http://buy-game.ir

تاد هاوارد از موتور‌ گیم‌سازی Starfield و The Elder Scrolls VI می‌گوید

0


تاد هاوارد از موتور‌ گیم‌سازی Starfield و The Elder Scrolls VI می‌گوید

اکثر اهالی صنعت گیم‌سازی در توانایی بتسدا (Bethesda) در ساخت عناوین بی‌نظیر هم نظر هستند، اما شاید یکی از جنبه‌های منفی این استودیو موتور گیم‌سازی به ظاهر  قدیمی آن باشد. واقعیت این است که برخی از عناوین بتسدا از مشکلات فنی رنج می‌برند، مشکلاتی که به واسطه درست عمل نکردن موتور گیم‌سازی شکل می‌گیرند. حال در طی مصاحبه‌ای با GameStar، تاد هاوارد (Todd Howard) به صحبت درباره‌ی این موضوع پرداخته است.

در ابتدا تاد هاورد از پیشرفت روز به روز موتور گیم‌سازی این شرکت سخن گفت و بیان کرد که بتسدا برای ساخت هر گیم، تکنولوژی‌های مختلفی را در کنار هم قرار داده و به این موتور اضافه می‌کند. در ادامه او از پیشرفت‌های قابل توجه Fallout 76 در این بخش گفت و اعلام کرد که در گیم‌های بعدی نظیر Starfield و The Elder Scrolls VI این موضوع به مراتب بهتر از قبل خواهد بود.

من فکر می‌کنم بسیاری از افرادی که به ساخت گیم مشغول نیستند، نمی‌دانند منظور از موتور گیم‌سازی چیست. آن‌ها فکر می‌کنند که ما به چشم یک تکنولوژی به آن نگاه می‌کنیم. برای هر گیم قطعه‌های مختلفی وجود دارد که بخش‌های از این قطعه‌ها تغییر می‌کند. برای مثال بخش‌های مانند رندر تصاویر، هوش مصنوعی، انیمیشن‌ها، زبان برنامه نویسی و غیره، دائما در حال تغییر هستند. بعضی از مردم در مورد موتور گیم‌سازی Gamebryo صحبت می‌کنند اما ما بیش از یک دهه است که از این موتور استفاده نکرده‌ایم. بخش اعظمی از موتور گیم‌سازی ما شامل میان افزار‌های نظیر Havoc می‌شود.

این موارد در عنوانی مانند Fallout 76 بسیار دچار تغییر شده‌اند. این گیم از یک رندر کننده جنگاه، یک سیستم نورپردازی جنگاه و همچنین سیستمی جنگاهی برای تولید خودکار مناظر، بهره می‌برد. در گیم‌های بعدی مانند Starfield و The Elder Scrolls VI این موارد دچار پیشرفت بیشتری خواهند شد. این موضوع به ما اجازه می‌دهد تا دنیای گیم‌ها را سریع‌تر بسازیم، دنیایی که سازندگان مود‌ها به خوبی آن را می‌شناسند. ما روش‌های ابتدایی برای ساخت گیم خود داریم و ما به ساخت گیم با استفاده از این روش‌ها ادامه خواهیم داد، چرا که این موضوع به ما اجازه می‌دهد تا کارایی بیشتری داشته باشیم و فکر می‌کنیم که این بهترین روش است.

شنیدن این موضوع که بتسدا در حال بهبود عملکرد موتور گیم‌سازی خود می‌باشد واقعا دلگرم کننده است. چرا که برخی از عناوین نسل حاضر این شرکت، آن‌طور که باید از جلوه‌‌های بصری مناسبی برخوردار نبودند. حال از آنجایی که به احتمال فراوان دو عنوان Starfield و The Elder Scrolls VI در نسل بعدی کنسول‌ها عرضه شوند، نگاهن پیشرفت‌های اعمال شده در این موتور گیم‌سازی جالب خواهد بود.

دیدگاهها مسدود است