http://buy-game.ir

سونی احساس می‌کند تعداد درستی استودیوی فرست پارتی در اختیار دارد

0


سونی احساس می‌کند تعداد درستی استودیوی فرست پارتی در اختیار دارد

سونی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ناشران صنعت گیم‌ها و مدیریت‌کنندگان کنسول‌های گیم دارای استودیوهای بسیاری است. از استودیوهای کوچکی مانند استودیو منچستر (Manchester Studio) گرفته تا تیم‌های بزرگی مانند ناتی داگ (Naughty Dog) و سانتا مونیکا (Santa Monica) تعداد زیادی استودیو در هر سه منطقه‌ی اصلی جهان وجود دارند که تحت مالکیت سونی به توسعه‌ی گیم‌ها می‌پردازند.

درحالی که نینتندو با تعداد ۱۹ استودیو فرست پارتی و مایکروسافت با اضافه کردن ۵ استودیوی اخیر توانسته‌اند تیم‌های متعددی برای پشتیبانی از پلتفرم‌های خود داشته باشند، سونی معتقد است تعداد استودیوهای فرست پارتی او کافی هستند. شاون لیدن (Shawn Layden) رئیس بخش استودیوهای جهانی سونی که در پنل رویداد Gamelab حضور داشته احساس می‌کند که این شرکت تعداد درستی از تیم‌های فرست پارتی را در اختیار دارد:

ما نمی‌خواهیم مانند نینتندو باشیم و بخش اعظمی از کسب و کار پلتفرم‌هایمان را به خود اختصاص دهیم؛ زیرا این روش کار ما نیست. ما می‌خواهیم پلتفرم‌ پلی‌استیشن را در دسترس تمام همکاران ترد پارتی خود بگذاریم. من فکر می‌کنم با کنترل نکردن تمامی افرادی که در بخش استودیوهای جهانی حضور دارند موفقیت بزرگی برای پلی‌استیشن به‌وجود آورده‌ایم.

او ادامه داد:

 در بخش استودیوهای جهانی، مسیر موفقیتمان لزوماً با تعداد استودیوها یا افرادی که در اختیار داریم اندازه گیری نمی‌شود. به همین دلیل است عناوینی که می‌سازیم قابل‌توجه، تاثیرگذار و مهم هستند که محصولاتی اولین، بهترین و باید (اشاره به فلسفه‌ی ساخت عناوین فرست پارتی شرکت سونی) می‌باشند. من واقعا فکر نمی‌کنم که این یک گیمِ اعداد باشد.

سخنان لِیدن منطقی هستند و ابعاد جنگاهی از نوع نگرش سونی به بخش استودیو‌های فرست پارتی را آشکار می‌کنند. این شرکت علاوه بر این‌که در پی ساخت عناوینی با محتوای فکری و احساسی ممتاز است، نمی‌خواهد بخش عظیمی از کسب و کار گیم‌های پلتفرم خود را، تنها خودش در دست بگیرد و تمایل به تقسیم آن و همکاری با دیگر شرکت‌ها دارد. به هر صورت این کاملا مشخص است یکی از بزرگ‌ترین دلایل موفقیت فعلی سونی به دلیل تعداد بالای عناوین انحصاری آن نیست بلکه به دلیل تعداد بالای عناوین انحصاری “باکیفیت” آن است.

دیدگاهها مسدود است