http://buy-game.ir

Ryzen 7 1700 اولین و ارزان‌ترین پردازنده ۸ هسته‌ای از سری Ryzen

0


Ryzen 7 1700 اولین و ارزان‌ترین پردازنده ۸ هسته‌ای از سری Ryzen

پردازنده‌های AMD Ryzen به خوبی برتری خود را به همگان نشان داده‌اند اما این Ryzen 7 1700 است که بیش از هر مدل دیگری ارزش خرید دارد. اما چه چیزی باعث می‌شود Ryzen 7 1700 بالاترین ارزش خرید را در بین پردازنده‌های رده بالا فعلی بازار داشته باشد؟

 

Ryzen 7 1700 اولین و ارزان‌ترین پردازنده ۸ هسته‌ای از سری Ryzen است که فقط ۲۹۹ دلار قیمت دارد. نه تنها این پردازنده بسیار مقرون‌به‌صرفه است، بلکه خنک و از همه مهم‌تر آنلاک شده است، بنابراین می‌توان در ترکیب با یک مادربرد B350 یا X370، کارایی بالاتری از آن استخراج کرد. این پردازنده دارای توان طراحی گرمایی فقط ۶۵ وات است که با همان کولر استوک نیز به خوبی دمای پایین خود را حفظ می‌کند. جالب اینکه Ryzen 7 1700 ارزان‌ترین مدل از سری Ryzen 7 است اما با کمی اورکلاک کردن می‌توان کارایی ۱۷۰۰X یا حتی ۱۸۰۰X را از آن استخراج کرد. این پردازنده با پرداخت همان هزینه یک پردازنده چهار هسته‌ای Core i7 قابل تهیه است!

 

این پردازنده دارای ۸ هسته پردازشی است که به لطف فناوری SMT قادر به اجرای هم زمان Threadا ۱۶ است، بنابراین توسط سیستم عامل و برنامه‌ها به عنوان پردازنده ۱۶ هسته‌ای شناخته می‌شود و در اغلب سناریوها درست همانند یک پردازنده ۱۶ هسته‌ای عمل می‌کند. تعداد بیشتر Thread های قابل اجرا در سیستم عامل و برنامه‌های مُدرن امروزی یک مزیت بزرگ برای کاهش مدت زمان لازم برای اجرای پردازش‌ها است.

 

این پردازنده دارای فرکانس پایه هسته ۳٫۰ گیگاهرتز و فرکانس بوست ۳٫۷۰ گیگاهرتز است، اما نگران نباشید، تقریباً می‌توان تمامی پردازنده‌های Ryzen 7 1700 را به ۴٫۰ گیگاهرتز اورکلاک کرد، بنابراین لزوماً نیاز نیست سراغ مدل‌های گران‌تر چون ۱۷۰۰X یا ۱۸۰۰X بروید. هشته هسته پردازشی اورکلاک شده به ۴٫۰ قدرت پردازشی خارق‌العاده‌ای ارائه می‌کند که در هیچ پردازشی کم نمی‌آورد. از دیگر ویژگی‌های این پردازنده می توان‌ ۲۰ مگابایت حافظه کش سطح سوم، کنترلر حافظه DDR4 و فناوری ساخت ۱۴ نانومتری را برشمرد.

 

 

همراه با این پردازنده کولر Wraith Spire ارائه می‌شود که تقریباً اغلب خریداران را از تهیه کولر جداگانه بی نیاز می‌کند که خود به چند صد  هزار تومان صرفه جویی می‌انجامد.

 

 

Ryzen 7 1700 برای چه کسانی مناسب است؟

 

این پردازنده با برخورداری تعداد عظیم ۸ هسته پردازشی فیزیکی با توانایی اجرا Threadا ۱۶ هم زمان، در پردازش‌های سنگین چون رندرینگ، مجازی سازی، طراحی گرافیکی و حتی گیمینگ، پادشاه بی منازع پردازنده‌های روز بازار است. در واقع این پردازنده هیچ رقیبی ندارد و شما نمی‌توانید با پرداخت فقط ۲۹۹ دلار، چنین قدرت پردازشی بالایی به دست بیاورید.

 

شاید فرکانس این پردازنده نسبت به محصولات رقیب پایین‌تر باشد اما در عوض تعداد بیشتری هسته پردازشی دارد و همین یک برتری بزرگ برای Ryzen 7 1700 است. در پردازش‌های سنگین و پیچیده چون رندرینگ، تعداد بیشتر هسته‌های پردازشی بسیار بیشتر از فرکانس بالا سودمند است.

 

به گواه ده‌ها بررسی معتبر،  Ryzen 7 1700 ارزنده‌ترین پردازنده حال حاضر دنیا برای رندرینگ، طراحی با کامپیوتر، اجرای برنامه‌های تخصصی و البته گیمینگ ۴K است.

 

سخن پایانی

 

در وجود Ryzen 7 1700 هشت هسته‌ای، پردازنده‌های چهار هسته‌ای و حتی شش هسته‌ای اینتل رنگ باخته‌اند، چراکه نه تنها بسیار پرقدرت‌تر از نمونه‌های اینتل است، بلکه ارزان‌تر هم هست. کارایی ۱۷۰۰ در تولید محتوا و برنامه‌های تخصصی خارق‌العاده است. این پردازنده به لطف تعداد بالای هسته‌های پردازشی می‌تواند زمان لازم برای اجرای پروژه‌ها را به شدت کاهش دهد.

 

۱۷۰۰ از نظر مصرف و دما نیز کاملاً بی نقص است، شما با یک پردازنده خُنک و کم مصرف روبرو هستید که طیف وسیعی از مادربردها برای آن در دسترس است.

 

 

 

دیدگاهها مسدود است