http://buy-game.ir

افسانه‌های فلزی | نقد و بررسی گیم Asphalt 9: Legends

0


افسانه‌های فلزی | نقد و بررسی گیم Asphalt 9: Legends

بالاخره بعد از ۵ سال پس از عرضه نسخه هشتم گیم آسفالت، نسخه نهم این مجموعه توسط گیم‌لافت برای اندروید و آی‌او‌اس منتشر شد. در ادامه با نقد و بررسی این گیم همراه باشید.

آسفالت (Asphalt) یکی از قدیمی‌ترین سری گیم‌هایی است که تا کنون بر روی موبایل منتشر شده و شرکت سازنده اصلا عجله‌ای هم برای ساخت گیم جنگاه ندارد. استودیو گیم‌سازی گیم‌لافت (Gameloft) که آسفالت را طراحی و عرضه می‌کند، همواره با بروزسانی‌ها و عرضه نسخه‌های فرعی سعی کرده نسخه‌های اصلی این سری گیم را کامل و بی‌نقص ارائه دهد. از همین رو همیشه گیم‌های آسفالت بر روی موبایل جز بهترین‌ها از همه لحاظ بوده‌اند و حتی مانند نسخه هشتم، پس از پنج سال، هنوز کاربران فعال بسیاری دارد. سری گیم آسفالت با احتساب گیم آخر، ۹ نسخه رسمی و ۵ عنوان فرعی داشته است. در فاصله زمانی آسفالت ۸ تا آسفالت ۹، سه نسخه فرعی منتشر شده است که به ترتیب Asphalt Nitro، Asphalt Xtreme و Asphalt Street Strom نام دارند. بعد از انتشار نسخه نهم گیم، کاملا مشخص شد که گیم‌لافت با عرضه نسخه‌های فرعی در حال تست کردن حالت‌های مختلف گیم سبک رانندگی (Racing Games) بر روی موبایل بود و واقعا در این کار حرفه‌‌ای عمل کرده است. گیم Asphalt Street Storm که در نقد و بررسی انجام شده نمره پایین ۴ به آن داده شد، در واقع گیم‌ای آزمایشی برای تست کردن حالت کنترل ماشین با استفاده از کلید‌های فرضی بر روی صفحه‌نمایش بوده است. حال که در نسخه نهم شاهد ارائه سبک جنگاهی از کنترل گیم رانندگی هستیم، متوجه این موارد می‌شویم.

افسانه‌های فلزی | Asphalt 9: Legends

نسخه نهم آسفالت با عنوان Asphalt 9: Legends منتشر شده است تا همانند نسخه‌های قبلی خود، یک پسوند بعد از عنوان اصلی خود داشته باشد. تنها دو نسخه اول و پنجم گیم آسفالت بدون پسوند منتشر شده بودند. نسخه جنگاه سری گیم آسفالت همچنین مشابه نسخه‌های پیشین به صورت رایگان منتشر شده است اما همچنان از سیستم پرداخت درون برنامه‌ای پشتیبانی می‌کند. مشابه نسخه Asphalt Street Storm گیم از سیستم استفاده از بنزین استفاده می‌کند که کمی به تجربه گیم لطمه می‌زند. این مورد را در ادامه بیشتر بررسی خواهیم کرد. شباهت‌های گیم نسبت به نسخه‌های قبل زیاد بوده و مشخص است که گیم بر منبای نسخه هشتم ساخته شده است. کیفیت تصویر عالی و خودروهای لایسنس شده مهم‌ترین ویژگی‌های همه نسخه‌های آسفالت بوده و در این نسخه هم دوباره نگاهه می‌شوند. گیم‌لافت در Asphalt 9: Legend در هنگام عرضه ۴۹ خودرو لایسنس شده از جمله Lamborghini Egoista،  Mercedes-Benz AMG GT S، Lamborghini Centenario، BMW 3.0 CSL Hommage و Chevrolet Camaro LT 2.0L Turbo و… را در گیم قرار داده و طبق معمول در بروزرسانی‌های بعدی حتما شاهد رونمایی از ماشین‌های جنگاهی خواهیم بود.

