http://buy-game.ir

تکرار لذت نوستالژیک، با چاشنی گرافیک | ارزشمندترین عناوین Remaster شده – بخش دوم

0


تکرار لذت نوستالژیک، با چاشنی گرافیک | ارزشمندترین عناوین Remaster شده – بخش دوم

موضوع ریمستر شدن و انتشار دوباره گیم های قدیمی با مقداری ارتقای گرافیکی، جزو موضوعاتی است که در چند سال اخیر خیلی بیشتر آن را در صنعت گیم مشاهده کرده و می کنیم و می توان گفت هم موضوعی روی اعصاب و منفی است و هم اتفاقی مثبت و دوست داشتنی. منفی از جهت دوشیدن دوباره گیمبازها برای خریدن یک گیم که قبلا تجربه کرده اند و استفاده از حس نوستالژی آن ها در راستای سوء استفاده از جیب آن ها به جای ساختن یک گیم جنگاه؛ مثبت از این جهت که با این نسخه ها فرصت تجربه برخی از شاهکارهای قدیمی برای گیمبازان نسل جنگاه فراهم می شود و خیلی ها هم می توانند مجددا خاطرات خوب خود را با کیفیتی بالاتر دوباره تجربه نمایند. به هر شکل این مسئله اکنون وجود دارد و مخصوصا در نسل هشتم بسیار بسیار هم شنگاهتر شده است و پشت سر هم شاهد عرضه گیم های خوب و بد قدیمی در قالب نسخه های ریمسترد آن ها هستیم. در این مسیر نیز مانند هر حوزه دیگری، هم محصول باکیفیت تولید می شود و هم محصول ضعیف. هم نسخه های ریمستر شده بسیار ارزشمند می بینیم و هم گیم هایی که حتی نصف گیم اصلی خود نیز نمی توانند خوب عمل کنند و نام آن را خراب می کنند. اما این مطلب جای برترین هاست. جای نسخه های ریمستر شده ای که توانسته اند عالی و فوق العاده عمل کنند و هم با کیفیت بالای خود ارزش خرید دارند و هم توانسته اند نام گیم اصلی خود را دوباره سربلند نمایند.

ریمستر را با رسم شکل توضیح دهید!!

در واقع در این مطلب قصد داریم تا طی دو قسمت به ۲۰ عدد از برترین و ارزشمندترین عناوینRemaster شده در تاریخ گیم های رایانه ای اشاره کنیم و آن ها را همراه شما برشماریم. عناوینی که هر کدام با وجود این که در واقع پورتی از یک گیم یا گیم های قدیمی تر هستند ولی به حدی ارزشمند هستند که نه تنها ارزش تجربه دوباره را دارا هستند بلکه از بسیاری از عناوین روز و جنگاه نیز باکیفیت تر هستند. به مانند همیشه و در مقالات ۱۰ برتر و ۲۰ برتر و … قبل از شروع این مطلب باید نکاتی را ذکر کنم که از شما عزیزان خواهشمندم آن ها را مطالعه نمایید تا شک و شبهه ای برای شما دوستان پیش نیاید. قطعا جدا از این لیست که بنده تهیه کرده ام تعداد بسیار زیادی گزینه های دیگر وجود داشته اند که می توانستند در این مطلب حاضر باشند اما به هر حال تعداد محدودیت دارد و نویسنده، انتخاب هایی را که از نظر خود برتر بوده اند در لیست جای داده است. پس دقت کنید که این مقاله، “ارزشمندترین عناوین Remastered” به انتخاب و بر اساس رتبه بندی نویسنده است، زیرا که اساس چنین مقالاتی این گونه است و سلیقه شخصی نیز بسیار اهمیت دارد. رتبه بندی و ترتیبی که در این لیست برای گیم های مختلف لحاظ شده است کاملا نظر شخصی نویسنده است و هیچ معیار و میزانی برای درست یا غلط بودن آن وجود ندارد زیرا پای سلیقه مطرح است، البته سلیقه منطقی، نه این که مثلا کسی یک گیم ریمسترد شده افتضاح و پر از باگ و مشکلات فنی را بیاورد و در جایگاه اول لیست ارزشمندترین عناوین Remastered قرار دهد و بگوید این سلیقه من است زیرا که این توهین به شعور مخاطب است اما به هر حال سلیقه شخصی نیز در چنین مقالاتی بسیار اهمیت دارد.

رتبه یک مقاله سال بعد!!

 قطعا در رده بندی این گیم ها سلائق و علائق با هم متفاوت است و بر اساس تجربه و خاطراتی که هر شخص دارد جایگاه ها را تعیین می کند و قاعدتا هر شخصی از هر عنوانی که بیشتر از آن خاطره داشته باشد و به آن علاقمند باشد، آن را بالاتر قرار خواهد داد. البته ما در این مطلب سعی کرده ایم تا عناوین ریسمتر شده ای را قرار دهیم که یک وفاق جمعی بین بسیاری از گیمبازان و منابع و مراجع معتبر گیمینگ دنیا در مورد فوق العاده بودن آن ها برقرار است و بدون شک گیم های این لیست در خیلی از ویدئوها و مطالب مربوط به ارزشمندترین عناوین Remastered با مطلب ما مشترک هستند. در نظر داشته باشید که عنوانی که مثلا من در رتبه ششم قرار داده ام دلیلی بر این نیست که آن گیم حتما و به صورت وحی منزل، ششمین گیم برتر ریمستر شده تاریخ است، بلکه برای من این گونه است و شاید برای شما اول یا دهم باشد و یا شاید اصلا در لیست شما حضور نداشته باشد. در این لیست اصلا و ابدا عناوینی که کاملا ریبوت شده حضور ندارند و تنها گیم های ریمستر و ریمیک شده یعنی عناوینی که فقط از جنبه گرافیکی و صوتی ارتقا یافته اند و گیم پلی در آن ها هیچ تغییر بزرگی نسبت به گیم اصلی به خود ننگاهه است، در لیست ما حاضر هستند.

یعنی به این میگن ریمستر.. البته این دیگه ریمستر نیست… کوبیده ریخته از نو ساخته!!

کیفیت فنی ریمستر شدن، موردی است که لیست بر اساس آن ها شکل گرفته است و در واقع با چنین میزان و معیاری سنجیده شده اند. همچنین توجه داشته باشید که این لیست در مورد تک گیم های ریمسترد شده است و عناوین کالکشن را شامل نمی شود زیرا که برترین کالکشن ها در یک مطلب جداگانه در کنار هم قرار گرفته اند  و در این لیست فقط تک گیم ها را خواهید نگاه. دوستان عزیزم توجه داشته باشید که تمامی گزینه های این لیست بر اساس داشته ها و اطلاعات نویسنده گرد آوری شده اند و در این مطلب قرار گرفته اند. شاید شما عقیده داشته باشید که مثلا گیم دیگری می توند به جای فلان شماره از این لیست قرار بگیرد و یا جایگاه آن فرق کند. در اینجا نیز معیار و میزان ثابتی نداریم و عقل و منطق در کنار احساس و خاطرات است که در ذهن هر شخص با هم ترکیب می شوند و اسم هایی مختلف را به عنوان خروجی بیرون می دهند. نکاتی که خدمت شما عرض کردم مهم ترین مواردی بود که باید هنگام خواندن مقاله در نظر داشته باشید تا نظراتی عجیب و غریب را شاهد نباشیم. پس بهتر است تا این مطلب را به عنوان یک مقاله سرگرم کننده که به همراه آن برخی خاطراتتان را مرور کرده و یا با برخی کالکشن های ارزشمند آشنا خواهید شد، نگاه کنید. با بیان این نکات اگر تا کنون به خواندن مقاله ادامه داده اید از شما دعوت می کنم تا در ادامه مطلب قسمت نخست “ارزشمندترین عناوین Remastered که باید تجربه کنید” که به بررسی شماره های ۲۰ تا ۱۱ می پردازد با بنده و وبسایت تحلیلی خبری دنیای گیم همراه شوید. 

