http://buy-game.ir

واکنش سونی به ادعای افت کیفیت بصری Detroit: Become Human

0


واکنش سونی به ادعای افت کیفیت بصری Detroit: Become Human

شرکت سونی در وبلاگ پلی استیشن نسبت به موضوعات مطرح شده در سطح اینترنت پیرامون افت کیفیت بصری گیم مورد انتظار استدیو کوانتیک دریم یعنی Detroit: Become Human واکنش نشان داده است.

اخیرا ویدئویی در اینترنت منتشر شده است و به مقایسه کیفیت بصری تریلر‌های گیم از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ پرداخته است. شرکت سونی در وبلاگ خود نسبت به این موضوع اینگونه اظهار نظر کرده است:

خیر، گرافیک بصری Detroit: Become Human هیچگونه افت کیفیتی نداشته؛ موضوع تنها این است که از ویدیوئی با کیفیت پایین استفاده شده است.

انتشار ویدئوهایی با هدف مقایسه گرافیک پیشین و کنونی گیم‌ها موضوع تازه‌ای نیست و تاکنون بارها در مورد عناوین بزرگ انجام شده است. این ویدئوها که به‌عنوان مرجعی برای اثبات کاهش گرافیک فنی گیم‌ها استفاده میشوند، اکثرا صحت دارند و از منابع درستی استفاده میکنند اما در باقی موارد تفاوت در نورپردازی گیم و تفاوت‌های محیطی است که باعث میشود گرافیک گیم متفاوت به‌نظر برسد. با این حال مسئله در مورد Detroit: Become Human به کلی تفاوت میکند.

این شایعه زمانی قوت گرفت که یک کاربر یوتیوب تریلر اخیر گیم را با تریلر پخش شده در سال ۲۰۱۶ مقایسه کرده است. تصاویر موجود در ویدئوی منتشر شده در سال ۲۰۱۸ تار و بی‌کیفیت به‌نظر میرسند و تمام اجزای محیطی از کیفیت بافت‌ها گرفته تا جزئیات صورت کاراکتر‌ها نسبت به تریلر دو سال پیش از کیفیت به‌مراتب پایین تری برخوردارند.

تصاویری که در این ویدئو به‌عنوان تصاویر سال ۲۰۱۸ بررسی شده اند؛ در واقع از تریلر زمان انتشار گیم گرفته شده که بر روی هیچ کدام از کانال‌های رسمی استدیوی سازنده یا ناشر آن یعنی شرکت سونی قرار نگرفته است. حقیقت این است آخرین ویدئوی بارگذاری شده بر روی کانال رسمی سونی تریلر بحث برانگیز کنفرانس پاریس بوده که مربوط‌به سال گذشته است.

اگر هیچ کانال رسمی این تصاویر بی‌کیفیت را قرار نداده است؛ پس سازنده این کلیپ تصاویر مورد استفاده در ویدئوی مقایسه ای را از کجا بدست آورده است؟ یک نگاه سریع به کانال‌های غیر رسمی که تریلر اخیر گیم را منتشر کرده اند موضوع را روشن میکند. این کاربر تریلر زمان انتشار گیم را از روی شبکه پلی استیشن (PSN) ذخیره کرده است. گواه این مطلب وجود علامت‌های L2R2 , X و O از گیم‌پد پلی استیشن است که در این ویدئو به وضوح مشخص است.

شاید برایتان جای سوال باشد که چرا ویدئوهای قرار گرفته بر روی PSN تا این حد بی‌کیفیت هستند. جواب این است که به‌دلیل وجود محدودیت در سرعت اینترنت کاربران و جلوگیری از اتلاف وقت آنان برای بارگذاری فیلم با بالاترین کیفیت، این کار صورت میگیرد. خود شما هم‌اکنون میتوانید این کار را امتحان کنید و تریلر گیم های مختلف را بر روی PSN مشاهده کنید تا به کیفیت پایین آن‌ها پی ببرید.

کاربر مذکور پس از ذخیره ویدئوی گیم از PSN اقدام به فشرده سازی آن کرده و سپس از آن به‌عنوان مرجعی برای اثبات افت کیفیت بصری گیم استفاده کرده است، پس طبیعی است تصاویر نشان داده شده در ویدئوی این فرد نسبت به تریلر سال ۲۰۱۶ شاهد افت گرافیکی محسوسی باشیم.

برای توضیح بیشتر میتوانید به تصاویر زیر دقت کنید. این دو تصویر یکسان هستند با این تفاوت که تصویر سمت راست فشرده سازی و کم حجم شده است.

بنابراین بازهم تاکید میکنیم هیچگونه افت کیفیتی در گرافیک گیم رخ نداده است. من «نویسنده‌ی این مطلب» این گیم را سه ماه پیش در مراسم PSX تجربه کرده‌ام وباید بگویم فوق العاده است.

قضاوت نهایی را زمانی میتوان انجام داد که گیم عرضه شده و در دسترس عموم قرار گرفته باشد. این مهم چندان به درازا نخواهد کشید و به زودی شاهد آن خواهیم بود.

عنوان Detroit: Become Human در تاریخ ۲۵ می ۲۰۱۸ ( ۴ خرداد ۱۳۹۷) به‌صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه خواهد شد.

شما همراهان دنیای گیم میتوانید تمامی نیوز، حواشی و تریلرهای این گیم را از اینجا دنبال کنید.

دیدگاهها مسدود است