با دو بار لمس سمت چپ تصویر، می‌توانید یک دور کامل ۳۶۰ درجه در هنگام حرکت بزنید

Asphalt 9: Legends دارای یک بخش کامل داستانی است که شامل مراحل کوچک و بزرگی است که هر کدام اهدافی را برای شما مشخص کرده‌اند. مشابه نسخه فرعی Asphalt Xtreme، این گیم هم ماشین‌ها را همانند یک کارت به شما می‌دهد. هر فصل از بخش داستانی دارای یک کارت کامل خودرو است اما بعد از تکمیل هر مرحله می‌توانید به صورت اتفاقی کارت‌های دیگر ماشین‌ها را دریافت کنید. مسیر‌های هر فصل هم الگوی خاصی ندارد اما در آنها معمولا تنها دو تا سه مرحله کامل وجود دارد و سایر مراحل، بسیار کوتاه هستند. کوتاه بودن مراحل گیم به‌منظور اهداف کوچکی است که در گیم تعیین شده و برای رسیدن به کارت پایان، حتما باید همه دستاوردهای آن فصل را کسب کنید. مراحل گیم همگی مسابقه نیستند و برخی از آنها به‌منظور کارهایی مانند تست سرعت، ضربه زدن به ماشین‌های دیگر و… در گیم قرار داده شده‌اند. آسفالت ۹ تفاوت‌ و شباهت‌های زیادی با نسخه قبلی خود دارد اما اولین تفاوت که کاملا در تریلرهای گیم به‌چشم می‌خورد، سیستم ضربه زدن و تخریب ماشین‌های مسابقه است. در این گیم می‌توانید کاملا Burnout‌وار به رقبای خود در مسیر مسابقه حمله کنید. سیستم تخریب کردن ماشین‌ها کاملا برای ما آشنا است و می‌توانید با سرعت بیشتر نسبت به ماشین حریف، در یک زاویه مشخص به سمت آن حرکت کنید تا از مسیر خارج و آسیب ببیند. جدا از تکنیک‌های معمول برای ضربه زدن به حریف، مانند ضربه پس از اعمال نیترو، گیم‌لافت در این نسخه تکنیک جنگاهی را برای این عمل در گیم قرار داده است و آن قابلیت چرخش کامل ۳۶۰ درجه‌ای خودرو است. قسمت چپ صفحه که با لمس آن می‌توانید Drift بکشید را اگر دو بار پشت سر هم لمس کنید، خودرو شما یک دور کامل می‌چرخد و دوباره در مسیر قرار می‌گیرد. این حالت باعث می‌شود وقتی که در کنار خودرو دیگری هستید، یک ضربه به حریف وارد شده و آسیب ببیند. همچنین با این کار نوار نیترو شما نیز تقویت می‌شود. قابلیت چرخش کامل خودرو، با اینکه کمی سرعت شما را می‌گیرد اما به همان مقدار نیترو برای ادامه مسیر به شما می‌دهد که می‌توانید با لمس سمت راست تصویر آن را در حالت‌های مختلف اعمال کنید.

محیط‌های مسابقه مشابه نسخه‌ پیشین پر از مسیرهای فرعی و جادهای شلوغ است

قابلیت ضربه زدن و حذف حریفان برای چند ثانیه در مسابقه، باعث شده هیجان گیم نسبت به نسخه پیشین بیشتر باشد اما این مورد اولین ایراد گیم را با خود به‌همراه دارد. سیستم تخریب‌پذیری خودروها در گیم مناسب نیست و پس از یک ضربه شاهد صحنه‌ای مشابه انفجار داخلی یک خودرو هستیم. در واقع تاثیر اعمال ضربه از نقطه خاص a با نقطه خاص b در گیم تفاوتی نمی‌کند و در هر حالت خودرو حریف به صورت کامل تخریب می‌شود که اصلا جالب نیست. مشابه آسفالت ۸، این گیم هم دارای دو مدل اصلی برای مصرف نیترو دارد. در حالت اول می‌توانید با یک‌بار لمس به صورت عادی از نیترو خود استفاده کنید اما در حالتی دیگر وقتی نوار نیترو شما بیشتر از ۲٫۳ باشد، می‌توانید با دوبار لمس از نیترو ویژه‌ای استفاده کنید. همچنین داشتن نوار نیترو کامل یک شتاب ویژه به شما می‌دهد.

