http://buy-game.ir

Mario Tennis Aces پرفروش‌ترین گیم ماه ژوئن در آمریکا شد

0


Mario Tennis Aces پرفروش‌ترین گیم ماه ژوئن در آمریکا شد

طبق گزارش منتشر شده از گروه آماری NPD از میزان فروش محصولات سخت افزاری و نرم‌افزاری در آمریکا مشخص شده که عنوان Mario Tennis Aces تنها با فروش یک هفته خود موفق به قرار گرفتن در صدر پرفروش‌ترین گیم‌های ماه ژوئن در این کشور شده است.

همانطور که گفته شد عنوان Mario Tennis Aces، یک گیم ورزشی تنیس انحصاری برای کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ تنها با فروش یک هفته‌ای خود (این گیم در تاریخ ۳۱ خرداد برابر با ۲۲ ژوئن ۲۰۱۸ میلادی عرضه شد) موفق شد در این ماه به عنوان پرفروش‌ترین گیم آمریکا بررسی شود و با کنار زدن برخی از بزرگ‌ترین گیم‌های سال که چند مورد از آن‌ها گیم‌های بزرگ AAA و مولتی پلتفرم بودند، به این مقام دست پیدا کند.

اما عجیب‌ترین نکته درمورد صدر نشینی این گیم این است که Mario Tennis Aces بدون احتساب فروش نسخه‌های دیجیتالی خود به این مقام دست پیدا کرده که برای سایر گیم‌های دیگر این چارت، به جز گیم‌های نینتندو، فروش دیجیتالی نیز حساب شده است. بنابراین کاملا آشکار است که اگر فروش نسخه‌های فیزیکی این گیم نیز به حساب می‌آمد، قطعا به فروشی چندین برابر می‌رسید چرا که بسیاری از کاربران نینتندو سوییچ عادت دارند گیم‌های خود را به صورت دیجیتالی تهیه کنند و علاقه‌ای به خرید نسخه فیزیکی ندارند.

عملکرد نینتندو سوییچ و گیم‌هایش در مدت زمانی که از عرضه‌اش گذشته به خوبی نشان داده که این کنسول چه پتانسیل‌های بالایی دارد و چقدر خوب توانسته خودش را در دل بازار دو قطبی کنسول‌های ویدئویی جای دهد. بازاری که برای سال‌ها در اختیار دو قطب بزرگ این صنعت یعنی سونی و مایکرسافت بوده است و حال سوییچ با آمدن خود همه معادلات را به هم ریخت و در این بازار رقابتی سخت خودش را در بسیاری از نقاط مختلف دنیا به پرفروش‌ترین کنسول تبدیل کرد. عملکردی که واقعا قابل تقدیر و ستایش است که همه فعالان در این حوزه می‌توانند از آن الهام بگیرند تا هیچ وقت دست از تلاش نکشند و ناامید نشوند.

در ادامه این جدول می‌بینیم که The Crew 2 اولین ماه عرضه خود در آمریکا را زیاد قوی شروع نکرد و با ایستادن در رتبه چهارم، به کار خود در این ماه پایان داد تا به امید ماه‌های آینده و فروش بیشتر در این چارت بماند. Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy نیز این ماه به لطف عرضه روی پلتفرم‌های جنگاه (ایکس‌باکس وان و سوییچ) توانست به رتبه خوبی دست یابد و در بین ۱۰ گیم پرفروش ماه قرار بگیرد. این در حالی است که عنوان بزرگ و تحسین شده God of War در رتبه دومین گیم پرفروش ماه ژوئن در آمریکا قرار گرفته است.

