http://buy-game.ir

یوبی‌سافت از دلایل موفقیت خود در زمینه عناوین سرویس محور می‌گوید

0


یوبی‌سافت از دلایل موفقیت خود در زمینه عناوین سرویس محور می‌گوید

در حالی که گیم‌های سرویس محور (GaaS) این روزها با استقبال زیادی از طرف گیم‌بازان مواجه نمی‌شوند، با این وجود به نظر می‌رسد که یوبی‌سافت (Ubisoft) در این زمینه توانسته است بسیار خوب عمل کند. این شرکت توانسته است به لطف پشتیبانی بعد از انتشار قابل قبول از چندین عنوان کلیدی خود، درآمد خوبی را به دست آورد.

عناوینی همچون Tom Clancy’s The Division، The Crew، Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands، Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege و For Honor همگی جزو عناوینی هستند که بعد از انتشار با به‌روزرسان‌های فنی و محتوایی توسط سازندگان خود به طرز قابل توجهی بهبود یافته‌اند. لارنک دیتک (Laurent Detoc)، رئیس شعبه آمریکای شمالی یوبی‌سافت در جریان رویداد E3 2018 و در گفتگویی با GamesBeat در مورد مدل GaaS به کار رفته توسط یوبی‌سافت صحبت کرده است و این که چطور این موضوع باعث رشد جامعه گیم‌بازان در طول زمان شده است:

The Division 2 داستان بسیار خوبی دارد که از نسخه اول گیم به یادگار مانده است. در ابتدا نسخه اول گیم به شدت برنامه‌ریزی شده بود و محتویاتی زیادی نیز ارائه کرد، ولی کم کم این روند سرعت کمتری به خود گرفت. در نهایت این موضوع باعث شد که فقط چند ماه پس از انتشار، تنها ۳۰ درصد از گیم‌بازان، بازخوردی مثبت نسبت به گیم داشته باشند. من با انتشار بهینه‌ساز ۱٫۴ که تلاش می‌کرد بخشی از این مشکلات را حل کند، رویکردی ۱۸ ماهه را در نظر گرفتم. بهینه‌ساز ۱٫۸ بخش دیگری از این رویکرد بود. در نتیجه‌ی تلاش‌های ما و انتشار این بهینه‌سازها و به‌روزرسان‌های مختلف، حال ۸۰ درصد از گیم‌بازان، بازخوردی مثبت نسبت به گیم دارند.

این موضوع در گذشته اتفاق نیفتاده است، چرا که در گذشته ناشرین در برخورد با چنین موقعیت‌هایی چنین رویکردی را در پیش نمی‌گرفتند و تلاشی برای حفظ گیم انجام نمی‌دادند. نیازی هم به اینکار نبود چرا که گیم به مرحله نهایی خود رسیده و منتشر می‌شد و المان‌های زنده (آنلاین) در گیم وجود نداشت. اما حال که گیم‌ها چنین المان‌هایی دارند، عاقلانه‌ترین کار برای حفظ آن‌ها این است که مدام بر روی آن‌ها کار کرده و کیفیت آن‌ها را بهبود بخشیم. در این صورت می‌توانیم برای ساخت گیم بعدی نیز قدم برداریم.

در مورد The Division، ما گیم‌پلی را بهبود بخشیدیم؛ در مورد Rainbow Six: Siege، محتویاتی جنگاه را به گیم اضافه کردیم و در مورد Ghost Recon: Wildlands، ما بعد از شش ماه حالت PvP را به گیم اضافه کردیم. اگر چنین مواردی را به تجربه کلی گیم اضافه کنید، خواهید نگاه که بعدها مردم درباره آن صحبت خواهند کرد. مردم بعد از یک سال و نیم از عرضه The Division  همچنان می‌گویند که این گیم یکی از بهترین تجربه‌های آنان بوده و این صحبت‌ها باعث خواهد شد که افراد بیشتری نیز جذب گیم شوند. در واقع بسیاری از افراد، بعد از انتشار بهینه‌ساز ۱٫۴، گیم را خریداری کردند، چرا که آن‌ها می‌نگاهند که شرایط گیم بهتر شده است. وقتی شما به درصد رضایت از گیم و رشد آن از ۳۰ درصد به ۸۰ درصد نگاه می‌کنید، به این نتیجه می‌رسید که بسیاری از افراد بعد از بهتر شدن عملکرد گیم، جذب آن شدند. حال در عنوان The Division 2 نیز ما به دنبال یک جامعه بسیار راضی و خوشحال هستیم و آن‌ها نیز به دنبال تجربه یک گیم موفق هستند.

این روند قطعا ادامه خواهد داشت. گیم‌ها پایان نمی‌یابند. آن‌ها مسیر خود را ادامه می‌دهند. ما باید اطمینان بیابیم که گیم‌ها متوقف نمی‌شوند و اگر مردم متوجه این موضوع شوند، این گیم‌ها را رها نخواهند کرد.

عنوان The Division 2 قرار است ۱۵ مارس ۲۰۱۹ (۲۴ اسفند ۹۷) بر روی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و اکس باکس وان منتشر شود.

دیتک به طور رسمی به کمبودهایی که نسخه اول The Division در زمان انتشار داشت اعتراف کرد؛ کمبودهایی که بعدها با ارائه محتویاتی جنگاه نسبتا رفع شد. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا یوبی‌سافت توانست در این زمینه موفق عمل کند؟

دیدگاهها مسدود است