http://buy-game.ir

شایعه: مارک سرنی در حال حاضر بر روی توسعه پلی‌استیشن ۵ کار می‌کند

0


شایعه: مارک سرنی در حال حاضر بر روی توسعه پلی‌استیشن ۵ کار می‌کند

در هفته‌های گذشته شاهد انتشار شایعات بسیاری در خصوص نسل بعدی کنسول‌های پلی‌استیشن سونی یعنی کنسول پلی‌استیشن ۵ بودیم؛ با این وجود، بیشتر این اطلاعات توسط شرکت سونی به صورت رسمی تائید نشده‌اند. فهرست شایعات مرتبط با کنسول بعدی این شرکت رو به افزایش است اما گزارش جنگاهی حکایت از آن دارد که مارک سرنی (Mark Cerny)، معمار اصلی کنسول پلی‌استیشن ۴، در حال حاضر در مورد قابلیت‌های نسل بعدی کنسول‌های پلی‌استیشن صحبت و بحث می‌کند.

بر اساس گزارش یوروگیمر، در حال حاضر مارک سرنی با توسعه‌دهندگان و توزیع‌کنندگان مختلف که به طور بالقوه‌ مایل به ساخت گیم برای کنسول پلی‌استیشن ۵ هستند، صحبت و بحث می‌کند.

متاسفانه این گزارش هیچ اسمی از توسعه‌دهندگانی که احتمالاً بر روی توسعه گیم برای نسل جنگاه کنسول‌های پلی‌استیشن کار می‌کنند، نمی‌برد. با این وجود، گمان می‌رود که این توسعه‌دهندگان از تیم‌های شاخص و بزرگ صنعت گیم‌های ویدئویی باشند. از سوی دیگر، همه چیز نشان می‌دهد که کنسول پلی‌استیشن ۵ در دست ساخت و توسعه قرار دارد؛ با این وجود، جزئیات سخت‌افزار احتمالی این کنسول همچنان نامشخص است. در بخشی از این گزارش آمده است که:

آنچه که ما می‌دانیم این است که مارک سرنی بار دیگر آغاز به کار کرده است و با توسعه‌دهندگان مختلف در خصوص نیازهایشان از نسل بعدی کنسول‌های پلی‌استیشن صحبت می‌کند.

منابع مختلفی ادعا می‌کنند که شرکت سونی برنامه دارد تا از نسل بعدی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۱۵ میلادی رونمایی به عمل آورد اما عوامل مختلفی نظیر هزینه‌های تولید زیاد، می‌تواند مانعی از محقق شدن این برنامه‌ها باشد.

برخی از شایعات هم حکایت از این نکته دارند که شرکت سونی مدتی است کیت‌های توسعه پلی‌استیشن ۵ را برای توسعه‌دهندگان مطرح گیم‌های ویدئویی ارسال کرده است. همچنین مدتی پیش گزارشی منتشر شد که حکایت از این نکته داشت که تا سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد کنسول پلی‌استیشن ۵ نخواهیم بود.

در حال حاضر هیچ چیزی به قطعیت نرسیده است اما مشخص است که مارک سرنی از هم اینک بر روی توسعه نسل جنگاه کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ کار می‌کند و در حال بررسی شرایط است تا بهترین سخت‌افزار ممکن را طراحی کند.

دیدگاهها مسدود است