http://buy-game.ir

بخش چندنفره Call Of Duty: Black Ops 4 تاکتیک‌پذیرتر از عناوین گذشته است

0


بخش چندنفره Call Of Duty: Black Ops 4 تاکتیک‌پذیرتر از عناوین گذشته است

استودیو تریارچ (Treyarch) برنامه‌های بزرگی برای عنوان آینده سری Black Ops درنظر دارد. علاوه بر بخش چندنفره‌ی بازسازی شده، حالت‌های زامبی گسترش یافته و یک سری ماموریت‌های انفرادی که حول و حوش شخصیت‌هایی ویژه و متخصص (Specialist) جریان دارد، این استودیو در نظر دارد که حالت جذاب بتل رویال را نیز به Call of Duty بیاورد.

در جریان مراسم رونمایی Black Ops 4 تجربه یک ساعته از بخش چندنفره گیم ممکن شده است. همچنین با دیوید وندرهار (David Vonderhaar) کارگردان طراح استودیو در مورد تاثیرات تریارچ بر سری Call of Duty و برنامه این استودیو برای ایجاد تغییرات بزرگ در عناوین آینده صحبت شده است که در ادامه باهم می‌خوانیم.

نسخه چهارم این سری نسبت به Black Ops 2 و ۳ تغییرات بسیاری داشته است. بررسی دوباره شیوه‌های نبرد، متعادل سازی بسیاری از پرک‌ها و سلاح‌های موجود و همچنین ارائه یک مبارزه تیمی و یکپارچه که حلقه‌وار تکرار می‌شود، از جمله تغییرات این گیم نسبت به عناوین گذشته این سری بوده است. یکی دیگر از تغییرات بزرگی که در Black Ops 4 شاهد آن هستیم، بازگشت به گیم‌پلی سنتی چندنفره می‌باشد که در آن تمرکز اصلی بر روی نیروهای پیاده نظام گیم قرار دارد. دیگر خبری از سیستم رانشی و سربازان آینده که می‌توانستند روی دیوارها بدوند، نمی‌باشد. به جای این موارد تمرکز گیم بیشتر روی بخش تاکتیکی گیم‌پلی معطوف شده است.

دیگر خبری از سیستم رانشی و سربازان آینده که می‌توانستند روی دیوارها بدوند، نمی‌باشد. به جای این موارد تمرکز گیم بیشتر روی بخش تاکتیکی گیم‌پلی معطوف شده است.

با این وجود بسیاری از محتویات موجود در گیم‌های قبلی سری Black Ops، به این گیم نیز آمده است. از جمله این موارد می‌توان به سیستم Pick 10 اشاره کرد که به شما اجازه می‌دهد که سلاح‌ها، پرک‌ها و تجهیزات شخصیت خود را قبل از گیم انتخاب کنید. همچنین شخصیت‌های متخصص (Specialist) که اولین بار در گیم Black Ops 3 مطرح شدند، در این گیم نیز حضور خواهند داشت. از شخصیت‌های متخصص در گیم Black Ops 4 می‌توان به روین (Ruin)، سراف (Seraph) و باتری (Battery) اشاره کرد که هرکدام مهارت‌های مخصوص به خود را دارند. نحوه تعامل این شخصیت‌ها با دیگر اعضای تیم در فتح نبردها بسیار حائز اهمیت است و موقعیت‌های پشت سر هم بسیاری در گیم وجود دارد که در آن از مهارت‌های منحصر به فرد این افراد استفاده خواهید کرد. به عنوان مثال با استفاده از مهارت Vision Pulse شخصیت ریکون (Recon) می‌توانید تمام دشمنانی که در یک اتاق حضور دارند را شناسایی و یا به اصطلاح های‌لایت (highlight) کنید. همین ویژگی را می‌توانید با استفاده از مهارت Riot Shield شخصیت آژاکس (Ajax) خنثی کنید. طبق گفته‌های دیوید وندرهار، هماهنگ شدن در کار تیمی و نحوه بالانس کردن آن با گیم‌پلی Call of Duty برای گیمکنان کمی زمان‌بر خواهد بود:

ساخت یک گیم تاکتیکی، آن هم زمانی که شخصیت‌های گیم روی زمین نیستند، بسیار مشکل است. وقتی به Black Ops 4 نگاه می‌کردیم ساختن یک گیم تاکتیکی تبدیل به انگیزه اصلی ما شده بود. ما سیستم پک‌ رانشی (thrust-packing) و دویدن روی دیوار (wall-running) که در گیم قبلی وجود داشتند را در نظر داشتیم؛ ولی با تجربه‌ای که ما می‌خواستیم گیم به گیمکنان منتقل کند، عاقلانه تر این بود که گیم را به مقدار خیلی کمی آهسته‌تر کنیم. البته با استاندارهای Black Ops، این آهسته تر کردن اصلا به معنای کند شدن گیم نخواهد بود! ما می‌خواستیم که تجربه یک گیم تاکتیکی را به شما منتقل کنیم، بنابراین مجبور بودیم که سیستم گیمابی سلامت را حذف کنیم و اینکه شما را روی زمین نگه داریم.

