http://buy-game.ir

طراح سابق Gears of War از ایده‌های جالبی رونمایی کرد | ایده‌هایی که هیچ‌وقت عملی نشدند

0


طراح سابق Gears of War از ایده‌های جالبی رونمایی کرد | ایده‌هایی که هیچ‌وقت عملی نشدند

طراح سابق Gears of War که سابقا استودیویی به نام باس کی (Boss Key) تاسیس کرده بود، بعد از مدتی مجبور به تعطیلی استودیو خود شد. این تعطیلی بعد از انتشار دو گیم با عناوین  LawBreaker و  Radical Height اتفاق افتاد که سازنده آن شعبه کارولینا شمالی (North Carolina) استودیو بود. حال به تازگی کلیف بلزینسکی (Cliff Bleszinski) موسس استودیو، تعدادی ایده و طراحی‌های اولیه را به اشتراک گذاشته که قرار بود توسط استودیو باس کی ساخته شود.

بعد از فروش ناموفق دو گیم اخیر، مشکلات متعددی برای استودیو ایجاد شد که در نهایت منجر به بسته‌شدن درهای آن گرنگاه. بلزینسکی در توییتی در مورد این اتفاق توضیحاتی ارائه کرد:

از امروز شرکت باس کی دیگر وجود ندارد. چهار سال قبل من استودیویی در سطح جهانی تاسیس کردم و تعدادی از بهترین استعدادهای صنعت گیم را به استخدام درآوردم. آنها تلاش خستگی ناپذیری برای تولید محصولات باکیفیت انجام دادند. با وجود اینکه ما در طول این چند سال فراز و نشیب‌هایی داشتیم، ولی باید بگویم که از کارمان لذت می‌بردیم.

بلزینسکی از آن زمان تاکنون از دنیای گیم‌سازی دور بوده است. او به تازگی در توییت‌های جداگانه ایده و طراحی‌های اولیه استودیو برای ساخت گیم‌های آینده را به اشتراک گذاشته است؛ ایده‌هایی که هیچ‌وقت عملی نشد. همیشه سرک کشیدن در این موارد که معمولا از نگاه عموم پنهان می‌شوند، جالب است. در این مورد هم با اینکه استودیو منحل شده است با این وجود باز هم جذابیت‌های خاص خود را دارد.

یکی از این پروژه‌های کنسل شده باس کی گیم‌ای به نام Donuts است. یک جانشین شایسته برای گیم Toobin در وی آر (VR). Donuts یک گیم ریسینگ در سبک آرکید بود که در آن باید در نقش حیوانات گیم ‌می‌کردیم. آنطور که خود بلزینسکی اعلام کرده است، این گیم یک Mario Kart در محیط آبی و با شخصیت‌های حیوانی بود که قرار بود برای وی آر منتشر شود. شما می‌توانستید با خوردن نوعی نوشیدنی به نام ginger سلامتی خود را گیمابید و ابزار لازم برای حمله به گیمکنان دیگر را به دست آورید.

کلیف در توییتی در مورد این گیم می‌نویسد:

این یکی از آن گیم‌هاست که ایده‌ای سرگرم‌کننده و احمقانه داشت. قرار بود برای وی آر منتشر شود و بسیار شبیه به گیم Toobin هست با این تفاوت که شخصیت‌های گیم حیوانات بودند. به نظرم این گیم می‌توانست را‌ه خوبی برای مقابله با افسردگی‌های فصلی به حساب بیاید. در ادامه تصاویری از طرح‌های گیم را مشاهده می‌کنید:

یکی دیگر از ایده‌های باس کی گیم‌ای با عنوان DragonFlies نام داشت. قرار بود در این گیم در نقش یک نینجا یا سامورایی گیم کنیم که سوار بر اژدها و در یک سفینه عظیم با زامبی‌ها مبارزه می‌کرد. این گیم اساسا در سبک PvE (محیط در مقابل گیمکن) جریان داشت و در دنیایی فئودالی و با جزایر شناور دنبال می‌شد. سفینه‌ها حامل هواپیما‌های جنگی بودند و در عوض شما نیز سوار بر اژدها بونگاه.