۱۰ –   The Elder Scrolls V Skyrim: Special Edition

The Elder Scrolls V Skyrim: Special Edition

سازنده:  Bethesda Game Studios

ناشر:  Bethesda

ژانر:  Action RPG  

پلتفرم مقصد:  Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One ,PC

سال انتشار:  ۲۰۱۱

امتیاز متا: ۸۴/۱۰۰ 

برخی از عناوین هستند که واقعا حیف است اگر ریمستر نشوند و گیمبازانی که تازه در یک نسل پای به دنیای گیم های رایانه ای گذاشته اند، از تجربه آن ها که متعلق به نسل های قبلی بوده اند محروم گردند. مخصوصا اگر یکی از بزرگترین گیم های تاریخ و “گیم سال” زمان انتشار خودش باشد. سری The Elder Scrolls در سال ۱۹۹۴ با گیم The Elder Scrolls: Arena به دنیای گیم های رایانه ای بررسی شدند و در طول سال ها خود را به عنوان یکی از ۲-۳ فرنچایز برتر تاریخ نقش آفرینی به دنیا شناساند. در عناوین سری The Elder Scrolls همواره شاهد کامل ترین محتوا و بزرگ ترین نقشه ها برای گشت و گذار و تعداد بسیار زیادی ماموریت ها و فعالیت های مختلف و متنوع بوده ایم که سبب شده است تا گیم های الدر اسکرولز تبدیل به یکی از عظیم ترین فرنچایزهای تاریخ شوند. این فرنچایز در طول تاریخ هر گونه افتخاری که شما فکرش را بکنید کسب کرده است و از گیم سال گرفته تا ایجاد انقلاب در سبک نقش آفرینی و فروش بی نظیر و امتیاز متای فوق العاده و … همه و همه در پرونده پر افتخار این سری نگاهه می شود. فرنچایزی که برترین و قدرتمندترین سری Bethesda محسوب می شود و تاکنون بیش از ۴۰ میلیون نسخه در سراسر دنیا فروش داشته است. نقطه عطف این فرنچایز گیم The Elder Scrolls IV: Oblivion در سال ۲۰۰۶ بود که انقلابی را در سبک نقش آفرینی ایجاد کرد و مورد تحسین گیمبازان و منتقدان قرار گرفت و متای بی نظیر ۹۴ را نیز به خود اختصاص داد.

احتمالا چند وقت دیگر نسخه آتاری این گیم هم می آید!!

بعد از انتشار The Elder Scrolls IV: Oblivion و موفقیت فوق العاده آن، بسیاری منتظر بودند تا ببینند نسخه پنجم این سری بزرگ چگونه خواهد شد و خوشبختانه The Elder Scrolls V: Skyrim هم تبدیل به یکی از برترین گیم های تاریخ شد. در اسکایریم به معنای کامل، همه چیز از ریزترین جزییات تا المان های اصلی، شگفت انگیز و جذاب است و در نهایت تک تک همین بخش های کوچک و جزییات هستند که با هم جمع شده اند و شاهکاری را به نام اسکایریم خلق کرده اند که بارها و بارها نمره کامل می گیرد و گیم سال می شود و همواره از آن به عنوان یکی از برترین عناوین تاریخ یاد می شود. با ورود به نسل هشتم کاملا محتمل به نظر می رسید که نسخه ای ریمستر شده از گیم اسکایریم برای کنسول های نسل جنگاه هم عرضه شود که این اتفاق هم خوشبختانه رخ داد تا گیمبازان نسل هشتم نیز از تجربه یکی از بزرگترین گیم های تاریخ محروم نشوند. گیم The Elder Scrolls V Skyrim: Special Edition به مانند گیم اصلی، عنوانیست در ژانر Action RPG که توسط Bethesda Game Studios ساخته شده و کمپانی Bethesda در سال ۲۰۱۶ آن را برای برای کنسول های PlayStation 4 و Xbox One منتشر کرد. یک سال بعد نیز نسخه نینتندو سوییچ این عنوان به همراه نسخه پشتیبانی کننده از هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی آر منتشر شدند.

ماد چنین کارهایی می تواند بکند..

 The Elder Scrolls V Skyrim: Special Edition پس از انتشار به مانند عنوان اصلی خود موفقیت آمیز ظاهر شده (البته اصلا نه به اندازه گیم اصلی که متای ۹۶ را دریافت کرد و گیم سال شد) و از سوی طرفداران و منتقدان منابع و مراجع معتبر گیمینگ تحسین شد. این گیم از مجموع نقد ها و نمرات خود امتیاز متای عالی ۸۴/۱۰۰ را کسب نمود تا به این ترتیب جزو عناوین ریمستر شده موفق در صنعت و هنر گیم های رایانه ای شناخته شود. ایراداتی که از این گیم گرفته شده بود بیشتر به ضعف در ارتقای گرافیکی گیم مربوط بودند که خیلی از المان های نازیبا و بی کیفیت گیم نسل هفتم دقیقا در گیم نسل هشتم نیز وجود داشتند و این موضوع قابل قبول نبود، مخصوصا با ریمسترهایی که در نسل هشتم شاهد بوده ایم و ارتقای بی نظیری داشته اند. اما به هر حال باز هم The Elder Scrolls V Skyrim: Special Edition یک گیم ریمستر شده موفق است و از آن مهم تر یکی از ارزشمندترین ریمسترد هایی است که در اختیار گیمبازان نسل هشتم قرار گرفته است، زیرا که اگر حتی گیم دقیقا کیفیت نسخه نسل هفت را هم داشته باشد باز هم اسکایریم است دیگر. بی ترنگاه باید اذعان داشت که گیم The Elder Scrolls V Skyrim: Special Editionدر زمره عناوین ارزشمند ریمستر شده در نسل هشتم قرار دارد و در لیست ما از “ارزشمندترین عناوین Remastered” با شایستگی رتبه دهم را به خود اختصاص داده است.

۹ – Darksiders 2 Deathinitive Edition

Darksiders 2 Deathinitive Edition

سازنده:   Vigil Games

ناشر:  THQ Nordic

ژانر:  Action RPG

پلتفرم مقصد:   PlayStation 4, Xbox One

سال انتشار:  ۲۰۱۵

امتیاز متا: 

 Darksiders II نیز به مانند گیم اول این سری و حتی بیشتر از آن، گیم موفقی بود و توانست موفقیت نسخه اول گیم را ادامه دهد و البته با تغییراتی که به خود نگاهه بود کاملا یک گیم جنگاه و مجزا نیز به حساب می آمد و نه فقط یک ادامه دقیقا مانند گیم اول، که به همین دلیل نیز مورد نحسین قرار گرفت. با ورشکست شدن کمپانی THQ، امتیاز این سری به شرکت نوردیک گیمز رسید و صنعت گیم نیز پای به نسل هشتم گذاشت. در این نسل، کمپانی Nordic Games و استودیو Vigil Games نیز که بازخوردهای بسیار مثبتی از گیم Darksiders II گرفته بودند و فروش خوبی را نیز تجربه کرده بودند، فرصت را مغتنم شمرده و تصمیم گرفتند تا آن‎ها نیز سوار بر موج بازسازی عناوین زیبای نسل هفتم برای کنسول‎های نسل هشتمی شوند و انتشار نسخه ارتقا یافته و نسل هشتمی Darksiders II را در دستور کار قرار دهند. آن‎ها تصمیم گرفتند تا این گیم را به همراه تمامی بسته‎های الحاقی منتشر شده و البته ارتقاهایی که قصد داشتند روی گرافیک گیم لحاظ کنند، تحت نام Darksiders II: Deathinitive Edition منتشر کنند و به این ترتیب بود که عنوان Darksiders II: Deathinitive Edition خلق شد. گیم Darksiders 2 Deathinitive Edition به مانند گیم اصلی خود، عنوانیست در ژانر Action RPG که توسط Vigil Games ساخته شده و کمپانی THQ Nordic در سال ۲۰۱۵ آن را برای پلتفرم های PlayStation 4 و Xbox One منتشر کرد. این نسخه شامل گیم اصلی Darksiders II و سیزن پس آن است که حاوی سه بسته الحاقی داستانی فوق العاده زیبای منتشر شده برای این گیم و همین طور آیتم‎های اضافه شده به آن می باشد. 

مرگ… مرض.. کوفت!!