به‌غیر از قابلیت آسیب رساندن به خودروهای حریف، یک ویژگی جنگاه دیگر برای اولین بار در آسفالت ۹ رونمایی شد که حتما در آینده بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این قابلیت که مربوط به سیستم کنترل گیم است، نه‌تنها در نسخه‌های آینده آسفالت، بلکه احتمالا در سایر گیم‌های سبک رانندگی بر روی موبایل به‌کار گرفته خواهد شد. سیستم کنترل خودرو TouchDrive که برای اولین بار در این نسخه آسفالت رونمایی شد، سبک جنگاهی از کنترل گیم‌های رانندگی است. شاید برای بسیاری گیم کردن با حالت چرخش صفحه، در موقعیت‌های مختلف سخت باشد اما در حالت TouchDrive به‌راحتی با لمس صفحه می‌توانید مسابقه خود را ادامه دهید. اصلا خبری از کلیدهای گاز و ترمز بر روی صفحه نیست. (البته این حالت هم در گیم وجود دارد که در تنظیمات می‌توانید از آن استفاده کنید) در این حالت جنگاه خودرو با سرعت مشخش حرکت و حتی خودش فرمان را به‌دست گرفته و در پیچ‌ها، می‌پیچد اما انتخاب مسیر حرکت با شما است. با کشیدن صفحه به سمت چپ و راست می‌توانید انتخاب کنید که خودرو در کدام مسیر به حرکت خود ادامه دهد. با این‌کار در صورتی که سرعت‌عمل داشته باشید، می‌توانید مسیرهایی که نیترو در آن قرار دارد و یا سکوهای پرش در آن نگاهه می‌شوند را انتخاب کنید. در ابتدا کمی کار با آن شاید سخت باشد اما اگر به آن عادت کنید، می‌تواند جایگزین خوبی برای مسابقه دادن در حالت عادی باشد. همچنین در گیم می‌توانید از دسته استفاده کنید. گیم کردن با دسته هم کاملا در گیم بهینه شده است و می‌توانید راحت‌ترین حالت کنترل گیم را با دسته مخصوص موبایل و یا DualShock 4 تجربه کنید.

با قابلیت کنترل جنگاه TouchDrive بدون چرخش صفحه، ماشین را مشابه گیم‌های سبک رانر تجربه کنید

 مشابه گذشته خودروهای گیم در ۵ کلاس‌ مختلف دسته‌بندی شده‌اند و باید در ابتدا از کلاس D شروع به گیم کنید. گیم با خودرو اول که یک Mitsubishi Lancer Evolution است، آغاز شده و سپس با دریافت اعتبار (Credit) و نشان (Token) می‌توانید تجهیزات خودرو خود را ارتقا دهید. ارتقا تجهیزات در گیم بسیار مهم بوده و رتبه خودرو شما را بالا می‌برد. برای شروع هر مرحله یک رده رتبه پیشنهاد شده است که باید حداقل با آن برابر باشید. وقتی در گیم جلوتر می‌روید، کارت‌ سایر ماشین‌ها به شما داده می‌شود تا بتوانید در انتهای هر فصل آنها را دریافت کنید. همچنین ممکن است بدون آنکه یک کارت را داشته باشید، به آن نیاز پیدا کنید. در ابتدا خود گیم کارت‌های ماشین‌هایی که مسابقه با آنها الزامی است را به شما می‌دهد اما در ادامه مجبور خواهید بود از اعتبار خود برای تکمیل کردن کارت‌های یک خودرو هزینه کنید. این مورد در کلاس‌های پایین با توجه به پایین بوده هزینه کارت‌ها مشکلی ندارد اما با پیشروی در گیم و رسیدن به کلاس‌های A و S می‌تواند شما را محبور به هزینه کردن و خرید از فروشگاه کند. البته پس از به پایان رساندن هر مرحله در پایان اعتبار زیادی به شما داده می‌شود که اگر درست آنها را مدیریت کنید، می‌توانید اعتبار برای خرید کارت هم داشته باشید. همچنین منوی دستاوردهای گیم نیز پس از هر مرحله نمایش داده می‌شود و با پر شدن آنها می‌توانید نشان برای خرید بسته‌های گیم دریافت کنید.

