http://buy-game.ir

همان همیشگی| بررسی گیم Tanki Online

0


همان همیشگی| بررسی گیم Tanki Online

چندسالی است که گیم‌های تحت وب در میان گیمرهای کشور ما هم رایج شده و با عناوینی مانند Small Worlds یا perfect world به خوبی خود را میان گیمبازان محبوب کرده‌اند. در این بین در سال ۲۰۱۲ گیم World Of Tanks عرضه شد که توانست به محبوبیتی جهانی و فوق العاده ای برسد و تولید کنندگان با قرار دادن پرداخت‌های درون برنامه ای در گیم به سود فوق العاده ای رسیدند. در سال ۲۰۱۴ عنوانی به نام Tanki Online با سبگ MMO RPG عرضه شد که توانست به موفقیت نسبی هم برسد.حال در سال ۲۰۱۸ زبان فارسی هم به گیم اضافه شده تا به این بهانه این عنوان نسبتا خوب را در دنیای گیم بررسی کنیم.با ما همراه باشید.

Tanki Online

قوانین ساده هستند
اگر یک کلمه وجود دارد که می تواند Tanki Online را خلاصه کند، این کلمه سادگی خواهد بود. نقشه‌ها بسیار ساده هستند، اغلب دارای زمین پست, مسطح و برخی دارای صخره ها و زمین های مرتفع که به مزایای تاکتیکی گیم میافزاید. اما از لحاظ زیبایی شناسی، بسیاری از آن‌ها راضی کننده نیستند. ساختمان‌ها که به نظر می رسد همه آنها یکسان کار شده  و شاخ و برگ درختان  که حقیقتا باید گفت اصلا طبیعی نیستند. برای کسانی که سطح توقع بالایی دارند احتمالا از گرافیک بصری گیم ناراضی خواهند بود.  نقشه‌های گیم جزئیات چندانی ندارند و به نظر سازندگان به همین که چند محیط مختلف با ویژگی‌های ظاهری متفاوت بسازند بسنده کرده اند.

محیط های متنوعی در گیم وجود دارد

طرح های تانک ها نیز  ساده هستند و از تنوع خوبی هم برخوردارند. طراحی انبوه آن‌ها، یادآور گیم‌های اول شخصی است که تنوع سلاح بالایی دارند اما طراحی پیچیده ای در اسلحه گیم نگاهه نمیشود؛ برخی از گیمبازان جنگاهتر ممکن است در نگاه اول به گیم از این موضوع چندان راضی نباشند،به اما گیم برای کسانی که طراحی‌های نوستالژیک و قدیمی را میپسندد، می تواند خاطرات خوبی را یاداور شود.

همه چیز در گیم پلی به میزان تسلط شما بر گیم بستگی دارد. هرچه بیشتر این گیم ساده را یاد بگیرید بیش تر از آن لذت خواهید برد. گیم پلی Tanki Online  چهار حالت مختلف گیم را ارائه می کند. حالت اول گیم، گیم مرگ یا Deathmatch که گیمکنان می توانند تانک‌های خود را ارتقا دهند و سعی کنند تانک های دیگر گیمکنان را نابود کنند. . حالت دوم گیم Team Death Match است که گیمکنان تیم های مختلفی را تشکیل می دهند و با کمک هم باید تیم های دیگر را نابود کنند. حالت سوم، Capture-the-Point است، جایی که تیم‌ها باید نقاط خاصی که در نقشه مشخص شده است را در زمان محدود اشغال و آن را تصاحب کنند. در نهایت Capture-the-Flag وجود دارد، حالتی که گیمکنان تلاش می کنند تا تیم مقابل را از پرچم خود دور کنند و همزمان برای سرقت پرچم تیم مقابل تلاش میکنند. این ها حالت های مختلف گیم هستند که گیمر به راحتی و خیلی زود با قوانین آن‌ها آشنا می شود.