در نسخه Darksiders II: Deathinitive Edition بسته های الحاقی داستانی گیم اصلی همگی در گیم قرار داده شده اند تا محتوای گیم هرچه کامل تر شود، مخصوصا با توجه این که هر کدام از این بسته ها خودشان یک خط داستانی کوتاه  جدبد و محتوای چند ساعته گیم پلی دارند که باعث شده اند گیم Darksiders II: Deathinitive Edition یک اکشن نقش افرینی کامل با ده ها ساعت محتوای جذاب باشد. در گیم شخصیت های مختلفی را خواهید نگاه که هرکدام شخصبتی خاص و عجیب و گاها ماموریت هایی چندگانه را برای شما دارند. در واقع در باری علاوه بر ماموریت های خط اصلی داستانی، به سنت گیم های نقش آفرینی ماموریت های جانبی که آن ها را از شخصیت های مختلف گیم دریافت می کنید نیز وجود دارند تا بتوانید با انجام آن ها آیتم های جذاب و قدرتمند و امتیاز  تجربه به دست اورید و هر چه بیشتر Death را برای ادامه ماجراجویی اش آماده و تجهیز نمایید. همان طور که مشاهده می کنید گیم پلی گیم Darksiders II: Deathinitive Edition واقعا معرکه و لذتبخش از کار در آمده است و ده ها ساعت محتوای متنوع و با کیفیت را در قالب یک اکشن نقش آفرینی قدرتمند با سلاح ها و زره ها و شخصی سازی های بسیار متنوع و انواع و اقسام فنون و قابلیت هاو کمبوها و ارتقاها در اختیار گیمباز قرار می دهد تا بعد از تجربه آن، نام Darksiders II تا همیشه و حتی بیشتر از گیم نخست در یاد و خاطر شما ثبت شده و همواره به خوبی از آن یاد کنید. 

از هر ۳ شخصیتی که تا حالا در این سری نگاهیم، این مرگ باحال تر و با جذبه تر است.. بالاخره پای جان در میان است دیگر…

Darksiders 2 Deathinitive Edition پس از انتشار به مانند عنوان اصلی خود موفقیت آمیز ظاهر شده و از سوی طرفداران و منتقدان منابع و مراجع معتبر گیمینگ تحسین شد. این گیم از مجموع نقد ها و نمرات خود امتیاز متای عالی ۸۶/۱۰۰ را کسب نمود به این ترتیب جزو عناوین ریمسترد شده موفق در صنعت و هنر گیم های رایانه ای شناخته شود. اگر در نسل هفتم خود را از چشیدن لذت ناب Darksiders II محروم کرده‎اید، نسخه Deathinitive Edition بهترین فرصت برای تجربه این عنوان بی ‎نظیر است زیرا پر واضح است که هنوز که هنوز است Darksiders II از بسیاری از عناوین نسل هشتمی، برتر، زیباتر و سرگرم ‎کننده ‎تر است، مخصوصا با وجود ارتقاهای هر چند محدود گرافیکی، بسته‎های الحاقی داستانی پرمحتوا و البته لذت گیم کردن با کنترلرهای نسل هشتمی. بر کسی پوشیده نیست که سازندگان و پورت کنندگان نسخه نسل هشتمی گیم می‎توانستند که در این نسخه کار بیشتری انجام دهند (مخصوصا با پیشرفت های گرافیکی که مثلا در مورد ۳ گانه آنچارتد که از نسل هفت به هشت آمد شاهد بوده ایم و واقعا زمین تا آسمان با نسل هفت فرق می کرد) و آن را از یک GOTY Edition (با کمی ارتقای گرافیکی) تبدیل به یک Definitive Edition واقعی کنند ولی به هر حال نمی شود کتمان کرد که این نسخه نیز هیچ چیزی از یک گیم اکشن نقش آفرینی هک اند اسلش فوق ا‎لعاده قدرتمند و بی ‎نظیر و از همه مهم‎ تر لذت ‎بخش و سرگرم کننده کم ندارد و جزو برتربن عناوینی است که از نسل هفتم به نسل هشت پایش باز شده است. برکسی پوشیده نیست که گیم Darksiders 2 Deathinitive Edition در زمره عناوین موفق و باکیفیت ریمستر شده به شمار می رود و در لیست ما از “ارزشمندترین عناوین Remastered” نیز با شایستگی رتبه نهم را به خود اختصاص داده است.

۸ – The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

سازنده:  Nintendo EAD

ناشر:  Nintendo  

ژانر: Action-adventure 

پلتفرم مقصد:  Wii U 

سال انتشار:  ۲۰۱۳  

امتیاز متا:  ۹۰/۱۰۰

بله دیگر! مگر نینتندو چه کم دارد که نتواند به موج ریمستر شدن گیم های قدیمی بپیوندد و تازه این کمپانی که گیم های قدیمی اش جزو محبوب ترین های تاریخ هستند و بی شک نسخه ریمستر خیلی از آن ها می تواند خبری بسیار بسیار خوشحال کننده برای خیلی از گیمبازان دنیا باشد، مخصوصا اگر موضوع ریمستر شدن یک گیم از فرنچایزی عظیم به نام The Legend of Zelda مطرح باشد. این بار و در این مطلب برخلاف مقالات قبلی که در بیشتر آن ها وقتی نام سری زلدا آمده است از دو گیم Ocarina of Time و Breath of the Wild یاد کرده ایم، صحبت از یکی دیگر از نسخه های شاهکار این سری است به نام  The Legend of Zelda: The Wind Waker. گیم اصلی The Legend of Zelda: The Wind Waker در سال ۲۰۰۲ و برای کنسول GameCube عرضه گرنگاه و به مانند هر عنوان دیگری در این سری توانست یه شاهکار دیگر را به لیست عناوین نینتندو و زلدا اضافه نماید و با درخشش بی حد و حصر خود امتیاز متای شگفت انگیز و رویایی ۹۶/۱۰۰ را به خود اختصاص دهد.

وقتی لینک هنوز گوگولی بود!!

در دوره کنسول وی یو و هنگام تلاش شنگاه و تقریبا نافرجام نینتندو برای به موفقیت رساندن این کنسول نه چندان موفق، این شرکت تصمیم گرفت تا با ریمستر کردن نسخه بی نظیر The Legend of Zelda: The Wind Waker جانی دوباره به پیکر نیمه جان کنسول وی یو ببخشد و سبب شود تا به واسطه این شاهکار، فروش این کنسول بالاتر رود و تبدیل به یک کنسول موفق نینتندو در تاریخ شود. هر چند نهایتا این اتفاق نیافتاد و هر گز تاریخ به عنوان یک کنسول موفق به وی یو نگاه نمی کند، ولی گیم ریمستر شده Wind Waker  که نام The Legend of Zelda: The Wind Waker HD را بر خود می نگاه، یکی از بهترین و موفق ترین عناوین این کنسول به حساب می آید و به عنوان یکی از بهترین و باکیفیت ترین گیم های ریمستر شده در تاریخ گیم های رایانه ای به آن نگاه می شود. گیم ریمستر شده The Legend of Zelda: The Wind Waker HD به مانند گیم اصلی خود، عنوانیست در ژانر Action-adventure که توسط Nintendo EAD ساخته شده و کمپانی Nintendo در سال ۲۰۱۳ آن را برای پلتفرم Wii U منتشر کرد.

انصافا تا زلدا گیم نکنید نمی دانید چیست. من که ۱۰ دقیقه نسخه جنگاه را گیم کردم واقعا بی نظیر بود و معرکه…

در نسخه The Legend of Zelda: The Wind Waker HD، گیم با وضوح تصویر ۱۰۸۰ اجرا شده و همچنین یک انجین نورپردازی جنگاه برای این گیم استفاده شده بود و همچنین برخی بهبودها و المان های جزیی نیز در گیم پلی گیم به چشم می خورد ولی نه به حدی که باعث شود گیم در لیست ما جای نگیرد و تبدیل به یک ریمیک شود. این نسخه در واقع به عنوان سالگرد ۱۰ سالگی انتشار گیم اصلی منتشر گرنگاه و نخستین گیم سری بود که برای کنسول وی یو عرضه شد. The Legend of Zelda: The Wind Waker HD پس از انتشار به مانند گیم  اصلی خود موفقیت آمیز ظاهر شده و از سوی طرفداران و منتقدان منابع و مراجع معتبر گیمینگ تحسین شد. این گیم از مجموع نقد ها و نمرات خود امتیاز متای شاهکار ۹۰/۱۰۰ را کسب نمود به این ترتیب جزو عناوین ریمسترد شده موفق در صنعت و هنر گیم های رایانه ای شناخته شود. شکی نیست که گیم The Legend of Zelda: The Wind Waker HD در زمره عناوین موفق و باکیفیت ریمسترد قلمداد شده و در لیست ما از “ارزشمندترین عناوین Remastered” با شایستگی رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است.

