http://buy-game.ir

الکترونیک آرتس: Fortnite باعث افزایش مخاطبان گیم‌های ویدئویی می‌شود

0


الکترونیک آرتس: Fortnite باعث افزایش مخاطبان گیم‌های ویدئویی می‌شود

شرکت الکترونیک آرتس معتقد است که موفقیت بزرگ این عنوان بتل رویال یک نکته مثبت برای این صنعت به حساب می‌آید.

موفقیت دیوانه‌وار Fortnite در یک سال گذشته موضوعی است که دیگر بر هیچ‌کس پوشیده نیست. این عنوان با عرضه خود طوفان بزرگی در صنعت گیم‌های ویدئویی به راه انداخت و برای هر پلتفرمی که ممکن بود، عرضه شد و هر روز به مخاطبان بیشتری دست پیدا کرد تا این که سرانجام همه گیم‌بازان، با هر پلتفرمی که دارند حداقل یک بار به تجربه آن پرداخته باشند و یا نام آن را شنیده باشند. با این حال ممکن است برخی فکر کنند که موفقیت‌های عظیم این گیم برای سایر شرکت‌ها و توسعه دهندگان این صنعت باعث ایجاد مشکل شده و آن‌ها را رنجانده است و باعث نگرانی آن‌ها شده است، مخصوصا آن‌هایی که در یک سبک مشترک یعنی ساخت گیم‌های تیراندازی فعالیت می‌کنند. اما این طور به نظر نمی‌رسد چرا که حداقل شرکت الکترونیک آرتس از این موفقیت خوشحال شده و از نگاهن موفقیت‌های آن لذت می‌برد.

طی برگزاری کنفرانس مالی این شرکت که برای سرمایه گذاران و گروه‌های آماری برپا شد، مدیر عامل الکترونیک آرتس یعنی اندرو ویلسون (Andrew Wilson) اظهار کرد که موفقیت Fortnite برای این صنعت مفید و خوب است زیرا کاری که در واقع این گیم در حال انجام دادن آن است این می‌باشد که به طور کلی مخاطب گیم‌های ویدئویی را افزایش می‌دهد و باعث بالا رفتن تعداد آن‌ها می‌شود که این کار باعث می‌شود در نهایت شرکت‌های دیگر که ممکن است الکترونیک آرتس هم شاملشان شود، طیف وسیع‌تری از گیم‌بازان را به سمت گیم‌های خودشان بکشند. اندرو ویلسون در این زمینه گفت:

طبق چیزی که ما می‌بینیم و بدان باور داریم، Fortnite در حال گسترش مخاطبان گیم‌های ویدئویی است.

ویلسون در ادامه صحبت‌هایش افزود:

ما در سه ماهه گذشته مشارکت زیادی در گیم‌های خود نگاهیم. همانطور که اشاره شد، بیش از ۱۵ میلیون نفر به بخش جام جهانی گیم FIFA ملحق شدند. انتظار ما این است، همانطور که آن‌ها (توسعه دهدگان Fortnite) به افزایش مخاطبان این صنعت اضافه می‌کنند، فرصت بسیار خوبی هم محیا خواهد شد تا ما هم زودتر به تعطیلات برویم چرا که ما فکر می‌کنیم با وجود این کار گیم‌هایی نظیر Madden و FIFA و یا Battlefield را هم در بستری عرضه خواهیم کرد که مخاطبان بیشتری در آن حضور دارند (چرا که به زمان عرضه این گیم‌ها در حال نزدیک شدن هستیم).

در این رابطه بلیک یورگنسن (Blake Jorgensen)، مدیر مالی ارشد شرکت الکترونیک آرتس، هم به این موضوع اشاره کرد که موفقیت‌های عظیم و پیاپی Fortnite حداقل در سطوحی باعث موفقیت الکترونیک آرتس هم شده است و کسب و کار خود آن‌ها را هم تحت تاثیر قرار داده است. با در نظر گرفتن این نکته، یورگنسن هم احساس می‌کند که الکترونیک آرتس از داشتن تعداد مخاطبان بیشتر نفی و سود می‌برد. یورگنسن در این زمینه اظهار داشت:

بدون شک این (موفقیت‌های بزرگ و پی در پی Fortnite) یک پنگاهه استثنایی است و من مطمئنم بخشی از وقت مردم را به خودش اختصاص داده است.

بلیک یورگنسن در ادامه صحبت‌هایش گفت:

ما به سختی می‌توانیم به طور دقیق مشخص کنیم که روی چه بخشی از کسب و کار ما تاثیر گذار بوده است اما من مطمئنم که در کل این صنعت وقت عده زیادی را به خودش اختصاص داده است. همچنین ما این را هم می‌دانیم که این بدان معنا است که در آینده تعداد افراد بیشتر و بیشتری به سمت گیم‌های ویدئویی کشیده می‌شوند و از آن‌ها لذت می‌برند. به طور دقیق‌تر اگر بخواهم اشاره کنم، گیم‌های تیراندازی اول شخص، دست بالا را دارند و در این زمینه از بقیه جلوتر هستند.

البته منطقی هم به نظر می‌رسد. Fortnite در یک سال گذشته به موفقیت‌های بسیار عظیم و غیر قابل باور مالی دست پیدا کرده که شاید از درآمدی که بسیاری از شرکت‌ها و توسعه دهندگان در کل تاریخ خود به دست آورده‌اند هم بیشتر بوده باشد و بی شک این گیم باعث شده که عده زیادی به این صنعت وارد شوند و افراد زیادی را بدان علاقه مند ساخته که به طور کلی باعث افزایش تعداد مخاطبان این صنعت و استفاده کنندگان از آن هم شده است. این افراد می‌توانند جزو دسته کسانی باشند که تا به حال هیچ وقت دست به انجام گیم‌های ویدئویی نزده بودند. همه این‌ها باعث شده که این گیم به یک موفقیت غیر قابل باور برسد. دیگر نیازی به گفتن نیست که اشاره کنم این عده با انجام دادن Fortnite قطعا به علاقه‌ای رسیده‌اند که آن‌ها را برای انجام سایر گیم‌ها هم مشتاق کرده است تا در کنار آن به انجام گیم‌های دیگر نیز بپردازند و بیشتر با این صنعت و محصولاتش آشنایی پیدا کنند. به هر حال طبیعی است که پس از چنین تصمیمی، فرد مورد نظر دومین تجربه خود را هم از بین گیم‌های تیراندازی انتخاب خواهد کرد. پس این بخش از صحبت‌های یورگنسن زیاد هم غیر منطقی نبوده‌ است.

کسانی که دنبال کننده و علاقه مند به مسابقات رقابتی و ورزش‌های الکترونیک هستند، قطعا با ساز و کار Fortnite آشنا هستند و قطعا زودتر از سایر افراد مزیت‌های این گیم را بر خواهند شمرد. به همین دلیل است که پیش‌بینی می‌شود سایر گیم‌های هم سبک نظیر Call of Duty: Black Ops 4 و یا یکی از گیم‌های خود الکترونیک آرتس یعنی Battlefield V هم وارد این عرضه شوند. با این حال همه گیم‌ها هم دنباله روی آن‌ها نیستند که از این جمله می‌توان کل سرسبد آن‌ها را Red Dead Redemption 2 دانست که هنوز سازندگان در خصوص داشتن بخش بتل رویال برای آن چیزی اعلام نکرده‌اند.

دیدگاهها مسدود است