http://buy-game.ir

گیم Grand Theft Auto V سودآورترین محصول حوزه سرگرمی تاریخ شد

0


گیم Grand Theft Auto V سودآورترین محصول حوزه سرگرمی تاریخ شد

شرکت راک استار (Rockstar) در سال ۲۰۱۳ میلادی نسخه پنجم از مجموعه پرطرفدار خود یعنی گیم Grand Theft Auto V را عرضه کرد. امروز اطلاعات جالبی از این عنوان بسیار محبوب منتشر شد.

این گیم که گیمکن را در معرض فسادهای جنایتکاران در شهر لوس آنجلس کشور آمریکا قرار می‌دهد، توانست در سه روز اول انتشار خود میلیون‌ها دلار درآمدزایی کند. هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که این عنوان تا این حد موفق ظاهر شود. پنج سال از زمان عرضه شدن عنوان Grand Theft Auto V می‌گذرد، اما هنوز در صدر پرفروش‌ترین‌ گیم‌های جهان قرار دارد.

تا به‌ امروز گیم Grand Theft Auto V که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۳، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس ۳۶۰، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شده، موفق به فروش ۹۰ میلیون نسخه شده است. نکته جالب توجه این است، عنوان Grand Theft Auto V که در سال ۲۰۱۵ با قیمت  ۵۹٫۹۹ دلار برای رایانه‌های شخصی عرضه شد، به‌غیر از زمان‌هایی که تخفیف خورده یا به مناسبت‌ رویدادهای ویژه قیمت آن موقتا کاهش داشته است، در غیر این صورت قیمت آن یک سنت هم پایین نیامده و با همان قیمت اصلی ۵۹٫۹۹ دلار عرضه شده است.

در مقایسه با یکی از پرطرفدارترین مجموعه گیم‌های ویدیویی یعنی سری Call of Duty، عنوان Grand Theft Auto V در فروش عملکرد خارق‌العاده‌ای داشته است. جالب است بدانید که پرفروش‌ترین عنوان از مجموعه Call of Duty، توانست به فروش ۲۵ میلیون نسخه برسد، این در حالی است که عنوان Grand Theft Auto V تا به‌امروز موفق به فروش ۹۰ میلیون نسخه شده است. این گیم با بخش چند نفره (GTA Online) فوق‌العاده محبوب خود، توانست فروش این عنوان را بعد پنج سال از زمان عرضه شدن همچنان افزایش دهد.

طبق اطلاعات منتشر شده، بودجه ساخت این عنوان ۲۶۵ میلیون دلار بوده که براساس گزارش‌های به‌دست آمده، این عنوان توانست تنها در هفته اول انتشار به سود دهی برسد. همچنین در این گزارش‌ها آمده که عنوان Grand Theft Auto V از زمان انتشار تاکنون ۶ میلیاد دلار فروش داشته که در مقایسه با پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما یعنی Avatar ساخته جیمز کامرون (James Cameron) بیشتر از دو برابر فروش داشته است.

طبق مصاحبه‌ وب‌سایت MarketWatch که با آقای ایوان وینگرن (Evan Wingren) تحلیلگر وب‌سایت KeyBanc داشته، او درباره تجارت گیم‌های ویدیویی و فیلم‌ها اظهار کرد:

کسب‌وکار و تجارت گیم‌های ویدیویی بسیار پر رونق‌تر از سینماها و فیلم‌ها است.

وی همچنین اضافه کرد:

به طور کلی گیم‌های ویدئویی جایگاه خاصی بین مدل‌های مختلف سرگرمی دارند چراکه محتوایی تعاملی ارائه می‌دهند و مبتنی بر داده‌ها هستند. در نهایت شکل‌های مختلف تجاری گیم‌ها به نفع گیم‌بازان و شرکت‌های فعال در صنعت گیم‌های ویدئویی است.

طبق صحبت‌های این شرکت، این عنوان با پشت سر گذاشتن گیم‌های Star Wars و Call of Duty و همچنین پرفروش‌ترین فیلم تاریخ، سودآورترین محصول حوزه سرگرمی تاریخ شد. به خاطر حمایت همه‌جانبه و محتواهای گسترش دهنده که شرکت راک استار در طول این چند سال به گیم اضافه کرده، و همچنین به لطف پخش چند نفره، نه‌تنها از تعداد گیمکنان این عنوان کم نشده، بلکه هر روز تعداد زیادی به خانواده بزرگ Grand Theft Auto V اضافه می‌شوند. در صورتی که شرکت راک استار قیمت اصلی این عنوان که ۶۰ دلار است را کاهش دهد، این رویه افزایش درآمد حتی می‌تواند بیشتر از قبل شود.

در طول چند سال اخیر، برای طرفداران و منتقدان جای سوال است که آیا شرکت راک استار موفقیت این عنوان را با گیم‌های آینده خود یعنی Red Dead Redemption 2 یا عنوانی که هنوز توسعه آن اعلام نشده (Grand Theft Auto VI) می‌تواند تکرار کند یا خیر. هرچند تحلیلگران شک دارند که این عناوین بتوانند همانند Grand Theft Auto V موفق عمل کنند اما عنوان Red Dead Redemption 2 که از فرمول و عنصر Grand Theft Auto V سرچشمه گرفته با حالت آنلاین خود می‌تواند برای چند سال آینده منبع درآمدزایی راک استار باشد، همچنین عنوان Grand Theft Auto VI نیز شاید بتواند بعد از Red Dead Redemption 2 به موفقیت‌های بزرگی برسد.

طبق مصاحبه‌ وب‌سایت MarketWatch که با آقای داگ کروتز (Doug Creutz) تحلیلگر وب‌سایت Cowen داشته، او درباره درآمدزایی مجموعه Grand Theft Auto و نسخه بعدی این مجموعه گفت:

هیچ‌کس نمی‌داند که شرکت راک استار در حال حاضر روی چند عنوان کار می‌کند، آن‌ها شاید الان در حال ساخت و توسعه Grand Theft Auto VI باشند.

مایکل جاکسون (Michael Jackson) چندین آلبوم را روانه بازار کرد اما تنها یکی از آن‌ها هیجان‌انگیزترین (پرفروش‌ترین) شد.

راک استار در طی چندین سال اخیر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌ها در جهان شناخته شده که بدون شک موفقیت عنوان Grand Theft Auto V تاثیر به‌سزایی در تحقق بخشیدن این امر داشته است. نگاهن آن لوگو ساده زرد رنگ روی جعبه و یا نگاهن جمله “Rockstar Games Presents” در یک تریلر قطعا به‌تنهایی برای راک استار درآمدزایی خواهد داشت. گیم بعدی شرکت راک استار یعنی Red Dead Redemption 2 گیمکنان را از خیابان‌های آفتاب‌زده و پر از جنایت کالیفرنیا دور و آن‌ها را در دل طبیعت وحشی و پر از خطر شرق و غرب آمریکا رها می‌کند.

در نهایت باید گفت که عنوان Red Dead Redemption 2 در تاریخ جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷ (۲۶ اکتبر ۲۰۱۸) برای پلتفرم‌های پلی‌استیش ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه می‌شود.

دیدگاهها مسدود است