http://buy-game.ir

کارگردان God Of War در ارتباط با ساخت گیم‌های جالب و جذاب صحبت می کند

0


کارگردان God Of War در ارتباط  با ساخت گیم‌های جالب و جذاب صحبت می کند

همه ما به خوبی با کوری بارلوگ و سابقه کاری وی آشنا بوده و می دانیم که وی بر روی عناوین بسیاری از جمله God Of war 2 و از این طریق اعتبار و محبوبیت بسیاری در صنعت گیم های ویدیویی و کاربران آن به دست آورده است. حال وی به تازگی در مصاحبه ای در ارتباط با ساخت گیم‌های جذاب و سرگرم کننده و عواملی که باعث انگیزش وی در ساخت گیم‌ها شده است صحبت‌هایی ارائه می دهد.

به تازگی مجله GamesTM در شماره جنگاه خود به سراغ عنوان God Of War رفته و مصاحبه ای با کارگردان این عنوان یعنی آقای کوری بارلوگ انجام داده است. کوری بارلوگ طی این مصاحبه در رابطه با مسیر شغلی خود صحبت‌هایی ارائه می دهد؛ از ابتدای همکاری با استودیوی سانتا مونیکا در سال ۲۰۰۵ و بازگشت دوباره به این استودیو در سال ۲۰۱۳ برای ساخت نسخه جنگاه God Of War که تحول اساسی در این فرانچایز به وجود آورده است. آقای بارلوگ در ارتباط با تجربیاتی که در طول این سال‌ها به دست آورده است صحبت کرده و به این نکته اشاره می کند که این تجربیات وی را خلاق تر کرده و به تصمیم گیری او کمک شایانی کرده اند:

 هر عنوانی که من آن را تجربه میکنم اگر دلیل محکمی وجود نداشته باشد که من را درگیر گیم کند به مانند این که “گیم مکانیک فوق العاده ای داشته، سرگرم کننده است و کارهای زیادی می توانید در آن انجام دهید” این فوق العاده است اما بعد از گذشت چند ساعت اگر دلیل محکمی وجود نداشته، اگر برای دلیل خاصی در آن گیم حضور نداشته باشم و یا اگر چیز خاصی که من به آن علاقه دارم در آن گیم من را به خود جذب نکند، این طور احساس می کنم که دیگر علاقه ای به آن ندارم. شاید این موضوع در ارتباط با من یا تعداد دیگری از کاربران صدق کند اما از نظر من در بسیاری از گیم‌هایی که امروزه منتشر می شوند، همین دلیل و چرایی آن است که بسیاری از کاربران را به خود جذب می کند و این دلیلی که از آن صحبت می کنیم، در واقع همان درام انسانی است. شاید این موضوع شخصی باشد؛ شخصی به این منظور که من مواردی از زندگی شخصی خود را به گیم اضافه کرده تا این درام را واقعی تر سازم اما این موضوع فراتر از تعاملات انسانی است که می تواند در تعارض با هر دوره زمانی باشد و به این صورت نیست که کریتوس و آترئوس در ارتباط با اختراع توییتر یا چیزی مشابه آن(مباحث امروزی) صحبت کنند.

به نظر می رسد تجربه نقش مهمی را در کارگردانی یک عنوان ایفا کرده و آقای بارلوگ نیز در صحبت‌های خود به این نکته اشاره می کند که یک عنوان خوب برای این که مخاطبان بیشتری به خود جذب کرده و مخاطبان خود را حفظ کند، علاوه بر ساختار و مکانیک عالی، به یک چرایی نیاز دارد و ارتباط دادن این چرایی با درام انسانی همان چیزی است که باعث می شود گیم‌های امروزی پویا‌تر به نظر برسند.

دیدگاهها مسدود است