http://buy-game.ir

گردهمایی قهرمانان | تحلیل کنفرانس نینتندو در E3 2018

0


گردهمایی قهرمانان | تحلیل کنفرانس نینتندو در E3 2018

اجرا برنامه کمپانی‌ها در نمایشگاه E3 2018 با اجرا آخر نینتندو به پایان رسید. با اینکه نوع ارائه نینتندو با سایر شرکت‌ها فرق می‌کند اما همواره نمایش‌های شرکت‌هایی که کنسول دارند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. در ادامه با تحلیل نینتندو دایرکت امسال در E3 2018  همراه باشید.

پنج سالی می‌شود که دیگر شاهد کنفرانس‌های زنده نینتندو نیستیم و آنها نمایش خود را در قالب یک برنامه از پیش ظبط شده ارائه می‌دهند. این رویداد که قبل از عرضه نینتندو سوییچ Nintendo Digital Event نام داشت، چندین بار در طول سال برای عرضه آپدیت‌ها، نسخه‌های ویژه و تریلرهای جنگاه به صورت زنده نمایش داده می‌شد. اما نمایش ویژه آنها برای E3 متفاوت بوده و مهم‌ترین برنامه‌های سال خود را در قالب یک برنامه ۳۰ دقیقه‌ای پخش می‌کردند. این رویداد که حال نینتندو دایرکت (Nintendo Direct) نام دارد، با زمان بیشتری نسبت به سال قبل، به عنوان آخرین برنامه شرکت‌ها در E3 2018، در روز دوم نمایشگاه به نمایش درآمد. مطابق انتظارها بخش اصلی این برنامه مربوط به نسخه جنگاه گیم Super Smash Bros بود و این نمایش چیزی بیش از نیمی از نینتندو دایرکت را به خود اختصاص داد. برخلاف سایر شرکت‌های گیم‌سازی و یا ناشران بزرگ که سعی می‌کنند، قطره‌چکانی در مراسم‌ و رویداد‌های مختلف اطلاعات گیم خود را منتشر کنند، نینتندو بهترین گیم خود را به صورت کامل بررسی کرد. شخصیت‌ها به صورت کامل رونمایی و سپس مهارت‌ها و سایر ویژگی‌های آنان مورد بررسی قرار گرفت. از دیگر بخش‌های مهم این ارائه می‌توان به دو گیم Pokemon Let’s Go Pikachu و Pokemon Let’s Go Evee اشاره کرد که به همراه‌ آنها یک کنترلر ویژه هم رونمایی شد. بررسی گیم‌های Super Mario Party، Daemon X Machina، Paladins و تایید نسخه سوییچ گیم‌های Dragon Ball FighterZ و Fortnite، کنترلر GameCube و تاریخ‌ عرضه Super Smash Bros Ultimate از دیگر اتفاقات مهم این رویداد آنلاین بود که در ادامه کامل‌تر به آنها خواهیم پرداخت.

اولین نمایش در نینتندو دایرکت امسال

نمایش ویژه نینتندو دایرکت در E3 2018 با گیم Daemon X Machina شروع شد. این گیم که یکی از گیم‌های انحصاری کنسول نینتندو سوییچ است، در تریلر خود نمایشی از نبرد روبات‌های عظیم‌الجثه را به تصویر کشید. در انتهای این تریلر دو دقیقه مشخص شد که گیم برخلاف سایر گیم‌های بررسی شده قرار است در سال ۲۰۱۹ عرضه شود. در ادامه نوبت به یکی از گیم‌های جنگاه سوییچ رسید. گیم اکشن نقش‌آفرینی Xenoblade Chronicles 2 که آخرین گیم انحصاری ارائه شده در سال ۲۰۱۷ برای سوییچ بود، یک بسته ‌الحاقی بزرگ برای آن تایید شد. این بسته که Torna: The Golden Country نام دارد، همانند اسپین‌آف‌های سینمایی قرار است ما را به سفری پیش از وقوع اتفاقات اصلی گیم ببرد. برای این بسته‌ الحاقی هم تاریخ عرضه دقیقی عنوان نشد و قرار در سپتامبر ۲۰۱۸ عرضه شود.