۷ –  God of War III: Remastered

God of War III: Remastered

سازنده:  SIE Santa Monica Studio

ناشر:Sony Computer Entertainment

ژانر:   Hack and Slash

پلتفرم مقصد:    PlayStation 4

سال انتشار:  ۲۰۱۵ 

امتیاز متا: ۸۱/۱۰۰

کلماتی مثل شاهکار و .. برای سری God of War خیلی خیلی کوچک هستند و این نام، فراتر از این کلمات است و یک نام جاودان در دنیای گیم و در قلب گیمبازان محسوب می شود. فرنچایز و بهتر است بگوییم “برند”ی که در سال ۲۰۰۵ و با عرضه گیم God of War برای پلی استیشن ۲ آغاز گرنگاه و پایه گذار یک فرنچایز حماسی و جاودانه گرنگاه. سپس در سال ۲۰۰۷ بود که عنوان God of War II برای همین کنسول منتشر گرنگاه. بعد از آن گیم God of War: Betrayal که تنها گیم دو بعدی سایداسکرولر در سری است برای گوشی های جاوا عرضه گرنگاه. در سال ۲۰۰۸ عنوان God of War: Chains of Olympus برای کنسول دستی پلی استیشن پورتابل عرضه شد و بعد از آن در سال ۲۰۱۰ این سری با شاهکار God of War III پای به نسل هفتم و کنسول پلی استیشن ۳ گذاشت. سپس در همان سال گیم God of War: Ghost of Sparta باز هم برای کنسول دستی پلی استیشن پورتابل عرضه گرنگاه. دیگر گیم نسل هفتمی این سری God of War: Ascension  است که برای پلی استیشن ۳ در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و پرونده این سری در نسل هفت را بست.  بین تمامی این شاهکارهایی که نام برده شد و هر کدام مورد تحسین دنیا قرار گرفته اند، God of War III بدون شک قدرتمندترین گیم سری خدای جنگ است. عنوانی که واقعا قلب تپنده پلی استیشن ۳ بود و به قدری حماسی و شگفت انگیز و شاهکار بود که کلمات از گفتن آن قاصرند و فقط باید آن را تجربه کنید تا این گیم و قدرت واقعی آن را لمس کنید.

ای ابهت… ای خدای جنگ.. ای کبیر… ای گولاخ اعظم… این باقلوا!!

در حقیقت باید به جرات گفت گیم God of War III استانداردهای سبک هک اند اسلش را چندین درجه ارتقا داد و به عنوان یک شاهکار بی نظیر خود را مطرح کرد. God of War III پس از انتشار با موفقیت بی سابقه ای روبرو شد و بازخوردها و نقدها و امتیازات بی نظیری را دریافت نمود و در نهایت با امتیاز متای ۹۲ به کار خود پایان داد و نام خود را به عنوان برترین گیم این سری، یکی از برترین گیم های تاریخ، برترین عنوان هک اند اسلش تاریخ و یکی از تاریخ ساز ترین عناوین انحصاری سونی و کنسول پلی استیشن ۳ جاودانه کرد.  همین موفقیت های عظیم بود که سبب شد در نسل هشتم و برای کنسول پلی استیشن ۴، سونی دست روی این گیم بگذارد تا نسخه ریمستر شده اش را برای نسل هشتم منتشر کند تا کسانی که در نسل هفتم گیم اصلی را تجربه نکرده اند، اکنون بتوانند برترین هک اند اسلش تاریخ را گیم کنند. گیم God of War III: Remastered همانند گیم اصلی، عنوانیست در ژانر  Hack and Slash که توسط SIE Santa Monica Studio ساخته شده و کمپانی سونی در سال ۲۰۱۵ آن را انحصارا برای پلتفرم PlayStation 4 منتشر کرد.

هر کس توی هر گیم که مثلا خیلی خشن است، در واقع انگشت کوچیکه تو هم نیست کریتوس خان!!

 God of War III: Remastered که دقیقا ادامه مستقیم و بدون فاصله نسخه دوم بود (یعنی از صحنه آخر گیم دوم اغاز می شد) داستان انتقام کریتوس از خدایان و نهایتا زئوس و همچنین خیانت تایتان ها به او و نابودی آن ها به دست کریتوس کبیر را دنبال می کرد که شاهد برترین، شگفت انگیز ترین، خشن ترین، خونین ترین و حماسی ترین مبارزات و باس ها در این نسخه بودیم و قلب گیمباز را از هیجان به تپش وا میداشت. God of War III: Remastered پس از انتشار به مانند گیم  اصلی خود موفقیت آمیز ظاهر شده و از سوی طرفداران و منتقدان منابع و مراجع معتبر گیمینگ تحسین شد. این گیم از مجموع نقد ها و نمرات خود امتیاز متای ۸۱/۱۰۰ را کسب نمود تا به این ترتیب جزو عناوین ریمستر شده موفق در صنعت و هنر گیم های رایانه ای شناخته شود. البته فاصله امتیاز این نسخه با عنوان اصلی که متای ۹۲ را در اختیار دارد به نظر زیاد می رسد، اما شک نکنید که God of War III: Remastered دقیقا همان لدت گیم اصلی را با کیفیت بصری بسیار بهتر و صیقل یافته تر در اختیار شما قرار می دهد. در انتها باید اذعان داشت که گیم God of War III: Remastered در زمره ارزشمندترین عناوین ریمستر شده تاریخ قرار دارد و در لیست ما از “ارزشمندترین عناوین Remastered” با شایستگی رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است.

۶ –  Resident Evil: HD Remaster

Resident Evil: HD Remaster

سازنده:  Capcom

ناشر: Capcom

ژانر: Survival Horror

پلتفرم مقصد: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 ،Microsoft Windows  

سال انتشار:  ۲۰۱۴   

امتیاز متا: ۸۳/۱۰۰

در همین ابتدا باید بگویم که خیلی خوشحالم از این که کمپانی دوست داشتنی و محبوب کپکام به نظر می رسد که دوباره راه درست و صحیح موفقیت و جلب رضایت طرفداران را پیدا کرده است. مدتی قبل در مقاله برترین گیم های کپکام نوشتم که کاش دوباره کپکام بتواند مثل قدیم مدام گیم خوب و موفق بسازد و نام فرنچایزهای بزرگش را جاودانه تر کند. خوشبختانه گیم بی نظیر رزیدنت اویل ۷ که یکی از بهترین گیم های ۲۰۱۷ و یکی از بهترین عناوین این سری بود شروع خوبی برای این مسیر بود و بعد از آن نیز با عرضه موفق Monster Hunter world این روند دارد ادامه می یابد. بگذریم.. اینجا صحبت از فرنچایزی افسانه ای است. از هر شخصی که بپرسید بهترین و محبوب ترین و بزرگترین فرنچایز کمپانی کپکام در تاریخ چه فرنچایزی بوده و هست، یک نام و فقط یک نام، یعنی اسطوره سبک وحشت بقا، Resident Evil:را خواهیم شنید. فرنچایزی که به نوعی سبک وحشت بقا را معنا بخشید و عناوینی را برای ما به ارمغان آورد که حتی تا امروز هم بسیار ارزشمند هستند. خوب می دانید که تعداد خیلی زیادی از گیمبازان نوجوان و حتی جوان، تازه در نسل هفتم و هشتم گیمباز شده اند و شاید بزرگترین خیلی از آن ها، نخستین گیم که از سری Resident Evil نگاهه است شاهکار چهارم یوده است و نمی دانند که وقتی می گوییم ۳ گانه نخست این فرنچایز فراتر از شاهکار بودند، منظورمان چیست و چه گیم هایی را می گوییم.

چه دوربین هایی داشت این گیم… بهترین زوایا را برای هر لحظه گیم انتخاب کرده بودند…

آنها درک نمی کنند که وقتی می گوییم دوربین ثابت گیم و تغییرات لحظه ای و بخش به بخش آن، بی نظیر بود و گیم را کلی هیجانی تر می کرد دقیقا چه می گوییم. از آن جایی هم که امروزه گرافیک برای خیلی از گیمبازان بسیار بسیار مهم است خیلی کم تعدادند کسانی که بروند و گیم های قدیمی و ۳ شماره اول Resident Evil را با کیفیت پیکسلی تجربه نمایند. به همین دلیل هم کپکام تصمیم گرفت تا قبل از بررسی و عرضه گیم هفتم سری، گریزی به گذشته بزند و نقطه شروع فرنچایز Resident Evil را با کیفیت نسل هشتمی و بسیار بالا ریمستر کند تا گیمبازان جنگاه تر نیز درک کنند که این سری چگونه بوده است و هرچه بیشتر برای نسخه هفتم سری هایپ شوند. سرانجام نیز این اتفاق رخ داد و گیم نخست این سری با کیفیت بسیار بالا ریمستر شد و عرضه گرنگاه و موفقیت خیلی خوبی را هم کسب کرد تا جایی که کپکام ریمستر و بازسازی نسخه دوم را نیز آغاز کرد.

ولی چقدر هم سر این تغییر دوربین ها گیج می زدیم!! یهم داشتیم می رفتیم جلو دوربین عوض میشد می رفتیم عقب!!

