http://buy-game.ir

آنالیزور ان پی دی: بررسی کنسول جنگاه ایکس‌باکس مشکلی برای فروش ایکس‌باکس وان نخواهد بود

0


آنالیزور ان پی دی: بررسی کنسول جنگاه ایکس‌باکس مشکلی برای فروش ایکس‌باکس وان نخواهد بود

در کنار تمامی بررسی‌های ایکس‌باکس طی کنفرانس مایکروسافت در رویداد E3 2018 از جمله اعلام خرید استودیوهای کمپالشن گیمز (Compulsion Games) و نینجا تئوری (Ninja Theory) که بسیار مورد توجه قرار گرفت، یکی از این نیوز تایید ساخت کنسول جنگاه ایکس‌باکس بود که با وجود عرضه‌ی اخیر ایکس‌باکس وان ایکس، بسیار دور از ذهن می‌نمود. این کنسول توسط گروهی که وان ایکس را ساخته بودند در دست ساخت قرار دارد، اما ممکن است که سال‌ها با انتشار آن فاصله داشته باشیم. در واقع پیام مایکروسافت از این خبر حضور قطعی کنسول نسل جنگاه از سوی مایکروسافت است و به هیچ عنوان اعلانی از عرضه‌ی زودهنگام آن ندارد.

این خبر شرایط جالبی را برای کنسول اخیر ایکس‌باکس یعنی وان ایکس رقم خواهد زد؛ چرا که حتی یک سال هم از عرضه‌ی آن نمیگذرد و این پیامی ناخوشایند برای کسانی که کنسول ایکس‌باکس وان ایکس را خریده‌اند و بدتر از آن، برای افرادی که قصد خرید کنسول جنگاه ایکس‌باکس را دارند خواهد بود. این مسئله با یکی از تحلیلگران گروه تجاری ان پی دی (NPD)، مت پیسکتلا (Mat Piscatella )، در میان گذاشته شد. پیسکتلا حول این مسئله گفت:

من فکر نمی‌کنم که این خبر پیامی برای هیچ قشری از گیم‌بازان داشته باشد. در واقع از زمانی که نسل جنگاهی در صنعت گیم‌های ویدئویی شروع می‌شود، شمارش معکوس برای عرضه‌ی کنسول‌های نسل جنگاه شروع خواهد شد و این امری عادی است. حال برداشت هرکس از این بررسی شخصی است اما من فکر نمی‌کنم این موضوع، مسئله‌ی مهمی برای گیم‌بازان به خصوص در زمینه‌ی فروش کنسول باشد.

حال حتی اگر کنسول جنگاه ایکس‌باکس در سال ۲۰۲۰ عرضه شود، کاربران نسخه‌های فعلی آن خصوصا ایکس‌باکس وان اس و ایکس چه مزایایی دریافت خواهند کرد. با این وجود مهم‌ترین وظیفه‌ی مایکروسافت و ایکس‌باکس در قبال مصرف‌کنندگان فعلی، تولید عنوان‌های باکیفیت جنگاهی است که به نظر میرسد با عناوینی نظیر Gears 5، Ori و Halo Infinite، این شرکت برخلاف گذشته قدم در مسیر درستی در این زمینه قرار داده است.

دیدگاهها مسدود است