دسته‌بندی نشده

THQ Nordic: ترجیح می‌دهیم به جای پیروی از دیگران کاری متفاوت انجام دهیم

3


THQ Nordic: ترجیح می‌دهیم به جای پیروی از دیگران کاری متفاوت انجام دهیم

آقای رین‌هارد پلیس در مصاحبه‌ی اخیر خود از دلیل خرید آی‌پی‌ها قدیمی و برنامه‌ی شرکت THQ Nordic برای آینده صحبت کرده است.

شرکت THQ Nordic در طول چند ماه اخیر مشغول خرید آی‌پی متفاوت بوده است. بسیاری از عناوین خریداری شده توسط این شرکت آی‌پی‌های شرکت THQ پیش از ورشکستگی بوده و یا آی‌پی‌های رها شده توسط دیگر استودیوها بوده‌اند.

آقای رین‌هارد پلیس (Rainhard Police)، مدیر توسعه‌ی تجارت شرکت THQ Nordic در مصاحبه‌ی اخیر خود با وب‌سایت IGN درباره‌ی برنامه‌های این شرکت و آینده‌ی عناوینی که در اختیار گرفته‌اند صحبت کرده است. به نظر می‌رسد دلیل اصلی خرید برخی از این عناوین، نجات آن‌ها به دلیل وابستگی این شرکت به این عناوین بوده است. البته به گفته‌ی آقای پلیس برخی از این عناوین می‌توانند بازار بسیار خوبی داشته باشند.

این‌ها عناوینی هستند که ما در گذشته عاشق آن‌ها بودیم. من معتقد هستم این عناوین لیاقت یک جایگاه مناسب را دارند و رها شدن این بازی‌ها که نمونه‌ی آن‌ها دیگر وجود ندارد، واقعا جای تاسف دارد. پس هر زمان که فرصت مناسبی برای به دست آوردن بازی‌های اصلی به وجود می‌آید، ما خرید این آی‌پی‌ها را به خلق یک عنوان جدید ترجیح می‌دهیم.

زمانی که ما تصمیم به خرید یک آی‌پی می‌گیرم ابتدا از دیدگاه خود بازی به آن نگاه می‌کنیم. آیا این بازی ارزش خرید دارد؟ آیا در زمان انتشار چیز جدیدی برای عرضه و معرفی داشته است؟ آیا هنوز  این عنوان طرفداران خاص خود را دارد؟ این سوالات و پاسخ آن‌ها در زمان خرید یک آی‌پی برای ما بسیار اهمیت دارد.

آقای پلیس همچنین کمی درباره‌ی برنامه‌ی شرکت THQ Nordic صحبت کرده است. به گفته‌ی ایشان این شرکت علاقه‌ای به دنبال کردن دیگر شرکت‌ها و ساخت بازی‌های بتل رویال نداشته و قصد دارد کمبودهای بازار را هدف قرار دهد.

در حالی که همه‌ی شرکت‌ها و استودیوها برروی سبک‌های محبوب تمرکز کرده‌اند، منطقی‌تر این است که شرکت THQ Nordic به جای سرمایه‌گذاری در بخشی که هر روز به تعداد سرمایه‌‌گذاران آن اضافه می‌شود، سعی کند یک روش متفاوت را پیش بگیرد.

این موضوع که شرکت THQ Nordic قصد دارد روشی متفاوت را پیش گرفته و برروی کمبودهای بازار تمرکز کند، جای احترام و خوشحالی دارد. متاسفانه این روزها شاهد یکسان شدن بازی‌های عرضه شده و عدم تنوع در بازار و  عناوین ساخته شده هستیم. امیدواریم تلاش‌های شرکت‌هایی مانند THQ Nordic به ثمر رسیده و شاهد عرضه‌ی بازی‌هایی خلاقانه و متفاوت باشیم.

در باره نویسنده / 

buy-game