http://buy-game.ir

پروژه‌ی فوق محرمانه‌ی استودیوی پلاتینیوم گیمز گیم‌های اکشن را متحول خواهد کرد

0


پروژه‌ی فوق محرمانه‌ی استودیوی پلاتینیوم گیمز گیم‌های اکشن را متحول خواهد کرد

به تازگی و در جریان رویداد گیم‌های مستقل ژاپن (Bitsummit)، عوامل استودیوی پلاتینیوم گیمز یعنی آقایان هیدکی کامیا و آتسوشی اینابا در رابطه با موضوعات مختلفی از جمله ساخت یک گیم اکشن جنگاه و همچنین پورت عنوان The Wonderful 101 به کنسول نینتندو سوییچ صحبت‌هایی ارائه داده‌اند. به گفته‌ی آقای اینابا، استودیوی پلاتینیوم گیمز در حال حاضر مشغول توسعه‌ی عنوان فوق محرمانه‌ای است که ژانر گیم‌های اکشن را متحول خواهد کرد.

Bitsummit نام رویداد بزرگ گیم‌های مستقل کشور ژاپن است که هر ساله در این کشور برگزار شده و شاهد بررسی گیم‌های مستقل بسیاری از سوی توسعه دهندگان ژاپنی هستیم. استودیوی پلاتینیوم گیمز نیز یکی از حاضرین مراسم Bitsummit 2018 بود که اخیرا برگزار شد. طی این رویداد و در پنل استودیوی پلاتنیوم گیمز ، آقایان هیدکی کامیا و آتسوشی اینابا حضور داشته و در رابطه با موضوعات مختلفی به گفتگو پرداخته‌اند.

ابتدا در ارتباط با گیم‌های مورد علاقه‌ی آن‌ها پرسیده شد. آقای اینابا پاسخ داد که وی به گیم‌هایی که دارای داستان عمیقی هستند علاقه داشته و از این روی، وقتی صحبت از گیم‌های اکشن مبارزه‌ای می‌شود، کمتر گیم‌ای وجود دارد که وی به آن علاقه‌مند باشد. آقای کامیا نیز اشاره کرد که بسیاری از مردم گمان می‌کنند وی تنها طرفدار گیم‌های اکشن است اما آقای کامیا نظر دیگری داشته و می‌گوید او در مجموع به تمام گیم‌ها علاقه‌مند است؛ حال می‌خواهد گیم اکشن، تیراندازی یا ماجراجویی باشد. وی حتی گیم Call of Duty را بر‌روی کنسول Nintendo DS تجربه کرده و آن را به اتمام رسانده است.

هنگامی که پرسیده شد بهترین گیم اکشن از نگاهگاه آن‌ها چیست، آقای اینابا پاسخ داد که وی بعید می‌داند که عنوانی در این سبک بهترین باشد اما پاسخ آقای کامیا متفاوت بود و وی اشاره کرد اولین گیم‌ای که به ذهنش می‌رسد عنوان Castlevania است. به گفته‌ی آقای کامیا، هدف اصلی ساخت کمبو‌های(حرکات مبارزه‌ای ترکیبی) مختلف برای گیم‌های مبارزه‌ای این است که به گیم‌بازان اجازه دهید شخصیت‌های گیم را به گونه‌ای کنترل کنند که به آن‌ها احساس خوبی می‌دهد.

آقای اینابا صحبت‌های خود را این‌گونه ادامه می‌دهد که بسیاری از مردم گمان می‌کنند استودیوی پلاتینیوم گیمز گیم های اکشن مبارزه ای بسیار خوبی می سازد. اما واقعا این‌گونه نیست یعنی این‌طور نیست که آن‌ها با سایر اعضای تیم جلسه‌ای بگذارند و در ارتباط با حرکات و کمبو‌های مختلف تصمیم گرفته و سپس آن‌ها را در گیم اعمال کنند؛ خیر بلکه همه‌ی این موارد به طور طبیعی انجام می‌شود.

به گفته‌ی آقای کامیا، این موضوع در ارتباط با ساخت سایر گیم های اکشن نیز صدق می کند. بسیاری از مردم گمان می‌کنند استودیوی پلاتنیوم گیمز استودیویی است که منحصراً گیم‌های اکشن می‌سازد؛ این در حالی است که ما فقط گیم‌هایی را می‌سازیم که به آن‌ها علاقه داشته و این گیم‌ها نیز کاملاً اتفاقی و به صورت طبیعی در میان گیم‌بازان محبوب می‌شوند. بنابراین اگرچه چیزی که مردم فکر می‌کنند با چیزی که آن‌ها(پلاتینیوم گیمز) انجام می‌دهند، کاملا متفاوت است اما همین موضوع باعث شده تا بسیاری از گیم‌بازان گیم‌های ساخته شده توسط استودیوی پلاتینیوم گیمز را به دلیل وجود کمبو‌ها و همچنین محتویات اکشن زیاد آن‌ها دوست داشته باشند. به بیان ساده تر از نظر آقای کامیا، محبوبیت گیم‌های این استودیو کاملا اتفاقی است و آن‌ها فقط به ساخت گیم‌های سرگرم کننده علاقه دارند.