آن سیستم نگران کننده | وقتی بنزین خودرو شما تمام شود و نشان کافی نداشته باشید با این پنجره روبرو خواهید شد

سیستمی نگران کننده برای اولین بار در نسخه فرعی Asphalt Xtreme به‌کار گرفته شد که در نسخه نهم هم نگاهه می‌شود. سیستم مصرف بنزین. در نسخه Xtreme در بالای صفحه اصلی، در کنار اعتبار و نشان‌ها، نواری برای مصرف بنزین نمایش داده می‌شد که ۶ خانه داشت و زمانی که شش بار مسابقه می‌دانگاه، خالی و سپس برای پر شدن هر واحد باید ۴ دقیقه صبر می‌کرنگاه. در صورتی که هم قصد داشتید همان لحظه گیم خود را ادامه دهید، محبور بونگاه از اعتبار و نشان‌های خود در گیم استفاده کنید و یا حتی اگر آن‌ها را هم نداشتید باید در فروشگاه این موارد را خریداری می‌کرنگاه. آسفالت ۹ هم وضعیت مشابهی داد اما گیم‌لافت بر روی نسخه اصلی مجموعه خود ریسک نکرده است و این سیستم مصرف بنزین را به‌شیوه بهبودیافته‌ای در گیم قرار داده است. دیگر خبری از نوار مصرف انرژی در منوی اصلی نیست، بلکه هر خودرو برای خود یک باک ۶ واحدی بنزین دارد و با هر خودرو می‌توانید ۶ بار مسابقه دهید و پس از آن باید برای پر شدن دوباره، صبر کنید. این مورد کمی به تجربه گیم لطمه می‌زند اما وجود ماشین‌های زیاد، حتی در همان شروع گیم، باعث می‌شود بتوانید پس از اتمام بنزین، با یک خودرو دیگر گیم را ادامه دهید. بالاخره گیم‌ای که با این حجم از جزییات و کیفیت به‌صورت رایگان منتشر می‌شود، باید راه‌ درآمدزایی را برای خود باز بگذارد و گیم‌لافت هم این روش‌ را به‌کار گرفته است. خوشبخانه مشابه Xtreme خبری از تبلیغات درون گیم نیست و تنها پاپ‌‌آپ‌های پیشنهادی خود گیم کم و بیش نمایش داده می‌شود.

