http://buy-game.ir

نقد ها و نمرات عنوان Detroit: Become Human منتشر شد( به‌روز‌ رسانی شد)

0


نقد ها و نمرات عنوان Detroit: Become Human منتشر شد( به‌روز‌ رسانی شد)

کمتر کسی را سراغ دارید که این روز‌ها برای تجربه‌ی عنوان محبوب و مورد انتظار Detroit: Become Human لحظه شماری نکند. حال به تازگی نقد‌ها و نمرات عنوان  Detroit: Become Human منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

شاید طی دهه‌های گذشته کارگردانان هالیوودی بسیاری در صعنت سنما ظهور پیدا کرده‌اند که افق‌های سنمایی را گسترش داده و فیلم‌های تاثیر گذاری خلق کرده‌اند. دیوید کیج و استودیوی کوانتیک دریم کسانی هستند که همین کار را با صنعت باز‌های ویدیویی انجام داده‌اند، تحولی عظیم در گیم های ویدیوی به وجودآورده و سبک متفاوت و منحصر بفردی از گیم‌های داستان محور را بررسی کرده‌اند. رمز موفقیت آثار دیوید کیج را نه تنها داستان‌های قوی آن بکه می‌توان حق انتخاب‌های بی‌شمار آن بر شمرد؛ به طوری‌که هر دیالوگ، هر تصمیم و هر انتخابی که گیم‌باز در هنگام رویدادهای بلادرنگ(QTE) انجام می‌دهد، در سرنوشت گیم تاثیر گذار بوده و هر انتخاب نادرست ممکن است روند گیم از جمله مرگ یا زنده بودن شخصیت‌های گیم را به کلی تغییر دهد. مواردی که دیگر به نشانه‌ای برای آثار دیوید کیج تبدیل شده و در تمام عناوین ساخته شده توسط این استودیو نیز شاهد آن‌ها بوده ایم.

پس از دو دهه و عرضه‌ی آثار موفقی چون عنوان Beyond: Two Souls، در سال ۲۰۱۵ رسماً از پروژه‌ی جنگاه استودیو کوانتیک دریم و دیوید کیج رونمایی شد. اثر جنگاه آقای کیج Detroit: Become Human نام دارد. تمام ویژگی‌هایی که از آثار دیوید کیج سراغ داریم در این عنوان نیز حضور خواهند داشت اما Detroit: Become Human با سایر عناوین یک تفاوت عمده دارد: این عنوان قرار است بسیار ساختار شکن باشد و می‌توان آن را یکی از انقلابی ترین آثار استودیوی کوانتیک دریم و شخص دیوید کیج دانست.

عنوان  Detroit: Become Human روز آینده رسماً عرضه خواهد شد و به تازگی نقد‌ها و نمرات این عنوان نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت:

 

GamesRadar+ 9/10

اگر در دنیای واقع گرایانه دیترویت غرق شده و با شخصیت‌ها و داستان زیبای آن بیشتر آشنا شوید، مطمئنا عاشق آن می‌شوید.

Attack of the Fanboy 9/10

Detroit: Become Human شبیه‌سازی از یک انقلاب اجتماعی است؛ جایی که اکثر انتخاب‌های شما بسیار سرنوشت ساز هستند. داستان گیم و شخصیت‌های آن بسیار جذاب و سرگرم کننده بوده و میزان محتویات داستانی گیم نیز شگفت انگیز است.

Detroit: Become Human ترکیبی از گیم‌های ماجراجویی قدیمی و داستان سرایی فراموش نشدنی همراه با گیمگری درجه یک، گرافیک شگفت انگیز بوده و قطعا یک تجربه موفق است. با وجود این‌که این عنوان به سبک دیگر آثار استودیوی کوانتیک دریم است اما تنوع و کیفیت ساخت تماشایی آن شاید باعث شود تا این عنوان حتی برای  گیم‌بازانی که مخاطب گیم‌های استودیوی کوانتیک دریم نیستند نیز جذاب باشد.

Detroit: Become Human شاهکار دیگری از دیوید کیج است. این عنوان نشان می‌دهد که این سبک از گیم‌های داستان محور حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. یک شاهکار که علاقه‌مندان به سبک علمی تخیلی مطمئنا تجربه‌ی آن را از دست نمی‌دهند.

این خط داستانی را در بسیاری از عناوین دیگر نیز مشاهده کرده ایم؛ از Blade Runner گرفته تا ۲۰۰۱: A Space Odyssey. این موضوع دقیقا به مانند گیم های زامبی محور یا فانتزی های بر قهرمانی به سرعت در حال رواج یافتن است. اما در هر ژانر و در هر نمونه از مواردی که گفته شد داستان گیم به مانند اجرای آن بسیار خوب خواهد بود اگر و فقط اگر شخصیت‌های گیم واقع گرایانه و جذاب باشند، داستان گیم به خوبی تعریف شده باشد، محتوا و محیط گیم داستان آن را گسترش دهد، گیم گیمگران بی‌نقص باشد و اگر تصمیم‌ها در گیم سرنوشت ساز و مهم باشند؛ در این صورت این کار به خوبی انجام شده است. مواردی که گفته شد دقیقا همان حسی است که من نسبت به عنوان Detroit: Become Human دارم.

