http://buy-game.ir

تیم سازنده‌ی Dead Space ایده‌های جالبی برای نسخه‌ی چهارم سری داشته‌اند

0


تیم سازنده‌ی Dead Space ایده‌های جالبی برای نسخه‌ی چهارم سری داشته‌اند

گیم Dead Space 3 آخرین نسخه‌ی عرضه شده از این سری محبوب در سبک وحشت و بقا بود، اما دلیل پایان دادن به این سری قطعا عدم علاقه‌ی استودیوی Visceral به ساخت نسخه‌ی بعدی نبوده است. در حقیقت این استودیو ایده‌های بسیار جالبی برای استفاده در نسخه‌ی بعدی داشته است. آقای بن وانات (Ben Wanat) که در آن زمان جزئی از تیم توسعه‌دهنده‌ی گیم بوده است (ایشان هم‌اکنون در استودیوی Crystal Dynamics مشغول به کار هستند)، در مصاحبه‌ای برخی از ایده‌هایی که این تیم برای ادامه‌ی این سری محبوب داشته‌اند را به اشتراک گذاشته است.

به نظر می‌رسد آن‌ها برنامه داشته‌اند مکانیک‌های جنگاهی به بخش بقای گیم اضافه کنند که متناسب با شرایط انسان‌های باقی‌مانده در دنیای گیم در پایان نسخه‌ی سوم بوده است. آقای وانات در این باره گفتند که ” هدف این بود که شما هر روز تلاش کنید در برابر کشتی‌های آلوده شده که بدنبال موجود زنده می‌گشتند، مبارزه کنید و زنده بمانید. سپس با بدست آوردن وسایل لازم کشتی کوچک خود را تعمیر کرده و تلاش کنید دیگر انسان‌ها را پیدا کنید.”

آن‌ها همچنین بدنبال اضافه کردن یک گیم‌پلی غیر خطی به گیم بوده‌اند و تا حدودی این موضوع را در نسخه‎ی سوم تست کرده بودند. آقای وانات گفته‌اند که: ” ما می‌خواستیم مکانیک‌های موجود در نسخه‌ی پیشین را اصلاح کرده و بهبود ببخشیم. بخش Flotille در گیم Dead Space 3 نمونه‌ی یک بخش غیر خطی در گیم بود و من واقعا دوست داشتم که بیشتر برروی این مفهوم در نسخه‎ی بعدی کار کنم.”.

همچنین در زمینه‌ی روایت داستان، به نظر می‌رسد تیم سازنده برنامه داشته است که یک گیم قسمتی بسازد و گیم‌پلی غیر خطی و روایت قسمتی داستان را با هم ترکیب کند.

ما می‌خواستیم شما در نقطه‌ای از فضا در حالی که رد یک کشتی فضایی را دنبال می‌کرنگاه، کار خود را شروع کنید. سپس وارد یک پایگاه فضایی می‌شنگاه که ممکن بود بتواند قطعات و سوخت مورد نیاز شما را تامین کند. شما در آن پایگاه برای اولین بار کشتی خود را ارتقا می‌دانگاه. شما همانطور که با گروه‌های مختلف دشمنان و کشتی‌های مختلف مبارزه می‌کرنگاه، تصویری کلی از داستان گیم و اتفاقات هر منطقه را در ذهن خود شکل می‌دانگاه و سپس به منطقه‌ی بعد می‌رفتید.

آقای وانات همچنین کمی درباره‌ی آینده گیم صحبت کردند و اشاره کردند که استودیوی Visceral پایان گیم را تعیین کرده بود. به گفته‎ی ایشان گیم قرار بوده است در اوج به پایان برسد ولی از آنجا که ممکن است شرکت الکترونیک آرتس روزی تصمیم به احیای دوباره‌ی سری بگیرد، ایشان جزییات پایان گیم را اعلام نکردند.

اگرچه همه‌ی ما به ساخت سری Dead Space علاقه داشتیم، هزینه‌های ساخت در مقایسه با میزان فروش و درآمد بسیار بالا بود. هیچ کس رسما اعلام نکرد که سری به پایان کار خود رسیده است ولی برای اولین بار، در طول چندین ماه نام گیم برروی برنامه‌های SKU شرکت ظاهر نشده است.

ادامه‌ی سری وابسته به کاهش هزینه‌های ساخت است. به نظر من ما باید ما باید برروی تجربه‌های اصلی و فوق‌العاده‌ی گیم تمرکز کنیم. بخش‌های مانند تجربه‌ی وحشت، استرس و مبارزات گیم. در عین حال باید بخش‌هایی از گیم که بسیار گران تمام می‌شوند کنار گذاشته شوند.

من نمی‌خواهم روند داستان را فاش کنم، ولی این را می‌گویم که ما زمانی را صرف یافتن نقطه‌ی شروع Necromorphها و نقشی که انسان‌ها در این جهان تاریک داشته‌اند، کرده‌ایم. آیا گیم‌بازان راهی برای خروج از این جهنم نکرومورفی پیدا خواهند کرد؟ بله، ولی آن‌ها قطعا از این موضوع پشیمان خواهند شد. گاهی شما بهتر از پیش همان شیطانی که می‌شناسید بمانید.

واقعا جای تاسف دارد که استودیوی ویسرال موفق نشد داستانی را که شروع کرده بود، تمام کند. مخصوصا که این سری محبوبیت بالایی در نزد هواداران بدست آورده بود. با این وجود، این گیم موفق به فروشی متناسب با توقع ناشر نشد و نمی‌توان آن‌ها را برای پایان دادن به سری مقصر دانست. اگرچه ما امیدواریم که روزی برسد که این سری احیا شده و موفق به تجربه‌ی داستانی که این استودیو ناتمام گذاشته است، بشویم.

دیدگاهها مسدود است