 گیم Resident Evil: HD Remaster عنوانیست در ژانر Survival Horror  که توسط Capcom ساخته شده و این کمپانی در سال ۲۰۱۴ آن را برای پلتفرم های PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360  و Microsoft Windows منتشر کرد. گیم هم برای نسل هفتم و هم نسل هشتم منتشر گرنگاه و خوبی آن اینجا بود که هم برای کسانی که کاملا با این عناوین اولیه سری غریبه بودند و اولین بار می خواستند سراغ آن ها بروند، یک تجربه جنگاه فوق العاده باکیفیت را به همراه داشت و هم کسانی که قدیمی تر بودند و خاطرات بی نظیری با این گیم و ۳ گانه نخست سری داشتند، می توانستند با کیفیتی فوق العاده بالا تجنگاه خاطره نمایند و دوباره یاد قدیم را رنده نمایند. Resident Evil: HD Remaster پس از انتشار به مانند گیم  اصلی خود موفقیت آمیز ظاهر شده و از سوی طرفداران و منتقدان منابع و مراجع معتبر گیمینگ تحسین شد. این گیم از مجموع نقد ها و نمرات خود امتیاز متای عالی ۸۳/۱۰۰ را کسب نمود به این ترتیب جزو عناوین ریمسترد شده موفق در صنعت و هنر گیم های رایانه ای شناخته شود. بی ترنگاه گیم Resident Evil: HD Remaster در زمره عناوین موفق و باکیفیت ریمسترد قلمداد شده و در لیست ما از “ارزشمندترین عناوین Remastered” با شایستگی رتبه ششم را به خود اختصاص داده است.

۵ –  Dark Souls 2: Scholar of the First Sin

Dark Souls 2: Scholar of the First Sin

سازنده:  FromSoftware

ناشر: Bandai Namco Games

ژانر:  Action RPG

پلتفرم مقصد:   PC, PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One و  PlayStation 4

سال انتشار:   ۲۰۱۵  

امتیاز متا: ۸۹/۱۰۰

سال ۲۰۱۵ و در بحبوحه انتشار گیم های ریمستر شده نسل هفتم برای کنسول های نسل هشتمی، نامکو باندای نیز در پی مشاهده شور و شوق زیاد طرفدراران گیم Dark Souls II برای انتشار این گیم در نسل هشتم و همچنین موفقیت استثنایی این گیم هم از لحاظ فروش و هم این که بارها در مراسم مختلف به عنوان نامزد و یا برنده برترین گیم سال بررسی شده بود، سرانجام نسخه ای مخصوص و ریمستر شده با نام Dark Souls II: Scholar of the First Sin را منتشر کرد. گیم Dark Souls 2: Scholar of the First Sin به مانند همیشه در این سری، عنوانی بود در ژانر Action RPG که توسط استودیو خوشنام و توانمند FromSoftware ساخته شده و کمپانی Bandai Namco Games در سال ۲۰۱۵ آن را برای پلتفرم های PC, PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One و  PlayStation 4 منتشر کرد. البته این نسخه برای نسل هفتم ازتقاها و بهبودهای نسخه نسل جنگاه را نداشت و در اصل تنها ۳ بسته الحاقی گیم به آن اضافه شده بودند زیرا که در نسخه نسل جنگاه می توانستیم این شاهکار را با فریم ریت ۶۰ رزولوشن ۱۰۸۰ تجربه کنیم که واقعا باید بگویم یک تجربه کاملا جنگاه بود. در نسخه اصلی گیم در نسل هفتم از منظر گرافیک فنی با یک گیم واقعا کم نقص طرف بودیم و به ندرت پیش می آمد یا اصلا پیش نمی آمد که در گیم با باگ مواجه شوید و یا اتفاقاتی در گیم رخ بدهد که سطح گرافیک گیم و ثبات فنی آن را پایین بیاورد و به تجربه شیرین شما لطمه ای وارد کند. اما در نسخه نسل هشتمی خوشبختانه همین احتمالات ضعیف باگ و افت فریم و … هم به صفر رسیده اند و کاملا واضح است که گرافیک گیم نسبت به نسخه نسل قبل پیشرفت خیلی چشمگیری داشته و بهبودهای زیادی را به خود نگاهه است.

می دانستید که اولین بار در اصل می توانید روی این بخش با این باس مبارزه کنید؟ البته اگر پرنده مثل اینجا خنگ نباشد وی را به فنا ندهد!! چه خوش شانسی بود این یارو!! تکان نخورد و آیتم های باس را گرفت!!

 سازندگان نیز اعلام کردند که با توجه به قدرت کنسول های نسل هشتم گرافیک گیم را تا حد ممکن ارتقا داده و همچنین با انجام بهبودهایی باعث روان تر شدن اجرای گیم شده اند. همچنین لازم به ذکر است که در Dark Souls II: Scholar of the First Sin شاهد قرار گرفتن دشمنان جنگاه و قدیمی گیم در مناطق مختلف و جاهایی که قبلا در آن ها دشمنی وجود نداشت هستیم و به این ترتیب گیم از حالت کاملا شبیه بودن به گیم اصلی خارج شده و حضور دشمنان جنگاه نیز به جذابیت و حس جنگاه بودن گیم افزوده است. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که برخی آیتم ها در گیم اولیه دارک سولز ۲ از توضیحات کافی در مورد نقش آن ها و نحوه استفاده و کاربرد آن ها برخوردار نبودند و در نسخه جنگاه این موضوع نیز رفع شده است و آیتم ها دارای توضیحات اضافی و کامل می باشند که به ما کمک می کند بیشتر و راحت تر دنیای دارک سولز ۲ را کشف کنیم. حتما می دانبد که سازندگان گیم دی ال سی های داستانی جنگاهی را در قالب یک ۳ گانه با نام های crown of the ivory king ،crown of the old iron king و crown of the sunken king برای گیم اصلی منتشر کردند که هر کدام چندین ساعت محتوای جنگاه شامل دشمنان, مکان ها، ایتم ها و باس فایت های جنگاه را به گیم اضافه می کردند و هم چنین سازندگان به درخواست طرفداران مقداری درجه سختی گیم را نیز در این دی ال سی ها بالا برده بودند و سخت ترین باس فایتهای این گیم را در این ۳ گانه شاهد بودیم.

برعکس قبلی این یکی خیلی بدشانس بود… با این که پرید و جاخالی هم داد و به نظر هم درست جاخالی داد ولی هرجور بود گیم انداختش تو شمشیر!!

حال در نسخه نسل هشتمی Dark Souls II: Scholar of the First Sin این سه دی ال سی بسیار ارزشمند از ابتدا وجود دارند و در گیم قرار داده شده اند. همان طور که از نام های این ۳ بسته الحاقی مشخص است هر کدام به ماجرای یک پادشاه می پردازند و شما در نهایت تاج وی را دریافت خواهید کرد. اگر این بسته های الخاقی را تجربه کرده باشید گمان میکنم که با من هم عقیده باشید که این ۳ محتوای دانلودی بدون شک برترین بخش های گیم در زمینه های مختلف از جمله چالش برانگیزی باس ها هستند. نسخه نسل هشتمی Dark Souls II: Scholar of the First Sin دارای برتری ها و آپگریدها و امکانات جنگاه زیادی نسبت به نسخه اصلی گیم می باشد و حت ی کسانی که بارها گیم را انجام داده اند باز هم می توانند تجربه ای خاص در نسل هشتم داشته باشند. باور کنید که Dark Souls II: Scholar of the First Sin عنوانی است که اگر در نسل ۹ هم دوباره عرضه شود ارزش خرید دارد. قطعا طرفداران این گیم مانند بنده همین کار را هم خواهند کرد. همین که گیم بر روی ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می شود به قدری لذت بخش است که یک دلیل کامل برای خرید مجدد این عنوان است تا دوباره به اعماق سیاه چال ها و مبارزات نفس گیر و مرگبار نسخه اول باز گردیم.