رجی فیس‌ام علاوه بر دو گیم سری پوکمون، گجت Poke Ball Plus را برای سوییچ بررسی کرد

همانند سال گذشته مدیر بخش نینتندو آمریکا یعنی رجی فیس‌ام، جوی‌کان به‌دست، جلوی دوربین رفت و همان حرف‌های همیشگی را در مورد کنسول سوییچ عنوان کرد. او ضمن تاکید بر اینکه سوییچ بر روی سرگرمی بیشتر افراد تمرکز دارد به این مورد اشاره کرد که شما می‌توانید هروقت و هرکجا که بخواهید با دوستان خود شروع به گیم کردن کنید. در این بین که تصاویری از مشغول بودن افراد با سوییچ پخش می‌شد، رجی فیس‌ام دو گیم جنگاه از سری محبوب پوکمون را بررسی کرد. دو گیم به نام‌های Pokemon Let’s Go Pikachu و Pokemon Let’s Go Evee که توسط استودیو Game Freak تهیه شده‌اند، در قالب مجموعه‌ای به نام Pokemon: The Legendary Mew رونمایی شدند. همچنین تایید شد که شما می‌توانید از طریق این دو گیم به نسخه موبایل Pokemon Go متصل شده و پوکمون‌های خود در آن گیم را به نسخه‌های جنگاه منتقل کنید. اما نکته قابل توجه این بخش بررسی یک گجت جنگاه برای نینتندو سوییچ بود. پیش‌تر نینتندو کیت مقوایی Labo را برای این کنسول بررسی کرده بود اما در E3 امسال برخلاف انتظار خبری از آن نبود. گجت جنگاه سوییچ به نام Poke Ball Plus که یک‌ نوع کنترلر به حساب می‌آید، مختص گیم‌های جنگاه پوکمون طراحی شده و به‌وسیله آن می‌توانید تعامل بیشتری با گیم داشته باشید. شما با خرید Poke Ball Plus می‌توانید به یک پوکمون جنگاه و اختصاصی به نام Mew دسترسی پیدا کنید. اطلاعات بیشتری در خصوص این کنترلر به‌جز تاریخ عرضه اعلام نشد. مجموعه دو گیم پوکمون یعنی Pokemon: The Legendary Mew به همراه گجت جنگاه آن در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۵ آبان ۱۳۹۷) برای نینتندو سوییچ عرضه خواهند شد.

ماریو جنگاه با تمرکز بر روی سرگرم شدن افراد و گیم‌پلی چندنفره

بعد از پوکمون، نوبت به نسخه جنگاه ماریو یعنی Super Mario Party رسید. این گیم که با تریلری تبلیغاتی بررسی شد، نشان می‌دهد که نینتندو به ایده‌آل خودش قصد دارد زودتر نزدیک شود. پیش‌تر در دایرکت‌های گذشته مدیران نینتندو اعلام کرده بودند که قصد دارند سوییچ‌های بیشتری را به فروش رسانده تا هر نفر برای خود یک کنسول داشته باشد نه هر خانواده یکی. در ویدیو تبلیغاتی گیم Super Mario Party نشان داده شد که این گیم بر طبق همین گفته‌ها ساخته شده است. در این گیم شما می‌توانید برای تکمیل مراحل از ۲ سوییچ به صورت همزمان استفاده کنید. نکته‌ای شاید تکراری اما غیر قابل انکار این بخش، تاکید بر روی سرگرم شدن افراد است. نینتندو با ارائه گیم‌های هوشمندانه قصد دارد یک جمع دوستانه یا خانوادگی را سرگرم کند، هر کجا که باشند. گیم Super Mario Party که کاملا بر روی گیم‌پلی چندنفره خود مانور می‌دهد، قرار است ۵ اکتبر ۲۰۱۸ (۵ مهر ۱۳۹۷) به صورت اختصاصی برای نینتندو سوییچ عرضه شود.

فورتنایت هم به صورت رایگان برای سوییچ عرضه شد | الان فقط مونده دیگه برای تلویزیون و یخچال هوشمند هم تایید بشه 🙂

گیم بعدی نمایش داده شده در نینتندو دایرکت Fire Emblem Three Houses بود. این گیم که نسخه اول با نام Fire Emblem: Radiant Dawn آن در سال ۲۰۰۷ بر روی کنسول Wii U منتشر شده بود، با پخش تریلری جذاب برای بهار سال ۲۰۱۹ تایید شد. این گیم به صورت انحصاری برای سوییچ توسط استودیو Intelligent Systems قرار است منتشر شود. در تریلر بعدی با نسخه سوییچ گیم محبوب Fortnite روبرو شدیم. Fortnite اولین تجربه سبک بتل‌رویال بر روی نینتندو سوییچ است و مطابق انتظار به صورت رایگان همان روز نمایش، در فروشگاه آنلاین نینتندو منتشر شد. پس از دو بررسی، نوبت به گیم‌های مستقل رسید. رجی فیس‌ام ضمن تشکر از توسعه‌دهندگان و افرادی که از گیم‌های مستقل حمایت می‌کنند، سه گیم Overcooked! 2 از Team17، Killer Queen Black از Liquidbit و Hollow Knight از Team Cherry را با نمایش تریلر کوتاه بررسی کرد. همچنین علاوه بر بررسی سایر رویدادهای آنلاین این شرکت زمان عرضه دمو قابل گیم Octopath Traveler که توسط اسکوئر انیکس (Square Enix) ساخته شده است را اعلام کرد.

