http://buy-game.ir

جدول فروش هفتگی بریتانیا | کام‌بک دوباره FIFA 18

0


جدول فروش هفتگی بریتانیا | کام‌بک دوباره FIFA 18

در هفته منتهی به دوم ژوئن ۲۰۱۸ میلادی، تب جام جهانی دلیلی شد تا بار دیگر شاهد قرار گیری FIFA 18 در صدر جدول پرفروش‌ترین گیم‌های هفته بریتانیا باشیم. این موضوع در حالی رخ داده که به دلیل عرضه گیم‌های بزرگی که در هفته‌های اخیر منتشر شدند، FIFA 18 از صدر این جدول دور مانده بود اما این هفته باز هم به این رتبه بازگشت و ما را با کام‌بک دوباره خود شگفت زده کرد.

مدتی پیش و در تاریخ ۲۹ ماه می میلادی شاهد عرضه به‌روزرسانی بزرگی برای عنوان FIFA 18 بودیم که به به‌روزرسانی جام جهانی معروف است. همین موضوع دلیلی شد تا شاهد افزایش چشمگیر فروش این گیم در هفته گذشته باشیم که به دنبال آن و با وجود عرضه گیم‌های جنگاه و برخی گیم‌های بزرگ دیگر، این گیم به رتبه نخست جدول فروش هفتگی بریتانیا رسید.

اما پس از آن DETROIT: BECOME HUMAN که هفته گذشته موفق به قرار گیری در رتبه اول این جدول شده بود، به رتبه دوم نزول کرد و پس از آن نیز یکی از پرفروش‌ترین گیم‌های سال ۲۰۱۸ که از ساخته‌های یوبیسافت نیز هست، با سه پله صعود نسبت به هفته گذشته به جایگاه سوم این جدول رسید. این گیم چیزی نیست به جز FAR CRY 5 که یکی از بهترین و پرفروش‌ترین گیم‌های تاریخ این سری است. این گیم تا به حال توانسته رکوردهای بسیار خوبی در زمینه فروش به ثبت برساند که همین موضوعات نیز آن را تبدیل به پرفروش‌ترین نسخه این سری کرده است.

در جایگاه چهارم نیز شاهد قرار گیری یکی از پرفروش‌ترین عناوین انحصاری پلی‌استیشن ۴ هستیم که GOD OF WAR نام دارد. این گیم با قرار گیری در رتبه چهارم در این هفته، یک پله نسبت به هفته قبل صعود داشته است. اما در جایگاه پنجم این جدول، این هفته یک گیم کاملا جنگاه را می‌بینیم. SEGA MEGA DRIVE CLASSICS موفق شد در اولین هفته فروش خود به جایگاه پنجم دست پیدا کند که در بین این همه گیم‌ پرفروش که به سرعت در حال فروختن هستند، عملکرد قابل قبولی به حساب می‌آید. جایگاه ششم نیز به همین ترتیب به یکی از گیم‌های جنگاه این هفته اختصاص یافت که STREET FIGHTER: 30TH ANNIVERSARY نام دارد.

جایگاه هفتم اما بدون هیچ تغییری نسبت به هفته گذشته به OVERWATCH: GAME OF THE YEAR EDITION رسیده است و این گیم درست مانند هفته قبل که در رتبه هفتم قرار گرفته بود، این هفته هم بدون تغییر در این جایگاه قرار گرفت. همچنین رتبه هشتم نیز به STATE OF DECAY 2 رسید تا این گیم با یک سقوط ازاد، از رتبه دوم در هفته گذشته به رتبه هشتم در این جدول برسد. DARK SOULS REMASTERED نیز نماینده سری DARK SOULS در این جدول بوده که رتبه نهم را به دست آورده است. و سر انجام جایگاه دهم نیز این هفته به FALLOUT 4 رسیده تا بدین ترتیب بررسی ما از رتبه ۱۰ گیم پرفروش این هفته در بریتانیا به پایان برسد؛ از شما دعوت می کنم در ادامه با جزئیات بیشتری از این جدول با ما همراه باشید.

نکته قابل ذکر درخصوص جدول فروش این هفته این است که فروش بالای باندل‌های سخت افزاری در مجموع در هفته گذشته روی فروش ۴۰ گیم تاثیر مستقیم گذاشته است که از این جمله می‌توان به صعود بسیار خوب SEA OF THIEVES از رتبه بیست و هشتم به پانزدهم، و یا DOOM که از رتبه سی و یکم به هجدهم رسیده، اشاره کرد.

از نظر عرضه گیم‌های جنگاه نیز علاوه بر دو عنوانی که در بین ۱۰ گیم پرفروش هفته قرار گرفتند، دو گیم جنگاه دیگر نیز عرضه شد که پشت سر هم قرار گرفتند. این دو گیم عبارت‌اند از TENNIS WORLD TOUR که رتبه سی و یکم را به دست آورد و همچنین AGONY که به جایگاه سی و دوم رسید.