بدترین نوع حمله در کل این سری لعنتی وقتی است که اژدهایان به هوا می پرند و آتش یا هر چیز دیگری می پراکنند!! توی سولز ۳ که دارک ایتر بیشتر از ۶۰ بار بیچاره کرد من را تا کشتمش… یکی از ۲ باس سخت کل سری است دارک ایتر

Dark Souls 2: Scholar of the First Sin پس از انتشار به مانند گیم  اصلی خود، فوق العاده موفقیت آمیز ظاهر شده و بارها از سوی طرفداران و منتقدان منابع و مراجع معتبر گیمینگ تحسین شد. این گیم از مجموع نقد ها و نمرات خود امتیاز متای عالی ۸۹/۱۰۰ را کسب نمود تا به این ترتیب جزو عناوین ریمستر شده موفق در صنعت و هنر گیم های رایانه ای شناخته شود. گیم پلی Dark Souls II: Scholar of the First Sin کاملا تاکتیکی و بر پایه هوش و توان گیمر، تشخیص زمان درست حمله، به موقع دفاع کردن و صبر و حوصله زیاد داشتن است. همچنان در این گیم هم به سنت demon’s souls و dark souls نوار استقامت وجود دارد که برای ضربه زدن و دویدن و دفاع کردن کاملا به آن نیاز دارید. می خواهید بی پروا و پشت سر هم ضربه بزنید؟ کار شما تمام است زیرا نوار استقامت شما به پایان می رسد و حال که نوبت ضربه مرگبار دشمن است شما قادر به دفاع کردن نیستید. مدیریت این نوار استقامت از مهم ترین بخش های گیم پلی این گیمست و باید همیشه حواستان به مقدار آن باشد. در مجموع باید گفت Dark Souls II: Scholar of the First Sin جزو برترین عناوین اکشن نقش آفرینی در تاریخ گیمهای رایانه ای است و هیچ شکی نیست که در زمره عناوین ریمستر شده موفق و باکیفیت در دنیای گیم ها نیز قلمداد شده و در لیست ما از “ارزشمندترین عناوین Remastered” با شایستگی رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

۴ – Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered

سازنده: Raven Software

ناشر: Activision

ژانر:  First Person Shooter

پلتفرم مقصد: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

سال انتشار: ۲۰۱۶

امتیاز متا: ۸۹/۱۰۰

چه خوشمان بیاید و چه نه، باید گفت بسیاری از گیمبازان مخصوصا در کشور ما به خاطر Call of Duty بود که گیمباز شدند. به این خاطر که در زمان انتشار Call of Duty آن قدر صحبت از آن مطرح می شد و همه جا حرف یک شوتر نظامی عالی بود که خیلی آدم ها برای این که فقط ببینند این گیم چیست که این قدر از آن تعریف می شود، سراغ گیم کردن Call of Duty رفتند و آن قدر لذت بردند که جذب دنیای گیم های رایانه ای شدند و در حقیقت تبدیل به گیمر گشتند. این فرنچایز آن قدر تاریخچه و پیشینه قدرتمندی دارد که هیچ گاه نمی توان آن را کوچک شمرد و بدترین عنوان های آن از بیشتر گیم های شوتر اول شخص زمان خودش برتر است و البته که محبوب تر هم هست. Call of Duty یعنی یکی از ستون های صنعت گیم های رایانه و هر چه هم که در سال های اخیر ضعیف شده باشد آن قدر عظیم و بزرگ است که باز هم از تمام گیم ها بیشتر بفروشد و محبوب تر باشد. حتی خیلی از زمان ها فروشنده های بی اطلاع از گیم ها، از انواع گیم های سبک شوتر اول شخص نظامی با نام کال اف دیوتی یاد می کردند و در حقیقت این گیم تبدیل به معنای سبک اول شخص نظامی شده بود. افسانه این سری با گیم Call of Duty آغاز شد و همه فهمیدند که یک فرنچایز بزرگ متولد شده است. Call of Duty در سال ۲۰۰۳ بود که توسط استودیو اینفینیتی وارد ساخته و توسط کمپانی بزرگ Activision (که البته از بعد از انتشار سری ندای وظیفه بسیار بزرگتر و معروف تر شد) منتشر گرنگاه و در طول ۱۴ سال تا به امروز، این سری موفق شد تا خود را به عنوان یکی از محبوبترین و پرفروش ترین فرنچایزهای تاریخ گیم های رایانه ای مطرح کند. در واقع باید گفت شروع این سری بسیار قدرتمند بود و همان نسخه اول آن، بعد از عرضه انواع و اقسام موفقیت ها و تحسین های گیمبازان و منتقدین را کسب کرد و بارها به عنوان گیم سال ۲۰۰۳ انتخاب شد و متای فوق العاده ۹۱ را نیز دریافت نمود.

یکی از لذت بخش ترین ریمسترهایی که در کل زندگی گیم کرده ام. روی هاردکور اخرش هم نتوانستم تروفی آن مرحله بعد از پایان گیم در هواپیما را بگیرم که باید در یک دقیقه طرف را نجات می دادیم. البته می دانم که شما هم شاید ۲ درصدتان گرفته باشید.

 داستان گیم همان طور که قبلا نیز برای شما عزیزان توضیح داده ایم حول محور جنگ جهانی دوم می چرخید و به طور جالبی در کمپین گیم، از نگاه ۳ گروه مختلف پیشروی می کرنگاه که شامل انگلیسی و آمریکایی و Soviet بودند. جالب اینجاست که بدانید بسیاری از افراد تیم سازنده این عنوان همان کسانی بودند که عنوان Medal of Honor: Allied Assault را نیز در کارنامه داشتند و اتفاقا نسخه اول ندای وظیفه شباهت های زیادی با مدال افتخار داشت. اگر بخواهیم در بین شاهکارهای پرتعداد این سری بزرگ از بهترین و موفق ترین و قدرتمندترین نسخه آن یاد کنیم قطعا از تمامی افراد حاضر در صنعت گیم یک نام را خواهیم شنید و آن هم Call of Duty 4: Modern Warfare است. عنوانی که توسط Infinity Ward ساخته و در سال ۲۰۰۷ منتشر گرنگاه و امتیاز متای بی نظیر ۹۴/۱۰۰ که نشان دهنده یک عنوان شاهکار است را به خود اختصاص داد. قطعا عجیب نبود که در نسل هشتم خبر ریمستر شدن این گیم فوق العاده زیبا براای پلتفرم های نسل هشتم را هم بشنویم و همین اتفاق نیز رخ داد. نسخه Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered به مانند گیم اصلی، عنوانیست در ژانر First Person Shooter که این نسخه توسط Raven Software ساخته شده و کمپانی Activision در سال ۲۰۱۶ آن را برای پلتفرم های PlayStation 4, Xbox One و Microsoft Windows منتشر کرد.

وای که آن مرحله کاپیتان مک میلان و پرایس که مخفیانه زاخائف را می زدیم چه مرحله ای بود. بهترین مرحله کل تاریخ سری… مخصوصا وقت فرار و زمانی که منتظر هلیکوپتر بودیم روی هاردکور خیلی خیلی خیلی سخت بود.

 این عنوان داستانی فوق العاده عالی و زیبا را با گیم پلی شاهکار و بی نظیر خود ترکیب کرده بود تا یکی از برترین شوترهای اول شخص تاریخ خلق شود. همه چیز در این گیم فوق العاده است و هر گیمگیم که حتی علاقمند به این سبک نباشد را نیز به خود علاقمند می کند و مخصوصا با ارتقای گرافیکی در این نسخه بازسازی شده، همه چیز زیباتر از قبل به نظر می رسد. Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered پس از انتشار به مانند گیم اصلی خود البته در سطحی کمتر، فوق العاده عمل کرده و از سوی طرفداران و منتقدان منابع و مراجع معتبر گیمینگ بارها و بارها تحسین شد. این گیم از مجموع نقد ها و نمرات خود امتیاز متای فوق العاده ۸۹/۱۰۰ در نسخه ایکس باکس وان و ۸۳ و ۸۶ را در نسخه های پلی استیشن ۴ و رایانه های شخصی را کسب نمود (معمولا همیشه به دلیل این که کمترین تعداد نقدها و نمرات متعلق به ایکس باکس وان است امتیاز آن بیشتر می شود و چون بیشترین تعداد نقدها و امتیازات برای پلی استیشن ۴ است متای آن پایین تر می آید) تا به این ترتیب موفقیت این نام محبوب را دوباره تکرار نماید. هیچ شک و شبهه ای نیست که گیم Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered، جزو برترین عناوین ریمستر شده در تاریخ صنعت و هنر گیم های رایانه ای قلمداد شده و در لیست ما از “ارزشمندترین عناوین Remastered” با شایستگی رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