تنوع تانک ها و اسکین های گیم در یک نگاه

کنترل Tanki Online کاملا متکی به صفحه کلید است. استفاده از دکمه های W، S، A و D برای حرکات تانک، شبیه به اکثر گیم‌های FPS است. تفاوت در شلیک کردن از مواردی است که تانکی انلاین را از گیم های این دست متمایز میکند. بر خلاف دیگر گیم‌های تانکی، Tanki Online از ماوس برای هدایت لوله تانک در نشانه‌گیری استفاده نمی کند. دکمه‌های (و) برای چرخاندن توپ به سمت چپ و راست است و دکمه C روی هدف زوم می کند. دانستن این مواردی که به ظاهر ساده است در این گیم بسیار مهم است، دوربین تنها قسمتی که شما نشانه گرفته اید را نشان می دهد و از این جهت نمی توان تانکی انلاین را کاملا یک گیم سوم شخص دانست. و از انجایی که گیمبازان به ایت عنوان به چشم یک عنوان سوم شخص نگاه می کنند این تغییر دوریین در هنگام نشانه گیری ممکن است کمی ناامیدتان کند.  همچنین یک دکمه ی خود تخریبی وجود دارد که گیمکنان می توانند از آن استفاده کنند. در زمانی که امیدی به پیروزی در ندارید میتوانید خودتان را نابود کنید و مجددا Respawn شوید. از این دکمه نمی توان برای نابودی دشمنان استفاده کرد و حتی اگر در نزدیکی دشمن خود را منفجر کنید بر سلامتی تانک دشمن تاثیری نخواهد داشت.

نمونه ای از تانک‌هایی که قابلیت تورنت گذاری دارند

شلیک توپ با فشار دادن دکمه Space انجام می شود؛ درست است که تانک از دقیق ترین ماشین ها محسوب نمی شود؛ اما عجیب است که از ماوس برای هدف گیری استفاده نشده، زیرا گیم به طور عمده شامل کنترل‌های اول شخص تیراندازی می شود. هدف گیری در گیم چندان سخت نیست؛ کافیست دشمن را در مرکز نشانه خود داشته باشید و به او شلیک کنید، دیگر به طور خودکار زاویه مناسب برای شلیک انتخاب شده و دشمنان ضربه می بیند.

با توجه به کلاس‌ها، در Tanki Online به گیمکنان  گزینه هایی داده می شود که به شما کمک می کند تانک مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای لوله، تانک گیمکنان می توانند از استاندارد One Cartridge Cannon استفاده کنند که دارای سرعت بارگیری متوسط ​​است اما قدرت شلیک زیادی دارد. Dual Barrels Cannonها  توپ لیزری شلیک می کنند را می کشد؛ آنها به هیچ زمانی برای Reload نیاز ندارند، اما در هنگام شلیک به دشمنان دورتر  آسیب آنها تا حدودی ضعیفتر از توپهای دیگر است. برای کسانی که می خواهند در هنگام نابودی دشمنان چندان به آن‌ها نزدیک نشوند و از دورشلیک کنند، شعله های آتش و توپ‌های یخی وجود دارد که باعث می شود آسیب بیشتری به مخالفان در فاصله زیاد وارد شود. تفنگ ریلی نیز برای گیمکنان که می خواهند دشمنان را در فواصل بسیار طولانی منفجر کنند، در دسترس است؛ این سلاح ها برای مدتی طولانی بارگیری می کنند، اما هنگامی که به دشمن اصابت می کنند بخش زیادی از سلامتی آنها قطعا از بین خواهد رفت. همچنین یک نوع Cannon سلامت بخش یا Healer هم در گیم وجود دارد که در هنگام نبرد با شبیک توپ هایش هم تیمی‌های خود را از مرگ مجات می دهد و سلامتی آن‌ها را بر می گرداند چندین تانک نیز در اختیار گیمکنان قرار دارند که دارای بدنه‌هایی هستند که قدرت مانور بیشتری به آن‌ها می دهد، اما زره‌های ضعیفتری نسبت به دیگر تانک‌ها دارند. این تانک‌ها مزایایی مانند قابلیت گذاشتن تورنت در ارتفاع که رویت دشمنان را آسان می کند یا اسکین های متنوع دارند که البته اسکین ها تنها در ظاهر تفاوت ایجاد می کنند و تاثیری بر گیم پلی گیم ندارند.

در این مواقع از خودتخریبی استفاده کنید. به نفعتان است

تانکی انلاین استاندارد‌های یک MMO RPG خوب را در خود دارد، اما چیز جنگاهی به آن اضافه نمی کند. اگر گرافیک متوسط تانکی انلاین ناراضی تان نمی کند حتما آن را تجربه کنید. اگر به این سبک علاقه داشته باشید، گیم‌پلی گیم را قطعا دوست خواهید داشت.

 

دیدگاهها مسدود است