http://buy-game.ir

وب‌سایت IGN دبیر بخش نینتندو را به دلیل نقض قوانین کپی‌رایت اخراج کرد

0


وب‌سایت IGN دبیر بخش نینتندو را به دلیل نقض قوانین کپی‌رایت اخراج کرد

به تازگی وب‌سایت IGN که یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های خبری تحلیلی گیم‌های ویدئویی است، دبیر بخش تحریریه‌ی نینتندو را به دلیل نقض قوانین کپی‌رایت از سمت خود برکنار و از این شرکت اخراج کرده است.

شاید باور این موضوع برای بسیاری از شما سخت باشد که قانون کپی‌رایت در رسانه‌های خارجی و با وجود قوانین و نظارت بسیار سخت گیرانه‌ای که وجود دارد، به سادگی نقض شود. داستان از این‌جا آغاز می‌شود که وب‌سایت IGN به مانند همیشه نقد ویدئویی گیم Dead Cells را در وب‌سایت خود منتشر کرد اما کانال BoomStick Gaming که در زمینه‌ی گیم‌های ویدئویی بسیار فعال است، با انتشار ویدئویی در سایت یوتیوب، وب‌سایت IGN را متهم کرد که این وب‌سایت بدون اجازه از ویدئو‌های گیم Dead cells که در کانال یوتیوب BoomStick Gaming منتشر شده استفاده (کپی برداری) کرده است. BoomStick Gaming در گزارش خود با ارائه‌ی شواهد و مدارکی اثبات کرد که ویدئوی وب‌سایت IGN شباهت‌های بسیاری با ویدئوی آن‌ها دارد.

وب‌سایت IGN به محض دریافت این گزارش موضوع را سریعاً بررسی کرده و ضمن اخراج دبیر بخش نینتندو و نویسنده‌ی مقاله مورد نظر یعنی Filip Miucin ( یکی از کارمندان برجسته‌ی وب‌سایت IGN) با انتشار بیانیه‌ای از BoomStick Gaming عذر خواهی کرد:

اگرچه ممکن است ما به عنوان یک جامعه برای نمایش یک گیم از فریم‌ها یا تصاویر مشترک و مشابهی استفاده کنیم اما موضوع پیش آمده از خط قرمز ما عبور کرده و مطمئنا با استانداردهای فعالیت ما متناقض است. ما ابتدا از مخاطبان خود، سپس از سازنده‌ی گیم Dead Cells یعنی استودیوی موشن توئین (Motion Twin) و به خصوص از Boomstick Gaming به عنوان یک یوتیوبر که حقوق وی نقض شده است، عذرخواهی می‌کنیم که نتوانستیم به استانداردهای خود پایبند بمانیم.

پیتر اشنایدر، مدیر وب‌سایت IGN، همچنین به این نکته اشاره کرد که آن‌ها با مدیر کانال Boomstick Gaming صحبت کرده و به وی اطمینان داده‌اند که خسارت وارده را جبران خواهند کرد.

فیلیپ میوشین ( Filip Miucin) یکی از نویسندگان و افراد برجسته‌ی وب‌سایت IGN بود که به عنوان دبیر بخش نینتندو فعالیت می‎کرد. وی تا پیش از این به دلیل فعالیت در زمینه‌ی تولید پادکست‌های صوتی نینتندو بسیار شناخته شده بود.

شاید بپرسید این موضوع چه تاثیری در حرفه‌ی وی خواهد گذاشت؟ مسلماً این موضوع در آینده‌ی شغلی وی بسیار تاثیر گذار است. به هر حال همه‌ی ما اشتباه می‌کنیم؛ اشتباهاتی که گاهی اوقات برایمان بسیار گران تمام می‌شوند اما امیدواریم او بتواند به فعالیت خود به عنوان خبرنگار گیم‌های ویدئویی ادامه دهد.

دیدگاهها مسدود است