۳ – Shadow of The Colossus Remake

Shadow of The Colussus Remake

سازنده:  Bluepoint Games

ناشر: Sony Computer Entertainment

ژانر:  Action Adventure

پلتفرم مقصد: Playstation 4

سال انتشار:  ۲۰۱۸

امتیاز متا:  ۹۳/۱۰۰

تا به امروز بارها و بارها در لیست های ۱۰ برتر مختلف از عنوان شاهکار Shadow of The Colussus صحبت کرده ایم و حالا به نظر می رسد که با انتشار نسخه ریمیک شده این شاهکار که در عین تعجب و برخلاف اکثر گیم های ریمستر شده تاریخ، حتی از گیم اصلی خود هم موفق تر عمل کرد باید منتظر باشیم که باز هم به طور مداوم نام این گیم را در بین شاهکارهای نسل هشتم و لیست های برترین ها بشنویم. بدون هیچ ترنگاهی گیم اصلی Shadow of the Colossus یکی از این برترین گیم های کنسول افسانه ای پلی استیشن ۲ بود. عنوانی در ژانر اکشن ماجرایی که استودیو Team Ico و با همکاری Sony Interactive Entertainment و SIE Japan Studio ساخته و در سال ۲۰۰۵ توسط کمپانی Sony Interactive Entertainment h انحصارا برای PlayStation 2 منتشر گرنگاه. وقتی در نسل هقتم کالکشن این گیم به همراه شاهکار Ico بسیار موفق عمل کرد، انتظارش را داشتیم که در نسل هشتم هم بشنویم این عنوان قرار است نسخه نسل هشتمی هم داشته باشد و البته این بار خبری از Ico نبود و تنها مشخص شد که قرار است شاهد ریمیک و بازسازی کامل عنوان  Shadow of the Colossus باشیم که از همان نمایش های اولش مشخص بود چه خبر است و چه خبر خواهد بود!! نسخه ریمیک شده این عنوان که گیم Shadow of The Colossus Remake نام گرفت به مانند گیم اصلی، عنوانیست در ژانر Action Adventure که توسط Bluepoint Games که متخصص و برترین استودیو در ریمستر و ریمیک کردن عناوین است (برای سونی)، ساخته شده و کمپانی Sony Computer Entertainment در سال ۲۰۱۸ آن را به طور انحصاری برای کنسول PlayStation 4 منتشر کرد.

وقتی در دنیای گیم های رایانه ای می گوییم شاهکار یعنی دقیقا این.

جالب است که می بینید در نسل هشتم بهترین ریمسترهای انحصاری سونی مانند همین گیم و کالکشن آنچارتد و .. که موفقیت های بی نظیری را کسب کرده اند توسط استودیو Bluepoint Games ریمستر و ریمیک شده اند و این استودیو واقعا بهترین استودیو در زمینه بازسازی عناوین شاهکار است به طوری که باز هم تبدیل به یک شاهکار جنگاه شوند. در Shadow of The Colossus Remake نیز مانند گیم اصلی و همانطور که قبلا اشاره کرده ایم شما در نقش یک سوار شجاع و مبارز به نام Wander بونگاه که برای پس گرفتن زندگی عشقش Mono به سرزمین peninsula که Forbidden Land یا سرزمین ممنوعه نام داشت آمده بود و تنها همراه و کمکش در گیم اسب وفادارش Agro بود و البته کمک هایی نیز از جانب یک ماهیت وجودی مرموز که Dormin (برعکس نام وی”Nimrod” است) نام داشت نیز به وی می رسید. افسانه ها می گفتند که وی توانایی زنده کرده مردگان را دارد و برای همین نیز Wander به سرزمین ممنوعه قدم گذاشته بود. وی شمشیری باستانی را در اختیار دارد که تنها سلاحی در دنیاست که قابلیت از بین بردن colossi ها را داراست. Dormin به Wander قول می دهد که در ازای از بین بردن ۱۶ colossi توسط او، Mono را زنده کند و Wander با این که Dormin به او هشدار می دهد که باید برای زنده کردن Mono بهایی بسیار سنگین را بپردازد اما باز هم آن را می پذیرد و پای به میدان نبرد می گذارد. در گیم با شخصیت های زیادی طرف نبودیم و شخصیت های گیم حتی به اندازه انگشتان یک دست نیز نبودند اما آن ها به قدری عالی شخصیت پردازی شده بودند که به هیچ وجه جای هیچ کمبودی را از این نظر احساس نمی کردیم. Shadow of The Colossus Remake پس از انتشار به مانند گیم  اصلی خود و حتی فراتر از آن، شگفت انگیز عمل کرده و از سوی طرفداران و منتقدان منابع و مراجع معتبر گیمینگ بارها و بارها تحسین شد. این گیم از مجموع نقد ها و نمرات خود امتیاز متای شگفت انگیز ۹۳/۱۰۰ را دقیقا مثل گیم اصلی کسب نمود تا به این ترتیب موفقیت این گیم برای سونی را دوباره تکرار نماید.

خدا رحمتش کنه.. وایساده نگاه می کنه!!

 گرافیک هنری و طراحی های گیم به ویژه colossi ها بی نظیر و شگفت انگیزتر از همیشه است و با ارتقای گرافیکی و بازسازی کاملی که روی این عنوان انجام شده است در واقع کاملا شاهد یک گیم نسل هشتمی هستیم که واقعا تازه می فهمیم که گیم اصلی چه طراحی هنری شاهکاری داشته است.  یکی از دلایل اصلی زیبایی فوق العاده گیم همین گرافیک هنری و طراحی بسیار عالی و خاص دنیای گیم و مخصوصا colossi ها است که آن را از هر عنوان دیگری متمایز می کند و ترکیب این گرافیک هنری زیبا با گیم پلی جذاب و داستانی بسیار عالی، این بازسازی را تبدیل به یکی از برترین های این صنعت نموده است. شما در مبارزات باید نقطه ضعف کلوسی ها را پیدا می کرنگاه تا بتوانید طی نبرهایی حماسی و دشوار شکستشان دهید. این گیم در حقیقت فقط باس فایت بود و دشمنانی که با آن ها مبارزه کنید و … وجود نداشتند. مانند گیم اصلی Shadow of the Colossus که در زمان عرضه خود یکی از خوش گرافیک ترین گیم ها محسوب می شد و اسب سواری در دنیای بزرگ گیم با آن گرافیک زیبا و حرکت یال های اسب، یکی از برترین جلوه های گرافیکی بود که تا آن زمان تجربه و مشاهده کرده بودیم، حالا نسخه ریمیک شده هم همین گونه است و یکی از برترین طراحی ها و گرافیک هنری در گیم های نسل هشتم را در آن مشاهده می کنیم. امیدوار هستیم که همین اتفاق برای دیگر شاهکار فامیتو اوئدا یعنی Ico نیز رخ دهد تا شاهد ۳ گانه این نابغه هنرمند با کیفیت نسل هشتمی باشیم. هیچ شک و شبهه ای نیست که گیم Shadow of The Colossus Remake، جزو برترین عناوین و یکی از ۳ گیم برتر ریمستر شده در تاریخ صنعت و هنر گیم های رایانه ای قلمداد شده و در لیست ما از “ارزشمندترین عناوین Remastered” با شایستگی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

۲ –  The Last of Us: Remastered

The Last of Us: Remastered

سازنده: Naughty Dog

ناشر:  Sony Interactive Entertainment

ژانر: Third Person Shooter ,Action Adventure و Survival Horror

پلتفرم مقصد:  PlayStation 4 

سال انتشار:  ۲۰۱۴   

امتیاز متا:  ۹۵/۱۰۰

The Last of Us در نسل هفتم بیش از ۲۰۰ بار توسط معتبرترین وبسایت های فعال در گیم های رایانه ای، جایزه برترین گیم سال را دریافت کرد و امتیاز متای رویایی ۹۵/۱۰۰ را به خود اختصاص داد. شاهکار بی نظیر ناتی داگ یک عنوان اکشن ماجراجویی وحشت و بقا با زایه دوربین سوم شخص است که در سال ۲۰۱۳ به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۳ منتشر گرنگاه و بلافاصله و پشت سر هم شروع به درو کردن نمرات ۱۰/۱۰ و جوایز مختلف و انتخاب شدن به عنوان گیم سال و … کرد و از همان ابتدا مشخص بود که The Last of Us شاید در کنار جی تی ای ۵ و رد دد ریدمپشن برترین گیم کل نسل هفتم است که با دیگر گیم ها فاصله دارند. وقتی به تعداد شاهکارهای نسل هفتم نگاه می کنیم، معنی این که می گوییم یک گیم شاید بهترین گیم نسل هفت است را بیشتر درک می کنیم و می فهمیم که چقدر The Last of Us بزرگ است. بعد از موفقیت شگفت انگیز و خارق العاده The Last Of Us در نسل هفتم، سازندگان تصمیم گرفتند نسخهٔ جنگاه و ریمستر شده از لحاظ گرافیکی این گیم به نام The Last Of Us Remastered که البته بسته الحاقی Left Behind را نیز در خود داشت، در نسل هشتم منتشر کنند که خوشبختانه این اتفاق نیز رخ داد.