اما از نظر مهم‌ترین جابجایی‌های این هفته نیز ابتدا باید به بهترین عملکرد‌ها و بیشترین صعودها در این جدول بپردازیم. یکی از بهترین صعودها را این هفته بدون شک SEA OF THIEVES داشته که با صعودی سیزده پله‌ای از رتبه بیست و هشتم در هفته گذشته این هفته به رتبه پانزدهم رسید. پس از آن DOOM نیز با صعود از رتبه سی و یکم به رتبه هجدهم یکی دیگر از بهترین عملکردها را در این زمینه از خودش نشان داد. علاوه بر این‌ها NEED FOR SPEED PAYBACK نیز با صعود از رتبه سی و نهم به بیست و هفتم یکی دیگر از عملکردهای خوب هفته گذشته را به ثبت رسانده است. EA SPORTS UFC 3 رده بیست و هشتمی نیز از جمله همین گیم‌ها است که پس از قرار گرفتن در رتبه سی و ششم در هفته گذشته، این هفته به جایگاه بیست و هشتم رسیده است.

اما اگر بخواهیم بدترین عملکردها را در هفته گذشته بررسی کنیم، می‌بینیم که STATE OF DECAY 2 با جابجایی از رتبه دوم به هشتم یکی از بدترین عملکردها را داشته است. DARK SOULS REMASTERED نیز مانند آن شش پله سقوط داشته و از جایگاه سوم در هفته گذشته، این هفته به رتبه نهم رسیده است. DONKEY KONG COUNTRY: TROPICAL FREEZE نیز با سقوط از رتبه چهاردهم به بیست و سوم یکی دیگر از عملکردهای ضعیف هفته گذشته را از خود نشان داده. HYRULE WARRIORS: DEFINITIVE EDITION هم این هفته از رتبه هفدهم، به رتبه سی و سوم رسیده تا ان را هم به عنوان یکی از بدترین عملکردهای هفته گذشته بشناسیم. CRASH BANDICOOT N.SANE TRILOGY هم با سقوط از رتبه بیست و هفتم به سی و چهارم عملکرد قابل دفاعی نداشته است. WWE 2K18 به همین ترتیب با سقوط از جایگاه بیست و نهم به چهلم در آستانه خروج از جمع ۴۰ گیم پرفروش هفته قرار دارد که فعلا با خوش‌شانسی در لبه آن ایستاده است. اما نخل طلایی سقوط‌های این هفته را باید به DESTINY 2 بدهیم که با سقوطی بیست و یک پله‌ای، از رتبه هشتم در هفته گذشته، این هفته به رتبه بیست و نهم رسیده است.

اما در این بین گیم‌هایی نیز وجود داشتند که با عملکرد خوب خود پس از این که از جمع ۴۰ گیم پرفروش هفته جدا شده بودند، بار دیگر به این جمع بازگشتند. از این جمله می‌توان به PREY رده سی و ششمی و همچنین MINECRAFT: PLAYSTATION EDITION رده سی و هشتمی اشاره کرد.

در ادامه از شما دعوت می‌کنم که شاهد لیست کامل ۴۰ گیم پرفروش این هفته در بریتانیا باشید که در کنار لیست پرفروش‌ترین گیم‌های هر پلتفرم برای شما آماده شده است. این نکته را در نظر داشته باشید که نتایج به دست آمده از این جدول صرفا بر اساس میزان فروش فیزیکی گیم‌ها است و میزان فروش دیجیتالی آن‌ها محاسبه نشده است بنابراین آمار ذکر شده با نتایج کلی ممکن است متفاوت باشد.

لیست ۱۰ گیم پرفروش این هفته در بریتانیا:

هفته قبل این هفته نام گیم ناشر
۴ ۱ FIFA 18 EA SPORTS
۱ ۲ DETROIT: BECOME HUMAN SONY COMPUTER ENT.
۶ ۳ FAR CRY 5 UBISOFT
۵ ۴ GOD OF WAR SONY COMPUTER ENT.
۵ SEGA MEGA DRIVE CLASSICS SEGA
۶ STREET FIGHTER: 30TH ANNIVERSARY CAPCOM
۷ ۷ OVERWATCH: GAME OF THE YEAR EDITION BLIZZARD
۲ ۸ STATE OF DECAY 2 MICROSOFT
۳ ۹ DARK SOULS REMASTERED BANDAI NAMCO ENTERTAINMENT
۹ ۱۰ FALLOUT 4 BETHESDA SOFTWORKS

 

لیست کامل ۴۰ گیم پرفروش این هفته در بریتانیا

 

 

لیست ۲۰ گیم پرفروش این هفته پلی‌اسیتشن ۴ در بریتانیا:

 

 

لیست ۲۰ گیم پرفروش این هفته ایکس‌باکس وان در بریتانیا:

 

 

لیست ۲۰ گیم پرفروش این هفته نینتندو سوییچ در بریتانیا:

 

 

لیست ۳۰ گیم پرفروش این هفته رایانه‌های شخصی در بریتانیا:

 

دیدگاهها مسدود است