http://buy-game.ir

فیل اسپنسر: کنسول‌های نسل بعد می‌توانند در زمینه نرخ فریم بهتر عمل کنند

0


فیل اسپنسر: کنسول‌های نسل بعد می‌توانند در زمینه نرخ فریم بهتر عمل کنند

می‌توان گفت که یکی از بزرگترین نقص‌های تجربه گیم در کنسو‌ل‌ها این است که گاهی اوقات گیم‌ها بر روی نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه قفل می‌شوند. این یک نکته قابل توجه است؛ مخصوصا این‌ که رایانه‌های شخصی می‌توانند علاوه بر نرخ فریم بالاتر از نظر گرافیکی و فنی نیز بسیار بهتر عمل کنند. کنسول نسل بعد ایکس‌باکس احتمالا سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر خواهد شد و حال فیل اسپنسر (Phil Spencer) از اهداف کلیدی که در ساخت ایکس‌باکس بعدی بر آن‌ها تمرکز خواهد شد، صحبت می‌کند.

فیل اسپنسر رئیس ایکس‌باکس در محاصبه‌ای با GiantBomb اظهارات زیر را بیان کرد:

ما در این موارد دستمان بسیار باز است…شما می‌توانید عملکرد ما در مورد کنسول ایکس‌باکس وان را مشاهده کنید. ما نرخ رفرش‌های (refresh rate) متنوع و قابلیت نرخ فریم بالا را بررسی کردیم. به طور کلی عقیده دارم که کنسول‌های نسل بعد در زمینه نرخ فریم می‌توانند بهتر عمل کنند. وقتی که به تعادل بین پردازنده و کارت گرافیک در کنسول‌های امروزی نگاه می‌کنیم، متوجه نقص جزئی آن‌ها نسبیت به رایانه‌های شخصی خواهیم شد.

این خبری خوشحال‌کننده است و طبق گفته‌های فیل اسپنسر، گیم‌بازان می‌توانند از تجربه گیم‌های نسل بعد با نرخ فریم بالاتر لذت ببرند. اگر نسل بعدی ایکس‌باکس بتواند گیم‌ها را با نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا کند پس قطعا ارزش انتظار کشیدن را خواهد داشت. اما این موضوع این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که آیا کنسول‌های نسل بعد گرانتر خواهند شد و آیا راهی مناسب و به صرفه برای تجربه گیم‌ها باقی خواهد ماند؟

نظر شما در این باره چیست؟ نگاهگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهها مسدود است