نینتندو با نمایش تریلر‌های کوتاه، تاریخ عرضه ۲۶ گیم برای سوییچ را اعلام کرد

در ادامه این رویداد آنلاین، نینتندو تقویم گیم‌های خود را به نمایش گذاشت. در ویدیو تقویم گیم‌ها، نینتندو زمان عرضه ۲۶ گیم را با نمایش تریلر‌های کوتاه مشخص کرد. در این بین نام گیم‌های مطرحی چون Minecraft، Sushi Striker، Dragon Ball FighterZ، Splatoon 2: Octo Expansion، Just Dance، FIFA 19، Ark: Survival Evolved، Paladins، Fallout Shelter، Dark Souls Remastered، SNK Heroines: Tag Team Frenzy، Wolfenstein II: The New Colossus و Mario Tennis Aces نگاهه می‌شد. در ابتدای عرضه سوییچ نگرانی از بابت نبود گیم‌‌های متنوع احساس می‌شد اما طبق گفته‌های رجی فیس‌ام، سوییچ هم میزبان همه سبک‌ها در گیم‌های ویدویی شده‌ است. پس از تریلرهای ابتدای برنامه و این تیزرهای کوتاه، نوبت به قسمت اصلی دایرکت E3 یعنی گیم موردانتظار Super Smash Bros Ultimate رسید. نمایش این گیم در برنامه، بیش از ۲۵ دقیقه طول کشید و اطلاعات زیادی از آن توسط کارگردان گیم یعنی ماساهیرو ساکورای و تریلرهای پخش شده، منتشر شد.

گیم جنگاه Super Smash Bros با ۶۶ شخصیت قابل گیم رونمایی شد

Super Smash Bros Ultimate یک گیم سبک مبارزه‌ای است که تمامی شخصیت‌های Super Smash Bros از زمان کنسول نینتندو ۶۴ را گردهم آورده و یک مجموعه کامل به‌حساب می‌آید. نمایش گیم بسیار زیبا صورت گرفت و پس از بررسی کارگردان، اعلام شد که می‌خواهند نسخه جنگاه Super Smash Bros را بررسی کنند و ویدویی پخش شد که تنها در آن سبک گیم بررسی و سپس The End نوشته شد! چند ثانیه بعد در پرانتز Just Kidding نمایش داده شده خیالمان را راحت کرد :). بررسی زیبا همه شخصیت‌ها، نمایش از گیم‌پلی، بررسی قدرت‌های ویژه هر یک از کاراکترها، تروفی‌ها و همچنین زمین‌ها و مکان‌های مبارزه بسته کاملی برای این گیم موردانتظار به‌حساب می‌آید. ابتدا ۱۲ شخصیت اصلی این مجموعه که در نسخه ابتدایی گیم بر روی نینتندو ۶۴ حضور داشتند، بررسی و سپس شخصیت‌های جنگاه و حتی غیر نینتندویی مانند اسنیک از Metal Gear و همچنین کلاد از  Final Fantasy VII بررسی شدند. همراه با شخصیت Ridley از سری Metroid که در انتها به صورت ویژه با یک نمایش سینمایی بررسی شد، نینتندو ۶۶ شخصیت را برای این گیم طراحی کرده که البته قرار است با همان ۱۲ کاراکتر گیم آغاز و سپس به مرور شخصیت‌ها به گیم اضافه شوند. یکی از ویژگی‌های مهم گیم که احتمالا به همان سبک Super Mario Party روی آن تبلیغات خواهد شد، قابلیت پشتیبانی از ۸ گیمکن است. به این وسیله می‌توانید با دوستان خود در مکان‌های مبارزه چندبخشی و چندلایه، به‌تجربه گیم بنشینید. در ویدیویی جداگانه محیط‌های مبارزه گیم هم بررسی شدند و دیگر چیزی برای نمایش‌های آینده باقی نماند.