آسفالت ۹ مشابه گذشته همچنان سریع، روان و هیجان‌انگیز است

گیم‌پلی گیم نسبت به نسخه هشتم تغییری نداشته و از مکانیزیم‌های یکسانی استفاده می‌کند. هدایت و کنترل و همچنین دریفت در گیم همان‌گونه‌ای است که پیش‌تر وجود داشته است. گیم همچنان روان، سریع و جذاب دنبال می‌شود و واقعا تجربه شیرینی را بر روی موبایل رقم می‌زد. گیم‌پلی با اینکه یکسان است اما المان‌های جنگاهی به آن اضافه شده است. اولین تغییر همانطور که پیش‌تر اشاره شد، قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه در گیم است. همچنین در این نسخه مشابه نسخه‌های قدیمی، پلیس به گیم اضافه شده است و علاوه بر مسابقه می‌توانید در مراحل میانی به‌نوعی یک Need For Speed را روی موبایل داشته باشید. وجود ماشین‌های پلیس در محیط مسابقه و ایجاد مزاحمت یک ویژگی جنگاه است که جز ویژگی‌های مثبت گیم هم به‌حساب می‌آید اما یک پیشرفت نیست، زیرا پیش‌تر در گیم وجود نداشته است. مواردی که در گذشته در گیم بوده‌اند، همان‌گونه دوباره به‌کار گرفته شده‌اند. یعنی اگر گیم‌پلی خوب است، خوب مانده و اگر ماشین‌های عادی شهر بد بودند، همچنان هم بد هستند. همچنین مدل‌های مختلف دوربین هم در گیم مشابه گذشته در گیم قرار دارد ولی باز هم شاهد پیشرفت نیستیم. موارد خوب و بد گذشته باقی مانده‌اند و تنها ویژگی‌های جنگاهی به آن اضافه شده است.

در هنگام اتمام قصل‌های گیم، پک‌هایی شامل کارت‌های خودرو به شما داده می‌شود

گیم Asphalt 9: Legends دارای ۵ بخش مجزا برای ۵ کلاس ماشین‌های گیم است و در این ۵ قسمت از ۱۰ تا ۱۶ فصل وجود دارد که خود این فصل‌ها شامل ۷ تا ۱۵ مرحله می‌باشند. تعداد فصل‌ها و مرحله‌های درون آن‌ها در هر کلاس متفاوت است. وجود تعداد بالای مراحل باعث می‌شود که گیم گیم‌پلی طولانی مدتی داشته باشد و از آنجایی می‌دانیم حداقل تا دو سال آینده نسخه جنگاهی (نسخه اصلی) از آسفالت بررسی نمی‌شود، می‌تواند بسیار خوب و صد البته راضی کننده باشد. همانند همه گیم‌های سبک رانندگی، آسفالت ۹ هم برای هر مسابقه اهدافی را تعیین کرده است که باید آنها را در گیم انجام دهید و در صورتی که نتوانید آن‌ها را عملی کنید، مجبور خواهید شد دوباره آن مرحله را گیم کنید. یکی دیگر از موارد منفی گیم، خود را اینجا نشان می‌دهد. از آنجایی که سوخت ماشین‌ها محدود است و تنها می‌توانید ۶ مسابقه را به‌صورت متوالی در گیم انجام دهید، امکان ریست کردن مرحله وجود ندارد و شما حتی وقتی که در ابتدا مایل به ادامه مسابقه نباشید و یا اشتباهی انجام دهید، نمی‌توانید گیم را ریست کنید. البته یک مورد که پس از تجربه گیم به آن پی بردم، به این قسمت مربوط می‌شود. هیچ‌گاه پس از چندین بار تصادف و یا گم کردن مسیر، گیم را ترک نکنید، زیرا با وجود قابلیت تخریب ماشین‌های حریف، همچنان برای بردن و کسب جایگاه شانس است. البته باز هم این مورد به درد مسیرهای طولانی می‌خورد و در مسیرهای کوتاه طبیعتا نمی‌توانید به رقابت برگرنگاه. در هنگام مسابقه علاوه بر نمایش مسیر، درصد مسافت طی شده نیز نمایش داده می‌شود. مسیرهای مسابقه نیز در شهرهای مختلفی بوده و در هر شهر حداقل ۳ مسیر مسابقه متفاوت وجود دارد که باعث می‌شود محیط‌ها اصلا تکراری نشوند و از این بابت مطمئن باشید مشکلی نخواهد داشت.