در این گیم می‌توانستید از سلاح‌های گرم و سرد استفاده کنید. همچنین بلزینسکی و تیم سازنده‌اش اعلام کرده بودند که حتی می‌توانید اژدهای خود را شخصی‌سازی کنید. آنطور که بلزینسکی می‌گوید “در اصل بخش اژدها‌سواری مانند بخش رانندگی گیم Halo بود”. می‌توانستید تخم‌های اژدهاهای مختلف را یافته و آنها را پرورش دهید. بلزینسکی اعلام کرده بود که از اشتباهاتی که گیم‌های همچون Scalebound و Lair مرتکب شده بودند، درس گرفته‌اند. وی همچنین در توییت‌های دیگری اشاره کرد که برای ساخت گیم به شرکت‌های مایکروسافت، سونی، الکترونیک آرتس، ۲K، اکتیویژن و برادران وارنر درخواست همکاری داده است که ظاهرا هیچکدام از آن‌ها این درخواست را قبول نکرده‌اند.

یکی دیگر از این ایده‌ها گیم DogWalkers نام داشت. یک گیم شبیه به عناوین World of Tanks و Tokyo Wars که در آن گیمکنان با استفاده از ربات‌هایی غول‌پیکر به مبارزه می‌پرداختند. چارچوب گیم بر پایه استفاده از مهمات تخریبی بر روی زمین استوار بود. گیم در محیطی با هوای سمی جریان داشت، بنابراین هرگونه نشتی در ربات‌تان را می‌بایست سریعا تعمیر می‌کرنگاه و یا از ماسک‌های تصفیه هوا استفاده ‌می‌کرنگاه.

اما چرا هیچکدام از این گیم‌ها به مرحله‌ی تولید نرسیدند؟ بلزینسکی معتقد است که از نظر ناشرین این گیم‌ها نوآوری‌های زیادی نداشتند و یا برعکس این گیم نوآوری‌های داشتند که جرات ریسک بالایی لازم داشت. علاوه بر این برخی از این گیم‌ها بودجه‌ای در حدود ۴۰ میلیون دلار لازم داشتند که رقم بالایی محسوب می‌شود. او در توییتی در مورد این موضوع توضیحات زیر را ارائه داده است:

به طور کلی، یکی از مشکلاتی که ناشرین دارند این است که شما یک گیم به آنها بررسی می‌کنید و اغلب چنین پاسخ‌هایی دریافت می‌کنید: “این خیلی شبیه به یکی از گیم‌های خودمان و یا گیم فلان ناشر است، پس نه!” و یا می‌گویند: “این گیم بیش از حد خاص است، بنابراین نمی‌توانیم یک برنامه‌ریزی مالی مناسب برای آن ارائه دهیم.” من به آنها احترام می‌گذارم ولی به عنوان یک سازنده این موضوع برای من بسیار ناامیدکننده است.

سرورهای گیم Radical Heights -آخرین ساخته باس کی- تا به این لحظه همچنان آنلاین هستند، ولی انتظار می‌رود که این سرورها نیز به زودی خاموش شوند. بلزینسکی اعلام کرده که قصد دارد برای مدتی از گیمسازی کناره‌گیری کند ولی امیدوار است که به زودی با ساخت عنوانی جنگاه به دنیای گیم‌ها بازگردد. وی سال ۲۰۱۲ استودیو اپیک گیمز (Epic Games) را ترک کرد و بعدها و در سال ۲۰۱۴ استودیو باس کی را تاسیس نمود. نکته جالب توجه این است که این بلزینسکی بود که در سال ۲۰۱۱ و در جریان مراسم  Video Game Awards عنوان Fortnite را بررسی کرد.

دیدگاهها مسدود است