آقای اینابا در ادامه توضیح می‌دهد هنگامی که وی لوگوی مربوط به ششمین رویداد Bitsummit را مشاهده کرد، این لوگو وی را یاد عنوان The Wonderful 101 انداخت که در واقع ششمین پروژه‌ی استودیوی پلاتینیوم گیمز به شمار می‌رفت. وی اشاره می‌کند که کار کردن بر‌روی این عنوان بسیار لذت بخش بود. آقای کامیا در ادامه به شوخی گفت اگرچه نام این عنوان دارای عدد ۱۰۱ را یدک می‌باشد اما فروش جهانی آن بیشتر به به عدد ۱۳ نزدیک بوده و بنابراین بهتر است نام این عنوان را The Unwonderful 13 می‌گذاشتند. اما همچنان سازندگان به این گیم علاقه‌مند بوده و انتشار آن بر‌روی کنسول نینتندو سوییچ از نظر آن‌ها بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

 سپس آقای کامیا خطاب به حاضرین این رویداد گفت: اگر The Wonderful 101 بر‌روی کنسول نینتندو سوییچ منتشر شود، شما آن را تجربه خواهید کرد؟ این سوال با واکنش مثبت بسیاری از طرفداران روبرو شد.

از آقای اینابا به عنوان یکی از موسسان استودیوی پلاتینیوم گیمز پرسیده شد این استودیو چگونه با گیم‌های غربی و بودجه‌های هنگفت آن‌ها رقابت می‌کند که وی پاسخ داد از نظر او بودجه‌ی این استودیو بسیار منطقی بوده و بودجه‌ای که بر‌روی توسعه ی گیم‌های غربی سرمایه گذاری می شود بسیار پر ریسک و وحشتناک است زیرا احتمال دارد حتی استودیویی که میلیون‌ها نسخه از گیم‌ آن به فروش می‌رود نیز دچار ورشکستگی شود. استودیوی پلاتینیوم گیمز سعی می‌کند تا پروژه‌های متفاوت با بودجه‌های متفاوتی را داشته باشد؛ به خصوص گیم‌هایی که توسط این استودیو در آینده عرضه خواهند شد. این موضوع باعث می‌شود تا آن‌ها بتوانند در کورس رقابت باقی مانده و سبک خاص و محبوب گیم‌های این استودیو نیز همچنان حفظ شود.

آقای کامیا نیز در رابطه با این موضوع می‌گوید بحث بودجه مطرح نیست زیرا که شما می‌توانید بودجه‌ی هنگفتی خرج کرده و یک فیلم ضعیف به مانند Pacific Rim 2 را بسازید ( او اشاره می‌کند که اینابا وی را مجبور کرد تا نام این فیلم را بگوید، سپس هر دو خننگاهه و کامیا می‌گوید که این فیلم واقعا ضعیف بود). این‌که شما پول زیادی در اختیار دارید به این معنی نیست که حتما گیم خوبی خواهید ساخت. به عنوان یک سازنده گاهی اوقات تمایل دارید گیم‌های کوچک و گاهی نیز گیم‌های بزرگ بسازید اما هیچ‌کدام از این دو به میزان بودجه‌ی شما ارتباطی ندارند بلکه شما گیم‌ای را توسعه می‌دهید که به ساخت آن علاقه‌مند بوده و مهم این است که شما قادر به انجام چنین کاری باشید.

آقای کامیا در حال حاضر به عنوان کارگردان استودیوی پلاتینیوم گیمز برروی توسعه‌ی عنوان Bayonetta 3 کار می‌کند که در آینده اطلاعات و جزییات بیشتری از این عنوان را به اشتراک خواهد گذاشت و از این بابت نیز بسیار هیجان زده است. همچنین آقای اینابا نیز اشاره می‌کند نه تنها Bayonetta 3، بلکه در حال حاضر استودیوی پلاتینیوم گیمز بر‌روی توسعه‌ی گیم‌های زیادی کار می‌کند. به گفته‌ی وی، یکی از این عناوین، پروژه‌ی بررسی نشده‌و یک تجربه جنگاه و نوآورانه است که گیم‌بازان هرگز مشابه آن را تجربه نکرده و این عنوان سبک گیم‌های اکشن را متحول خواهد کرد؛ این یک پروژه‌ی فوق سری است که حتی بسیاری از کارمندان استودیوی پلاتینیوم گیمز نیز از آن اطلاعی ندارند.

آقای اینابا در نهایت کنفرانس خبری خود در رویداد Bitsummit را با این صحبت‌ها خاتمه داده و می‌گوید هدف استودیو پلاتینیوم گیمز این است که به خلاق بودن و کارهای نوآورانه ادامه دهد. از نظر وی حضور گیم‌های مستقل دیگر سازندگان در رویداد Bitsummit باعث می‌شود انگیزه‌ی آن‌ها برای رقابت افزایش یابد، برای موفقیت تلاش کرده و به نوآوری‌های خود ادامه دهند.

دیدگاهها مسدود است