http://buy-game.ir

ایمی هنیگ درحال تشکیل استودیویی مستقل است

0


ایمی هنیگ درحال تشکیل استودیویی مستقل است

تعطیلی استودیو ویسرال گیمز (Visceral Games) در سال گذشته جدا از حرف و حدیث‌های زیادی که برای الکترونیک آرتس (Electronic Arts) به‌وجود آورد و لطمه‌هایی که به اعتبار او وارد کرد، به لحاظ سرمایه‌ی انسانی نیز این شرکت را دچار زیان‌های جبران ناپذیری کرده و باعث خروج توسعه‌دهندگان درجه یک ویسرال گیمز مانند امی هنیگ (Amy Hennig) از این شرکت شده است.

اگر با خانم ایمی هنیگ آشنایی ندارید، او نویسنده و کارگردان نسخه‌های اول تا سوم مجموعه‌ی Uncharted است که در سال ۲۰۱۴ استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) را به مقصد ویسرال گیمز برای ساخت نسخه‌ای جنگاه از مجموعه‌ی Star Wars ترک کرد؛ اما این گیم به سرانجام نرسید و الکترونیک آرتس در حرکتی مبهوت‌کننده علاوه بر لغو پروژه‌ی این گیم، استودیو ویسرال گیمز را نیز تعطیل کرده و اعضای این استودیو را به دیگر استودیوهای خود فراخواند.

حال اما به‌تازگی خانم هنیگ در جریان کنفرانس Gamelab که در شهر بارسلونا برگزار می‌شود، مصاحبه‌ای با وب‌سایت Eurogamer داشته که طی آن خبر از ترک الکتروینک آرتس در ماه ژانویه و تصمیم برای تاسیس استودیوی مستقل خود داده است:

من به‌طور فنی و منطقی از ماه ژانویه با الکترونیک آرتس کار نکرده‌ام. بله این یک مسئله است و به‌اندازه‌ی کافی برای آن‌ها سخت بود اما مردم به‌طور مکرر می‌پرسند که “آیا ایمی درحال کار با شما است؟” و جوابی که می‌شنوند این است که “بسیار خوب، ما درحال مذاکره هستیم . . .” این یک پاسخ مبهم است.

من درکنار تمام آن افراد بوده‌ام که شامل دوستان تیم اجرایی نیز می‌شود. اما این موضوع آن را زشت می‌کرد چراکه احساس می‌کردم هیچ‌گاه فرصت این را به‌دست نمی‌آورم که خروجم از الکترونیک آرتس را اعلام کنم بنابراین باید در نقطه‌ای قال قضیه را می‌کندم اما همچنان چیزی برای اعلام کردن نداشتم. این‌طور به‌نظر می‌آید که به خانه رفته‌ام! اما من همه‌ی این کارها را انجام می‌دهم و برروی چیزهای متنوعی کار می‌کنم.

من امیدوارم که بتوانم بعضی از افراد را وارد کار کنم؛ دوست دارم شرکتی کوچک با شش الی هشت نفر یا نهایتاً پانزده نفر داشته باشم و پروژه‌های بیشتری مانند گیم‌های واقعیت مجازی انجام دهم. من درحال مشاوره با برخی از شرکت‌های واقعیت مجازی هستم و تحقیقات بسیاری انجام می‌دهم چراکه به‌قدری به انجام این [گیم‌ها] نپرداخته‌ام که خودم را درونشان غرق کنم.

برروی هیچ پروژه‌‌ی Star Wars دیگری کار نمی‌کنم. کسی نمی‌داند که چه چیزی در آینده‌ی من قرار دارد اما آن پروژه درحال حاضر کنار گذاشته شده است. استودیوی ونکوور (Vancouver) درحال کار برروی چیزی کاملاً متفاوت است. می‌دانید، وقتی که قرار است گیم بیشتر جهان‌باز باشد گیم متفاوتی با آنی که ما بررویش کار می‌کردیم خواهد بود. همه کاری که ما درحال انجام آن بودیم را دوست داشتند و من دوست دارم به هر نحوی شاهد احیای آن باشم، اما اوضاع پیچیده شده است.

صحبت‌های خانم هنیگ صادقانه و صمیمانه به‌نظر می‌رسند و ما نیز برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد درخشش ایشان در صنعت گیم‌های ویدئویی باشیم.

دیدگاهها مسدود است