http://buy-game.ir

فیل اسپنسر به تصمیم سونی درباره‌ی گیم میان‌پلتفرمی در Fortnite واکنش نشان داد

0


فیل اسپنسر به تصمیم سونی درباره‌ی گیم میان‌پلتفرمی در Fortnite واکنش نشان داد

اگر نیوز را دنبال کرده باشید می‌دانید که هفته‌ی گذشته و درجریان کنفرانس مطبوعاتی شرکت نینتندو در E3 2018 گیم Fortnite برای کنسول نینتندو سوییچ بررسی شد. بعد از بررسی این گیم سازندگان اعلام کردند که در نسخه‌ی نینتندو سوییچ Fortnite گیم‌بازان می‌توانند به غیر از پلی‌استیشن ۴ با همه‌ی پلتفرم‌هایی که این عنوان برروی آن‌ها اجرا می‌شود به گیم میان‌پلتفرمی (Cross-Play) بپردازند.

اکنون و به‌دنبال این اتفاقات فیل اسپنسر (Phil Spencer) رئیس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت در مصاحبه با Giant Bomb صحبت‌هایی در رابطه با سیاست سونی در برابر قابلیت گیم میان‌پلتفرمی به‌میان آورده است:

اگر شما برای فرزندتان یک کنسول ایکس‌باکس بخرید و من هم یک پلی‌استیشن برای فرزند خودم به عنوان کادوی تولد یا هر مناسبت دیگری بگیرم، فرزندانمان دوست دارند با هم Fortnite گیم کنند. و اتفاقی که میافتد این است که آن‌ها به خانه می‌روند اما نمی‌توانند با هم گیم کنند؛ این احساس خوبی به مشتریان نمی‌دهد.

اگر این کار به توسعه‌دهندگان و مشتریان کمکی نمی‌کند، من احساس نمی‌کنم که به رشد گیم‌ها نیز کمکی کند.

البته اسپنسر بالافاصله اشاره کرد که قصد قضاوت کردن هیچ شرکتی را ندارد و این‌ها “تصمیمات تجاری” هستند اما کاملا مشخص است که او از سیاستی که سونی در برابر این موضوع اتخاذ کرده ناراضی است. به هر صورت Fortnite اولین گیم نیست که سونی همچین رویکردی در رابطه با آن در پیش گرفته چراکه قبل‌تر نیز اتفاقی مشابه برای گیم Minecraft افتاده بود و یکی از سران سونی دلیل آن را “عدم وجود تضمین امنیت برای کاربران و کودکان” اعلام کرده بود. نظر شما در رابطه با موضعی که سونی در مقابل قابلیت گیم میان‌پلتفرمی گرفته است چیست؟ آیا از موافقان این رویکرد هستید یا از مخالفان آن؟ با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهها مسدود است