http://buy-game.ir

TGC 2018 | وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: برای تقویت و تکامل TGC از گیم‌سازان نظرخواهی می‌کنیم

0


TGC 2018 | وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: برای تقویت و تکامل TGC از گیم‌سازان نظرخواهی می‌کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز  به بازنگاه از TGC2018 پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی گیم‌های رایانه‌ای، سید عباس صالحی امروز ظهر از TGC2018 بازنگاه کرد و با تعداد زیادی از گیم‌سازان و غرفه‌داران حاضر در این رویداد به گفت‌وگو پرداخت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بازنگاه از این رویداد در جمع خبرنگاران گفت: بر مبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مسوولیت حوزه گیم‌های رایانه‌ای برعهده بنیاد ملی گیم‌های رایانه‌ای که وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گذاشته شده است. با این حال برنامه‌هایی برای هماهنگی بیشتر با وزارتخانه‌های مختلف در این حوزه داریم.

صالحی در پاسخ به این سوال که آیا امکان برگزاری یک نمایشگاه عمومی در کنار رویداد TGC وجود دارد گفت: هدف‌گذاری TGC انتقال و تبادل دانش و فرصت‌سازی برای حضور گیم‌های ایرانی در بازارهای خارجی است.  این رویداد هنوز نوپا محسوب می‌شود و باید برای تکامل و تقویت آن با همراهی فعالان این حوزه، کار کارشناسی صورت گیرد. ما نیز حتما نظر گیم‌سازان را در این خصوص جویا می‌شویم.

وی با بیان این که برای رشد صنعت گیم‌سازی نیازمند فعالیت و همراهی و هماهنگی همه گیمگران این عرصه هستیم گفت: با این حال هر رویدادی با یک هدف مشخص تعریف می‌شود و با توجه به این هدف ممکن است شاهد حضور یک مجموعه در یک رویداد باشیم یا نه. اما این موضوع نافی ارزش‌ها و تلاش‌های آن مجموعه در صنعت گیم‌های رایانه‌ای نیست.

صالحی در پاسخ به اثر تحریم‌ها بر TGC گفت: هنوز خیلی از مسایل در حد گمانه‌زنی است. با این حال ما تلاش می‌کنیم از رویداد TGC صیانت کرده تا حداقل ضربه احتمالی را ببیند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که دو حوزه تبلیغات و رسانه باید به کمک صنعت گیم بیایند گفت: خوشبختانه در TGC نگاهم که چند مجموعه در حوزه تبلیغات در این صنعت فعال شده‌اند که می‌توانند کمک زیادی به گیم‌سازان انجام دهند.

وی ادامه داد: رسانه‌های عمومی از جمله صدا و سیما هنوز به طور جدی به گیم‌های رایانه‌ای توجه نکرده‌اند که امیدواریم فعال شوند. درباره رسانه‌های تخصصی نیز این رسانه‌ها باید تقویت شود و در این راه می‌توان انتظار داشت مذاکراتی میان بنیاد ملی گیم‌ها و معاونت مطبوعاتی شکل بگیرد.

دیدگاهها مسدود است