http://buy-game.ir

نقشه بخش بتل رویال Black Ops 4 با مساحتی به اندازه ۱۴۴ مایل مربع تست شد

0


نقشه بخش بتل رویال Black Ops 4 با مساحتی به اندازه ۱۴۴ مایل مربع تست شد

این روزها دیگر داشتن و یا نداشتن بخش بتل رویال برای گیم‌ها مطرح نیست، بلکه چیزی که امروزه اهمیت دارد این است که نقشه‌ای که گیم مورد نظر در اختیار گیم‌بازان قرار می‌دهد، چه وسعتی دارد و در چه اندازه‌هایی گیم‌بازان را به نبرد با هم دعوت می‌کند. ۱۴۴ مایل مربع واقعا مساحت زیادی است که نباید انتظار داشت در نسخه نهایی Call of Duty: Black Ops 4 نیز به همین اندازه ارائه شود.

بخش بتل رویال برای اولین بار امسال به سری Call of Duty خواهد آمد که سازندگان برای آن نام Blackout را انتخاب کرده‌اند. این تغییر به مزاج بسیاری از طرفداران قدیمی Call of Duty خوش نیامد و انتقادها از این عنوان کم کم آغاز شد اما موضوع زمانی بحرانی شد که سازندگان اعلام کردند که بخش داستانی نیز از این گیم حذف شده تا تمرکز بیشتری روی بخش چند نفره و بتل رویال این گیم معطوف باشد؛ از این جا بود که سیل نقدهای منفی و انتقادهای شنگاه به سوی تیم سازنده این گیم روانه شد.

Call of Duty: Black Ops 4 را باید یک عنوان ساختار شکن به حساب بیاوریم چرا که تحولاتی به وجود آورده که تا به حال در این سری سابقه نداشته است. کنار زدن کلیشه‌ها و جلوگیری از تکرار یک چرخه خسته کننده برای گیم‌بازان، Black Ops 4 را به یکی از جاه طلبانه‌ترین عناوین امسال بدل کرده. این که این گیم رگ و ریشه‌های خود را نانگاهه گرفته و به جای ارائه یک عنوان تیر اندازه داستان محور تمرکز خود را روی بخش‌هایی نظیر بتل رویال و چند نفره گذاشته، نشان از جرات زیاد تیم سازنده این گیم دارد. این عنوان با داشتن بخش بتل رویال به یکی از محبوب‌ترین بازارهای این روزهای گیم‌های ویدئویی قدم نهاده که در آن عناوینی نظیر PUBG و Fortnite محبوب‌ترین و البته پر درآمدترین گیم‌های بازار هستند. تیم سازنده Black Ops 4 نیز می‌خواهد با ارائه این بخش‌ها بیش از پیش خودش را در مرکز توجه‌ها قرار دهد.

به هر حال منطقی به نظر می‌رسد که استودیوی تری‌آرک (Treyach) و تیم سازنده این گیم همه جوانب را برای ساخت گیم خود در نظر بگیرند. در سالی که گیم‌های بسیار بزرگی عرضه خواهند شد، سازندگان باید هر چه دارند را رو کنند تا بتوانند توجهات را به سمت خودشان معطوف کنند و چه چیزی بهتر از بخش بتل رویال؟ یکی از مهم‌ترین چیزهایی که تیم سازنده این گیم باید در نظر داشته باشد، مساحت زمین بخش بتل رویال است که کارگردان این گیم یعنی دن بانتینگ (Dan Bunting) نیز در مصاحبه‌ای با Newsweek در بخشی از صحبت‌های خود اظهار کرده بود که تری‌آرک این بخش را با زمینی به وسعت ۱۴۴ مایل مربع تست کرده که واقعا بی نظیر است. وی در این زمینه اظهار کرد:

ما بخش عظیمی از انرژی خود در توسعه این گیم را روی گسترش چنین مواردی صرف می‌کنیم. اساسا آن‌ها می‌توانند فضاهای بسیار بسیار عظیمی را به خودشان اختصاص دهند. ما بزرگ‌ترین نقشه‌ای که می‌توانستیم را یعنی به ابعدا ۱۲ مایل در ۱۲ مایل تست کردیم.

همچنین بانتینگ در بخش دیگری از صحبت‌های خود اشاره کرد که آن‌ها در تلاش هستند تا این عنوان را با نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه ارائه کنند که چیزی طبیعی در سری Call of Duty به حساب می‌آید. پس با توجه به این موضوع، نمی‌توان انتظار داشت که وجود نقشه‌ای به این عظمت در نسخه نهایی Call of Duty: Black Ops 4 نیز وجود داشته باشد چرا که با نگاهی به نسخه‌های پیشین این سری می‌بینیم که نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه عضو جدا نشدنی از این سری بوده است، از طرفی هم سازندگان برای این که بتوانند نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه را عملی کنند، باید زمینی به مساحت کم‌تر در نظر داشته باشند و یا این که کلا قید نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه را بزنند و ساختار شکنی‌های خود را همچنان ادامه دهند. این گیم در اکتبر سال جاری برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

دیدگاهها مسدود است