کنترلر GameCube برای تجربه بهتر Super Smash Bros Ultimate بررسی شد

در پایان این نمایش نینتندو دو سوپرایز برای طرفداران داشت. ابتدا کنترلر GameCube برای سوییچ بررسی و اعلام شد که علاقه‌مندان می‌توانند Super Smash Bros Ultimate را با این دسته خاطره‌انگیز تجربه کنند. البته اطلاعات بیشتری در مورد این دسته گیم عنوان نشد اما در کنار این سوپرایز، در یک تصویر نشان داده شد که مجسمه تمامی کاراکترهای گیم ساخته شده و علاقه‌مندان می‌توانند نه تنها شخصیت موردنظر بلکه انواع پوشش‌ها و طرح‌های مختلف آن شخصیت را نیز خریداری کنند. دومین و اما شاید مهم‌ترین اتفاق این برنامه، اعلام دقیق تاریخ عرضه گیم بود. به شکل استرس‌آوری نینتندو تاریخ عرضه گیم را درست در انتهای برنامه برای ۷ دسامبر ۲۰۱۸ (۱۶ آذر ۹۷) تایید کرد. حال طرفداران می‌توانند تقویم خود را برای تجربه گیم مبارزه‌ای با شخصیت‌هایی چون ماریو، کیبری، لینک، سونیک، ریو، زلدا، اسنیک، پک‌من، مگامن و… علامت بزنند. با این تعداد شخصیت قابل گیم شعار تبلیغاتی EVERYONE is HERE! کاملا برازنده Super Smash Bros Ultimate بوده و قطعا یکی از بهترین‌های سوییچ در این سال است. با اینکه برنامه تقریبا به صورت کامل به این گیم اختصاص داشت اما یادمان نرود که Super Smash Bros در این مراسم برای نینتندو حکمی مشابه Death Stranding یا The Last of Us 2 برای سونی دارد. فرض کنید سونی در کنفرانس خود ۵ دقیقه درمورد داستان گیم صحبت می‌کرد، ۱۰ دقیقه گیم‌پلی را به‌نمایش می‌گذاشت، سپس محیط‌های گیم و اطلاعات تکمیلی آن را به همراه تاریخ دقیق عرضه اعلام می‌کرد، قطعا همه راضی و بسیار خوشحال (و صد‌البته هیجا‌ن‌زده) بودند. حال این اتفاق برای طرفداران نینتندو و کنسول سوییچ افتاده است!

بهترین شعار تبلیغاتی برای گیم.. Everyone is Here!

با اینکه انتقادهایی به برنامه نینتندو وارد می‌کنند اما نمایش‌های خوبی را در قالب دایرکت ویژه E3 قرار داد اما این برنامه می‌توانست یک سوپرایز بسیار ویژه نیز داشته باشد. چندی پیش بود که تیزر تریلری از گیم Bayonetta 3 در جریان The Game Award 2017 منتشر شد و بسیاری علاقه‌مندان منتظر اطلاعات بیشتری از آن در E3 2018 بودند که هیچ‌ نمایشی از آن پخش نشد. همچنین انتظار می‌رفت DLC جنگاه گیم Super Mario Odyssey بررسی و همچنین کیت‌های جنگاهی با توجه به گیم‌های جنگاه برای Nintendo Labo منتشر شود که نشد. همچنین Metroid Prime 4 هم یکی از پروژه‌های بزرگ نینتندو بود که پیش‌تر تصویری از آن منتشر شده بود اما با اینکه می‌دانیم برای عرضه هنوز جای کار دارد، اما شاید نمایشی کوتاه از آن نینتندو دایرکت را جذاب‌تر می‌کرد. در پایان با اینکه برنامه می‌توانست با نمایش‌های پشت‌سر هم گیم‌های جنگاه، برای عموم جذاب‌تر باشد، اما در همین ۴۰ دقیقه نیز نمایش‌های خوب و البته کاملی مخصوصا برای ستاره برنامه یعنی Super Smash Bros Ultimate نگاهیم. همچنین سایر گیم‌های بررسی شده (به‌جز دو سه مورد) همگی دارای تاریخ عرضه دقیق بودند و این بسیار مهم است. نینتندو استریم‌های خود را در طول سال ادامه داده و قطعا به‌زودی اطلاعاتی از سایر گیم‌های غایب منتشر خواهد کرد، همچنین پس از E3 نمایشگاه Gamescom 2018 در پیش است. شاید که نه، قطعا دلیل متفاوت بودن برنامه‌های نینتندو به‌خاطر نوع ارائه در قالب Nintendo Direct است. آنها به سبک کار خوشان پیش‌ می‌روند و قبلا برنامه‌هایی با تنها یک گیم هم داشته‌اند ولی اینکه بگوییم نمایش بسیار جذاب و بسیار هیجان‌انگیز بود، قطعا دروغ گفته‌ایم.

دیدگاهها مسدود است