گرافیک سطح بالا گیم بر روی موبایل، جذابیت آن را بیشتر کرده است

دیگر نوشتن در مورد طراحی سری گیم آسفالت تکراری شده است. گیم‌لافت که سری آسفالت را به‌عنوان مجموعه اصلی و پرچمدار خود می‌شناسد، بهترین طرح‌های هنری و فنی را در این مجموعه گیم پیاده می‌کند. طراحی هنری گیم بسیار خوب و با کیفیت بوده و خودروها و همچنین کوچک‌ترین عناصر محیط مانند جعبه‌ها و لاستیک‌های رها شده در مسیر، جزییات بالایی دارند. اما مشابه نسخه قبلی، طراحی ماشین‌های غیر مسابقه‌ای در مسیر بسیار بد بوده و اصلا فیزیک مناسبی ندارند. گیم از لحاظ فنی در بالاترین سطح ممکن بر روی موبایل قرار داشته و وقتی درجه کیفیت گیم را بر روی High Quality قرار می‌دهید، می‌توانید نهایت گرافیک را در موبایل مشاهده کنید. گیم نسبت به آسفالت ۸ در این مورد پیشرفت چشمگیری داشته و توجه به نورپردازی باعث شده مقایسه و حدس زدن تصاویر دو گیم با یک‌دیگر کاملا آسان باشد.

وقتی می‌گوییم گیم همان ویژگی‌های مثبت و منفی قبل را دارد به این خاطر است که حتی کیفیت ساندترک‌های گیم و صداگذاری مسابقه نیز، تغییری نکرده است و دقیقا همان‌گونه‌ای است که در نسخه هشتم وجود داشته است. البته این مورد یک نکته منفی به‌حساب نمی‌آید اما بالاخره گیم پتانسیل بهبود در این بخش را داشت. تنها چیزی که در این بخش به گیم اضافه شده، افکت‌های صوتی هنگام ضربه زدن است که کاملا مشابه یک‌دیگر هستند و ضربه از زاویه‌های مختلف، صدایی مشابه دارد. صداهای اضافه دیگر مانند، صدای طبیعت و همچنین ماشین‌های پلیس، ویژگی خاصی ندارند که بخواهیم در مورد خوب و یا بد بودن آنها صحبت کنیم.

تفاوت سطح طراحی خودروهای اصلی با خودروهای غیرمسابقه‌ای در این تصویر به‌خوبی به‌چشم می‌آید

آسفالت ۹ جز بهترین گیم‌های ساخته شده برای سیستم‌عامل‌های موبایل است زیرا ویژگی‌های مثبت بسیار مهمی دارد اما متاسفانه ایراداتی دارد که باعث می‌شود بتوانیم از آن امتیاز کم کنیم. وقتی یک گیم در سطح بالایی قرار داشته و ویژگی‌های مهم بزرگی دارد، ایرادات وارد به آن هم باید سخت‌گیرانه‌تر گرفته شوند. گیم آسفالت ۸ به‌قدری خوب و کامل بود که اگر مشابه آن دوباره ساخته می‌شد، ایراد تکراری بودن به آن می‌گرفتیم، اگر هم خیلی تغییر می‌کرد، کلا گیم به‌هم می‌ریخت. نسخه نهم گیم، ویژگی‌های مثبت و منفی، آسفالت ۸ را حفظ کرده، یعنی نمی‌توانیم بگوییم که گیم پیشرفت داشته است اما بالاخره ویژگی‌های جنگاهی به گیم اضافه شده است. کنترل TouchDrive که به‌تازگی به گیم اضافه شده است، ویژگی بسیار مهم گیم است زیرا به‌خوبی عمل کرده و گیم کردن با این حالت بسیار تجربه کامل و لذت‌بخشی است. تنها موردی را که شاید بتوانیم به‌عنوان پیشرفت در گیم از آن نام ببریم، بهینه‌تر شدن حالت نمایش مراحل و فصل‌های گیم است که البته آنقدر هم اهمیت ندارد. اما بالاخره گیم‌ای که در سال ۲۰۱۸ منتشر می‌شود باید از لحاظ رابط کاربری و طراحی منوهای درون گیم، با یک گیم قدیمی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است، تفاوتی داشته باشد.