Wccftech 8.5/10

مسیر‌های داستانی فوق العاده‌ای در عنوان Detroit: Become Human وجود دارد که پایان‌های متفاوتی را رقم می زند. اما همچنان این عنوان اثری به مانند دیگر آثار استودیوی کوانتیک دریم است. یک داستان پیچیده که با پیشرفت در گیم ابعاد بیشتری از آن فاش می‌شود و شخصیت‌هایی که شما به آن‌ها وابسته شده و هر لحظه می‌ترسید که آن‌ها را از دست بدهید. به همه‌ی این‌ها، رویداد‌های بلاردنگ (QTE) گیم را نیز اضافه کنید؛ آن‌قدر زیاد هستند که باعث خون ریزی انگشتان شما شوند.

PlayStation LifeStyle 8.5/10

بسیاری از گیم‌ها به ما اجازه می دهند تا از واقعیت فرار کنیم و بسیاری نیز ما را مستقیماً با واقعیت‌های بزرگی مواجه می‌کنند. Detroit: Become human از آن دسته گیم‌هایی است که مرز بین سرگرمی و واقعیت را به طور نامحدودی گسترش می‌دهد. موضوعی که این عنوان به آن می‌پردازد بسیار واقعی است و به ما امکان می‌دهد تا نگاهگاه متفاوتی نسبت به مسائل اجتماعی داشته باشیم؛ مسائلی که تا پیش از این اصلا به آن‌ها اهمیت نمی‌دادیم. اهمیتی ندارد شما چه کسی هستید، جنسیت شما چیست از چه نژادی بوده یا چه افکار اقتصادی یا سیاسی دارید، مطمئنا هر شخصی چیزی در Detroit پیدا می‌کند که برای وی بسیار خوشایند خواهد بود. Detroit به هیچ وجه گیم آسانی نبود و بسیاری از اوقات با انتخاب‌های سختی مواجه می‌شدیم که هیچ پاسخ منطقی و درستی برای آن وجود نداشت. این گیم به ما هشدار می‌دهد که اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم. گذشته از اشکالات گیم و کنترل های دست و پا گیر آن، انتخاب‌های من باعث شکل‌گیری داستان و تغییر آن شد و در حقیقت به من آموخت که این تصمیم‌ها در جهات مختلفی تاثیر گذار هستند. هر چقدر که ما از نظر ظاهری شبیه به یک انسان هستیم اما انسانیت درون ما پیوسته در حال تکامل است. مهم نیست که شما کدام مسیر را در پیش می‌گیرید، Detroit داستان خود ما(انسان ها) است.

از ویژگی‌های ارزشمند گیم می‌توان به ساخت رابطه‌ها و شاخه‌های داستانی گسترده اشاره کرد که باعث می‌شوند من بار دیگر گیم را تجربه کرده تا مسیر‌های دیگر داستانی را آزمایش کنم. این موضوع بسیار شگفت انگیز است و من بسیار دقت کرده تا شخصیت‌های گیم را زود از دست ندهم. پیامی که پس از پایان گیم و در ارتباط با تکنولوژی و آینده‌ی جهان به نمایش در آمد، من را به فکر فرو برد که وقتی تکنولوژی ما را وارد عصر جنگاهی خواهد کرد من چگونه می‌توانم با آن ارتباط بر‌قرار کنم.

IGN 8/10

اگرچه داستان گیم حول سه شخصیت آن به خوبی نوشته شده است اما من امیدوار بودم داستان با ظرافت بیشتری نگاشته می‌شد. تجربه‌ی گیم به گونه‌ای بود که وقتی شخصیت‌های گیم به دردسر می‌افتادند، من دچار ترس و وحشت شده و هنگام پیروزی آن‌ها من نیز احساس پیروزی می‌کردم. این‌که داستان گیم دارای شاخه‌های مختلفی است، باعث می‌شود تا گیم‌بازان به تجربه گیم ادامه داده و به علاوه انتخاب‌های گیم نیز گیم‌بازان را بیشتر مجذوب آن خواهد کرد.

GameSpot 7/10

Detroit: Become Human ارزش تجربه کردن را دارد اما با چالش‌های بسیار به خصوص در زمینه‌ی آزادی عمل گیمکنان و انتخاب‌های پیش روی آنان روبرو است به طوری‌که به شما یادآوری می کند Detroit در نهایت یک گیم است. دیوید کیج و استودیوی کوانتیک دریم به شناساندن سبک جنگاه خود بسیار نزدیک شده‌اند اما بسیار آشکار است که این سبک نیاز به رشد بیشتری دارد.

Metro GameCentral 6/10

اگرچه عنوان Detroit نسبت به عنوان قبلی استودیوی کوانتیک دریم بسیار بهتر است اما این عنوان در زمینه‌ی داستان گیم بسیار پر اشتباه ظاهر شده است.

God is a Geek 5/10

یک داستان کلیشه‌ای که البته ایده‌های خوبی به همراه دارد. البته این ایده‌ها بسیار ضعیف بوده و رشد آن‌ها بسیار سخت است.

VideoGamer 4/10

Detroit: Become Human می خواهد شما را تکان داده و یک واکنش احساسی در شما ایجاد کند. موضوع این است که Detroit چنین کاری انجام نمی‌دهد. فلوچارت‌ها یکی از ویژگی‌های خوب گیم هستند که باعث تنوع آن می‌شوند اما هنگامی که داستان گیم شرم آور بوده و بسیار ضعیف نگاشته شده باشد شما هیچ تمایلی به تجربه‌ی چند باره‌ی آن نخواهید داشت.

 

عنوان Detroit: Become Human در تاریخ جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ( ۲۵ مه ۲۰۱۸ ) به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ در دسترس خواهد بود.

دیدگاهها مسدود است