http://buy-game.ir

از ماه ژانویه سال جاری تعداد کاربران استیم رو به کاهش است

0


از ماه ژانویه سال جاری تعداد کاربران استیم رو به کاهش است

بنابر گزارش منتشر شده از سوی SteamSpy، به نظر می‌رسد که استیم (Steam) با مشکلات جنگاهی رو به رو شده است؛ به طوری که از ماه ژانویه سال جاری تعداد کاربران آن رو به کاهش‌اند. اما دلیل آن چیست؟

احتمالا می‌توان گفت که بخش قابل توجهی از این روند مربوط به کاهش محبوبیت PlayerUnknown’s Battlegrounds در مقابل Fortnite است. چرا که با توجه به رایگان بدون این عنوان، هر روزه گیمکنان بیشتری در حال تجربه‌ی آن هستند. بسیاری از کاربران فقط برای تجربه‌ی PUBG اقدام به ثبت نام در استیم کردند، حال مطمئنا محبوبیت بیشتر Fortnite تاثیر بسزایی در این روند کاهشی داشته است.

بنابر گزارش SteamSpy، تنها بخشی از این آمار مربوط به کاهش تعداد گیمکنان PUBG است. با توجه به گزارش یاد شده، از ماه ژانویه سال جاری استیم نزدیک به چهار میلیون نفر از کاربران خود را از دست داده که تنها ۱٫۹ میلیون نفر از این عدد مربوط به PUBG است. البته این امکان وجود دارد که بخشی از این تعداد مربوط به کاربران قدیمی‌تر این عنوان باشد که با ترک گیم در حال تجربه‌ی عناوین جنگاه دیگری هستند. اما با این حال هنوز هیچ مدرکی از اینکه چه چیزی باعث کاهش کاربران شده است، وجود ندارد.

عناوین مختلف با کیفیت‌های متفاوتی بزودی برروی استیم منتشر خواهند شد. شاید در فصل پاییز و با عرضه‌ی عناوین مختلف در بازار شاهد بازگشت کاربران باشیم. با این حال این مشکلی جدی برای ولو (Valve) است و این شرکت باید هرچه زودتر با ارائه راهکاری نسبت به حل آن اقدام کند.

دیدگاهها مسدود است