استفاده از حالت کنترل TouchDrive در بخش آنلاین کمی گیم را مصنوعی کرده است

Asphalt 9: Legends دو ایراد مهم و دو ایراد جزیی دارد. اول از ایرادات جزیی گیم شروع می‌کنیم. همانطور که در متن هم اشاره شد، گیم قابلیت ریست کردن مرحله را ندارد و برای شروع مجدد باید همه مراحل را با پایان طی کنید و پس از دریافت امتیازات آن مرحله، دوباره مرحله را شروع کنید. دومین ایراد جزیی، می‌توانست یک ویژگی مثبت برای گیم باشد که نشد. گیم دارای سیستم‌ آب‌و‌هوایی پویا بوده اما در آن ضعیف عمل کرده است. مسیر گیم به‌یک‌باره خیس و یا برفی می‌شود و دوباره از بین می‌رود. همچنین بهمن‌ها و ویژگی‌هایی که به صورت طبیعی قرار است در طبیعت رخ دهند، مصنوعی هستند. ریختن برف و ریزش کوه در نسخه قبلی هم به صورت مصنوعی بودند اما سیستم آب‌و‌هوایی پویا، این موارد (اسماً) طبیعی را، مصنوعی‌تر هم کرده است. اشکال اصلی و شاید مهم‌ترین ایرادی که افراد بتوانند به گیم بگیرند، سیستم مصرف بنزین در گیم است. البته اگر نسخه Xtreme این مجموعه را گیم کرده باشید، از این سیستم که مصرف بنزین را برای هر خودرو مجزا کرده است، خوشحال خواهید شد اما به‌طور کلی این حالت جلوی تجربه گیم را می‌گیرد و به کسی که در حال تجربه است می‌گوید یا صبر کن یا در گیم هزینه کن! همچنین قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه و ضربه زدن به خودروهای حریف، که منجر به‌وجود آمدن سیستم تخریب‌پذیری خودروها در گیم شده است، مشکلاتی دارد. از هر نقطه‌ای که به خودرو دیگر ضربه بزنید و یا با هر سرعت و شتابی، خودرو حریف به یک شکل تخریب می‌شود که اصلا نمای خوبی ندارد.

Asphalt 9 رایگان برای اندروید، آی‌او‌اس و ویندوز ۱۰

آسفالت ۹ علاوه بر بخش مراحل اصلی، دارای دو قسمت آنلاین دیگر به نام‌های Multiplayer و Daily Events است. بخش آنلاین چند نفره به این صورت است که ابتدا شما باید در باشگاه‌ها (Clubs) عضو شده و یا یکی برای خود بسازید، سپس با دوستان خود رقابت و یا در چالش‌های روزانه و ماهانه شرکت کرده و امتیاز دریافت کنید. این دو بخش به اندازه بخش اصلی که Career نام دارد، جذابیت ندارد و حتی در مسابقات آنلاین، استفاده از حالت کنترل TouchDrive باعث شده برخی مسابقات بسیار بی‌تحرک و بدون هیجان باشند زیرا شرکت‌کنندگان در یک خط و مسیر با هم حرکت می‌کنند. به هرحال در مجموع آسفالت ۹ تجربه جذابی بر روی موبایل است و قطعا به طرفداران گیم‌های موبایل، به‌خصوص طرفداران سبک رانندگی توصیه می‌شود. مراحل گیم کامل بوده و تنوع بالایی دارند و مشابه نسخه قبلی بر اساس کلاس خودروها، دسته‌بندی شده‌اند. همچنین گرافیک گیم واقعا در سطح بالایی قرار دارد و تجربه آن بر روی موبایل جذابیت خاصی خواهد داشت. به صورت جمع‌بندی می‌توانید موارد مثبت و منفی را در ادامه مشاهده کنید اما با این حال Asphalt 9: Legends گیم خوب و جذابی برای تجربه روی موبایل است.

دیدگاهها مسدود است