http://buy-game.ir

کارگردان Sekiro: Shadow Die Twice از میزان سختی گیم و دلیل همکاری با اکتیویژن می‌گوید

0


کارگردان Sekiro: Shadow Die Twice از میزان سختی گیم و دلیل همکاری با اکتیویژن می‌گوید

برخلاف گیم‌های قبلی استودیو فرام سافت‌ور این‌بار قرار است برای اولین بار شرکت اکتیویژن (Activision) وظیفه‌ی نشر گیم جنگاهشان را برعهده داشته باشد و به‌نظر می‌رسد ورود ناشر جنگاه باعث ایجاد بعضی تغیرات در گیم جنگاه این استودیو شده است.

به‌تازگی آقای هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki) کارگردان گیم Sekiro: Shadow Die Twice در مصاحبه با مجله فامیتسو (Famitsu) درباره‌ی همکاری با اکتیویژن و دلیل این اتفاق توضیحاتی ارائه دادند:

به غیر از توسعه‌ی گیم و فروش آن در بازارهای ژاپن و آسیا، اکتیویژن وظیفه‌ی انتشار این گیم را در دیگر نقاط دنیا خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب اکتیویژن به عنوان ناشر، توصیه‌هایی بود که آن‌ها می‌توانستند در تمام مدت توسعه‌ی گیم به ما دهند.

بگذارید این مسئله را روشن کنم، آن‌ها هیچ دخالتی در تصمیماتی که برای توسعه‌ی گیم می‌گیریم ندارند. اکتیویژن به گیم ما و چیزی که می‌خواهیم بسازیم احترام می‌گذارد و توصیه‌های خود برای بهتر شدن گیم را به ما ارائه می‌دهد.

ایشان در پاسخ به صحبت خبرنگار فامیتسو مبنی بر “من انتظار نداشتم که اکتیویژن دخالتی در جنبه‌های خلاقانه‌ی گیم نداشته باشد” بیان کردند:

“جنبه‌های خلاقانه” کاملا مبهم است، اما تمرکز اکتیویژن به‌طور کلی برروی سهولت گیم، راحتی و پذیرش سازمانی مناسب است. گفتنش شرم‌آور است ولی ما در این زمینه‌ها خیلی قوی نیستیم پس اکتیویژن برای ما کمک بزرگی است.

همچنین از آقای میازاکی درباره‌ی میزان سختی Sekiro: Shadow Die Twice نسبت به گیم‌های قبلی فرام سافت‌ور سوال شد که ایشان در پاسخ بیان کردند:

می‌خواهیم این گیم از گیم‌های قبلی سخت‌تر باشد، اما این امر این امکان را به شما می‌دهد تا با استفاده از خلاقیت خود بر چالش‌های موجود در گیم فائق آئید. از یک سو نمی‌خواهیم گیم‌بازان هاردکور را ناامید کنیم و از سویی دیگر دوست داریم تا جایی که ممکن است افراد زیادی لذت غلبه بر این چالش‌ها را بچشند. ما سیستم‌های زیادی را پیاده سازی کرده‌ایم تا به ایجاد این تعادل برسیم. دست‌کم این‌که ما نمی‌خواهیم گیم را بیش از حد سخت و یا بیش از حد آسان بسازیم.

با توجه به سخنان آقای میازاکی این اولین بار نیست که شاهد وجود چنین سیستمی در گیم‌های فرام سافت‌ور هستیم چراکه خیلی از گیم‌بازان هم‌اکنون برروی میزان سختی گیم Bloodborne اختلاف نظر دارند و بعضی آن‌ را سخت‌تر از سری Dark Souls و برخی آسان‌تر از آن می‌دانند. به‌هر صورت تا انتشار گیم و تجربه‌ی آن نمی‌توان موضعی قطعی نسبت به این موضوع گرفت اما اگر شما نظری درخصوص با آن دارید، ما منتظر شنیدن آن هستیم. عنوان Sekiro: Shadow Die Twice در اوایل سال ۲۰۱۹ برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

 

دیدگاهها مسدود است