نکته قابل ستایشی که در مورد Black Ops 4 وجود دارد این است که نسبت به Black Ops 3 متخصص‌ها حضور بسیار قدرتمندتری در جریان گیم دارند. شخصیت‌های منحصر به فردی که با مهارت‌های ویژه خود شناخته می‌شوند؛ مهارت‌هایی که فقط بعضی اوقات و در جریان نبرد به کار برده می‌شوند. اما با دسترسی هر شخصیت به دسته مشخصی از تجهیزات در Black Ops 4، حضور این متخصص‌ها در جریان نبردها بیشتر به چشم می‌آید. این موضوع با دانستن اینکه تاکتیک در گیم حرف اول را می‌زند، بیشتر نیز اهمیت پیدا می‌کند. در واقع گیمکنان مجبور می‌شوند که بیشتر روی تیم خود حساب باز کنند و همچنین به این موضوع دقت کنند که تیم مقابل از چه متخصص‌هایی استفاده می‌کند و در نتیجه آن، استراتژی مناسب را برای خنثی کردن مهارت‌های متخصصین دشمن به کار گیرند. این یکی از خوشایندترین تغییرات این گیم نسبت به دیگر گیم‌های چندنفره COD است که در آن‌ها هر دو طرف بارها از شیوه‌های تاکتیکی مشابه و نخ‌نما شده استفاده می‌کردند.

درحالی که گیمکنان ماهر همچنان قادر به کشتن همزمان چندین دشمن در گیم خواهند بود، با این وجود آن‌ها نیز نخست باید به تغییرات کوچکی که در Black Ops 4 اعمال شده است، عادت کنند. نسبت به گیم‌های قبلی COD گیمکنان نوار سلامتی بیشتری دارند ولی در عوض Black Ops 4 سیستم گیمابی سلامت (health regeneration) را از گیم حذف کرده است. این موضوع، مسئله سلامتی گیمکنان را به امری مهم تبدیل کرده و دیگر خبری از کاور گرفتن و انتظار برای پر شدن خط سلامتی نخواهد بود. همچنین مساحت نشان داده شده در مینی-مپ (نقشه) گیم کاهش یافته است که این موضوع سبب می‌شود که هنگام پیمودن نقشه گیم میدان نگاه بسیار پایینی داشته باشید.

تاکتیکی شدن نبردها سبب شده است که کمی دیرتر به گیم‌پلی گیم عادت کنید و حتی ممکن است که چند گیم نخست را با شکست پشت سر بگذارید. با وجود این تغییرات، بخش چندنفره Black Ops 4 هنوز هم با سرعت بسیار بالایی دنبال می‌شود. جریان کلی گیم و نحوه حرکت شخصیت‌ها در Black Ops 4 بسیار شبیه به Black Ops 2 می‌باشد که یکی از گیم‌های محبوب در میان طرفداران این سری است. حالت‌های مختلف Hardpoint و Domination در این گیم نیز وجود دارند. همچنین حالت جنگاهی به نام Control به گیم اضافه شده است که در آن تیم‌های مختلف با تعداد جان محدود، باید بر سر قلمرو مشخصی با هم مبارزه کنند. برعکس گیم‌های قبل به جای قهرمان‌گیم و این طرف و آن طرف دویدن، در این گیم باید در خدمت تیم باشید و به کار تیمی تن بدهید و این مسئله بسیار هیجان‌انگیز است.

جریان کلی گیم و نحوه حرکت شخصیت‌ها در Black Ops 4 بسیار شبیه به Black Ops 2 می‌باشد که یکی از گیم‌های محبوب در میان طرفداران این سری است.

یکی از شایعات بسیاری که قبل از بررسی گیم مطرح شد، اضافه شدن حالت بتل رویال به گیم بود. خبر خوب این است که این شایعه حقیقت دارد و نام این حالت در گیم Blackout خواهد بود که در آن گیمکنان می‌توانند کنترل شخصیت‌های مختلف را در دست گرفته و از هر سلاحی که در گیم‌های Black Ops وجود دارد، به دلخواه خود استفاده کنند. تریارچ در نظر دارد که این حالت را به گونه‌ای بسازد که با آهنگ و سبک این سری سازگار باشد. تیم سازنده هنوز اطلاعات زیادی از این بخش ارائه نکرده است. از جمله تعداد گیمکنان که طبق گفته‌های وندهار هنوز در مورد آن تصمیم‌گیری نشده است. آن‌ها در نظر دارند حالت جنگاهی را بررسی کنند که منحصر به سری Call of Duty و دیگر گیم‌های این ساب ژانر باشد. وندرهار در این مورد توضیحات زیر را ارائه داده است:

ما با تمام وجود عاشق این سبک از گیم‌ها هستیم و طرفدارن نیز عاشق این گیم‌ها هستند. من فکر می‌کنم که موقعیت فوق‌العاده‌ای پیش آمده که حالتی منحصر به فرد برای سری و مخصوصا برای طرفداران Black Ops خلق کنیم. مسیری منحصر به فرد برای رسیدن به این هدف وجود دارد؛ هم برای تریارچ و هم برای Call of Duty . اگر ما به این موضوع باور نداشته نباشیم، نمی‌توانیم از عهده این کار بربیاییم. این یک تجربه خاص از حالت بتل رویال برای سری Black Ops است. چیزی که ما خواهان آن هستیم این است که طرفداران Black Ops تجربه‌ای منحصر به فرد از این گیم داشته باشند. ما این کار را به سبک و سیاق Black Ops انجام خواهیم داد.

ممکن است جای خالی ‌جت‌پک‌ها و لباس‌های فوق پیشرفته در گیم احساس شود، اما این تغییرات بعد از مدتی تجربه گیم، احساس خوشایندی را به شما منتقل خواهد کرد. شیوه جنگاه نبرد در این گیم حس تازگی دارد و تجربه گیم با متخصص‌ها و حالت بتل رویال، انتظار برای منتشر شدن گیم را سخت‌تر می‌کند. اگر هنوز تریلر‌ گیم را مشاهده نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنم که هرچه سریعتر به این لینک مراجعه فرمایید.

تریارچ در نظر دارد Black Ops 4 را ۱۲ اکتبر ۲۰۱۸ (۲۰ مهر ۹۷) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر کند.

 

 

دیدگاهها مسدود است