اگر فکر می‌کنید که دیگر این جا نامی از GTA V نمی‌شنوید، سخت در اشتباه هستید چرا که این گیم همیشه در صحنه پس از گذشت سال‌ها از زمان عرضه‌اش هنوز هم جزو پرفروش‌ترین گیم‌های آمریکا است. Grand Theft Auto V در ماه ژوئن سومین گیم پرفروش آمریکا بوده است. رتبه چهارم هم همانطور که گفته شد به The Crew 2 رسید و به دنبال آن هم یکی دیگر از گیم‌های مولتی پلتفرم یوبیسافت تحت عنوان Far Cry 5 پنجمین گیم پرفروش ماه گذشته در آمریکا بوده است. رتبه‌های ششم و هفتم هم به دو تا از گیم‌های انحصاری نینتندو سوییچ رسیده که یکی Mario Kart 8 است و دیگری هم LEGO Incredibles. عنوان ورزشی FIFA 18 هم مانند همیشه در جدول هست و این بار به رتبه هشتم دست پیدا کرده است. رتبه نهم هم که به Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy رسید و در جایگاه دهم هم می‌توانیم اسم یکی دیگر از گیم‌های انحصاری سونی را ببینیم که Detroit: Become Human نام دارد. ۱۰ گیم پرفروش دیگر را هم می‌توانید در انتهای این متن مشاهده کنید.

موفقیت Mario Tennis در ماه ژوئن در کنار حضور سایر گیم‌های انحصاری سوییچ که بخش اعظم این جدول را هم شامل می‌شوند، نینتندو را موفق‌ترین و بهترین ناشر ماه ژوئن در آمربکا کرده است. مت پیسکاتلا (Mat Piscatella) تحلیلگر گروه آماری NPD در گفت و گویی با وبسایت VentureBeat اظهار کرد که:

نینتندو سوییچ تنها پلتفرمی بود که میزان تولیدی محصولات نرم‌افزاری‌اش در ماه ژوئن با رشد رو به رو بوده است که میزان فروش دلاری آن نسبت به ماه ژوئن سال گذشته ۲ برابر شده است.

پیسکاتلا در ادامه افزود:

در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل، فروش محصولات نرم‌ افزاری روی نینتندو سوییچ نیز در مقایسه با یک سال گذشته بیش از دو برابر رشد کرده است.

این موضوع نشان می‌دهد که میزان فروش نینتندو سوییچ و گیم‌هایش هنوز از حرکت ناایستاده و این پلتفرم به همراه همه محصولات نرم‌ افزاری‌اش به فروش بسیار عالی خود همچنان ادامه می‌دهد. این در حالی است که عده‌ای پیش بینی می‌کردند این کنسول در دومین سال عرضه خود دیگر چیزی برای ارائه نخواهد داشت و غافله را به کنسول‌های سونی و مایکروسافت واگذار خواهد کرد و یا این که حداقل با کاهش فروش رو به رو خواهد شد، حال پس از گذشت مدتی طولانی از همه این‌ها می‌بینیم که سوییچ هنوز هم قوی و قدرتمند رو به جلو حرکت می‌کند.

شما در ادامه می‌توانید چارت کامل پرفروش‌ترین محصولات نرم افزاری یا همان گیم‌های ویدئویی در ماه ژوئن در آمریکا را مشاهده کنید (عناوین ستاره دار بدین معنا است که میزان فروش دیجیتالیشان به حساب نیامده است). همچنین میزان فروش محصولات سخت افزاری این کشور در ماه ژوئن گذشته را هم می‌توانید از این آدرس مشاهده کنید.

پرفروش‌ترین گیم‌های ماه ژوئن ۲۰۱۸ در آمریکا:

 1. Mario Tennis Aces*
 2. God of War 2018
 3. Grand Theft Auto V
 4. The Crew 2
 5. Far Cry 5
 6. Mario Kart 8*
 7. LEGO Incredibles
 8. FIFA 18**
 9. Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy
 10. Detroit: Become Human
 11. Super Mario Odyssey*
 12. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 13. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 14. NBA 2K18
 15. Call of Duty: WWII
 16. MLB 18: The Show
 17. Assassin’s Creed: Origins
 18. Vampyr*
 19. Donkey Kong Country: Tropical Freeze*
 20. State of Decay 2

دیدگاهها مسدود است