بله اینجوریاست!

گیم The Last of Us: Remastered به مانند گیم اصلی، عنوانیست در ژانر Third Person Shooter ,Action Adventure و Survival Horror که توسط Naughty Dog ساخته شده و کمپانی Sony Interactive Entertainment در سال ۲۰۱۴ آن را به طور انحصاری برای کنسول PlayStation 4 منتشر کرد. در واقع باید گفت عنوانی که زیباترین و چشم نوازترین گرافیک های فنی و هنری در نسل هفتم را داشت، باز هم بهبودهای بیشتری از لحاظ گرافیک به خود نگاه و در نسخه The Last Of Us Remastered که به نسل هشتم آمد، شاهد عنوانی باز هم زیباتر از قبل بودیم. درواقع باید گفت The Last Of Us Remastered در تک تک بخش های خود و حتی در توجه به ریزترین جزییات نیز یک شاهکار محض است و به معنای واقعی کلمه، زیبا و چشم نواز است. در The Last Of Us Remastered ما کنترل جوئل را به دست می گیریم. وی در دوره ای که دنیا توسط یک بیماری قارچی از بین رفته و انسان ها تبدیل به قاتلینی وحشتناک یا بیمارانی زامبی مانند شده اند، طی اتفاقاتی با دختری نوجوان به نام الی همراه می شود که گویا کلید حل این بیماری مخوف است و نسبت به آن مقاوم می باشد.

اااااااای جاااانم!!

جریان و اتفاقاتی که در سفر این دو رقم می خورد و رابطه ای که بین آن ها ایجاد می شود، داستان گیم را شکل می دهد و یکی از احساسی ترین و زیباترین روایت های داستانی که تاکنون در گیم ها نگاهه ایم را به ما هدیه می دهد. این یک رابطه بی نظیر، زیبا، عمیق و قدرتمند در یک گیم شاهکار، بی نظیر و قدرتمند است و نوابغ ناتی داگ با این عنوان و با این داستان پردازی و شخصیت ها و روابط آن ها بار دیگر حماسه ای جاودانه خلق کردند. The Last of Us: Remastered پس از انتشار به مانند گیم  اصلی خود شگفت انگیز عمل کرده و از سوی طرفداران و منتقدان منابع و مراجع معتبر گیمینگ بارها و بارها تحسین شد. این گیم از مجموع نقد ها و نمرات خود امتیاز متای تاریخی ۹۵/۱۰۰ را دقیقا مثل گیم اصلی کسب نمود تا به این ترتیب موفقیت این گیم برای ناتی داگ و سونی را دوباره تکرار نماید.

جاشونو با لیان عوض کردن!!

 The Last Of Us Remastered و در واقع گیم اصلی آن، مظهر قدرت داستان پردازی و قدرت شخصیت هاست است. نماد جلوه های بصریست، مفهوم ترکیب سرگرمی، درام، غم، ترس، مرگ و البته در راس آن ها عشق است. عشقی که لب دنیا را به تحسین واداشت و The Last of Us را جاودانه کرد تا یکی از برترین گیم های تاریخ این صنعت لقب بگیرد. The Last Of Us Remastered هرگز تنها یک گیم نیست. بلکه یک ایده، یک هنر ناب و معنا و مفهوم است که شما را عاشق و شیفته خود می کنند. در نهایت باید گفت هیچ شک و شبهه ای نیست که گیم The Last of Us: Remastered، جزو برترین عناوین ریمستر شده در تاریخ صنعت و هنر گیم های رایانه ای قلمداد شده و در لیست ما از “ارزشمندترین عناوین Remastered” با شایستگی رتبه دوم را به خود اختصاص داده است اما این را بدانید که تنها به دلیل رتبه بندی و مشخص شدن جایگاه ها به ترتیب است که این گیم در رتبه دوم قرار گرفته است وگرنه هرگز و هرگز حتی ذره ای هم از گیم Grand Theft Auto V که جایگاه نخست را در اختیار گرفته، کمتر یا کوچکتر نیست.

۱ – Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

سازنده: Rockstar

ناشر: Rockstar

ژانر:  Action-adventure Open World

پلتفرم مقصد: PC, PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One

سال انتشار: ۲۰۱۳

امتیاز متا: ۹۷/۱۰۰

شاید می گویید چرا Grand Theft Auto V در این لیست است؟ خب دوستان چرا نباشد؟ فقط چون نام ریمستر را بر خود ندارد؟ این گیم یک عنوان نسل هفتمی بود که بعدا و با شروع نسل هشتم سازندگان آن را از لحاظ گرافیکی ارتقا داده و برای کنسول های نسل هشتم هم منتشر نمودند که دقیقا معنای یک نسخه ریمستر شده و ارتقا یافته است، هر چند که نام ریمسترد را بر روی خود ندارد. در ضمن، دوستان اصلا مگر می شود که لیستی از برترین ها در حال نوشته شدن باشد و نامی از راک استار و عناوین آن به چشم نخورد؟ می دانید که ممکن نیست! مخصوصا وقتی که فرنچایزی به نام Grand Theft Auto به موضوع آن لیست مرتبط باشد، محال ممکن است که نام این فرنچایز تاریخ ساز، جنجالی، محبوب و عظیم را که حتی رکوردهای فیلم های هالیوودی را نیز به عنوان برترین مدیا پشت سر گذاشته است، در آن مطلب نبینیم و در بین برترین ها نباشد.  بین تمام شاهکارهای راک استار، گل سرسبد آن ها را می توان به نوعی گیم Grand Theft Auto V دانست. عنوانی تاریخ ساز است که تا ابد در یاد ها و خاطره ها جاودانه خواهد بود. GTA V عنوانیست در ژانر Action-adventure Open World که مانند همیشه توسط Rockstar ساخته شد و این کمپانی بزرگ آن را برای پلتفرم های  PlayStation 3 و Xbox 360 در سال ۲۰۱۳ منتشر نمود. عناوین Grand Theft Auto همواره توانسته اند حس و حال قرار گیری در زندگی یک گانگستر واقعی را به گیمباز منتقل می کند آن هم بدون هیچ سانسوری و به صورت کاملا واقع گرایانه که گیمبازها هیچ گاه نمی توانند در دنیای واقعی تجربه کنند.

مریض ترین شخصیتی که وجود دارد!!

گانگسترها آدم می کشند، پلیس می کشند، قاچاق می کنند و … که همه این موارد در گیم های این سری وجود دارد و شاهکار پنجم این سری نیز از این قائده مستثنی نبود. این عنوان بعد از انتشار از لحاظ بازخوردها چه از سوی منتقدین و چه از سوی گیمبازان، بی نظیر عمل کرد و بارها و بارها از سوی مراجع و منابع و افراد معتبر حوزه گیم های رایانه ای مورد تحسین قرار گرفت. Grand Theft Auto V از مجموع نقد ها و امتیازات مختلفی که کسب کرد، نهایتا موفق شد تا امتیاز متای ۹۷/۱۰۰ را به خود اختصاص دهد که واقعا امتیازی شگفت انگیز و باورنکردنی است  و توانست تا نامش را به عنوان یکی از برترین گیم های تاریخ برای همیشه ماندگار کند. بعد از یک سال و با ورود به نسل هشتم و موفقیت خیره کننده و عحیب و غریب GTA V، راک استار اعلام کرد که نسخه های ارتقا یافته این گیم شاهکار را برای نسل هشتم و کنسول های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان نیز عرضه خواهد کرد و این اتفاق در سال ۲۰۱۴ رخ داد. همچنین یک سال بعد و در سال ۲۰۱۵ این شاهکار بی بدیل برای Microsoft Windows نیز منتشر گرنگاه. نسخه نسل هشتمی Grand Theft Auto V نیز پس از انتشار فراتر از شگفت انگیز ظاهر شد و توانست تا دوباره مانند نسخه نسل هفتمی خود، امتیاز متای عجیب و رویایی ۹۷/۱۰۰ را کسب نماید که نشانگر برترین نسخه ریمستر شده ای است که می توان از یک گیم ساخت.

خوشم می آید راک استار آن قدر خفن است که کلا گیم هایش وقتی می آیند بعد از گذشت این همه وقت که گیم های هم دورانش همگی از ۶۰ دلار شده اند ۲۰ دلار ولی جی تی ای ۵ هنوز ۶۰ دلار است و تازه جزو پرفروش ترین ها… این جا است که می گویند “می تونیم می کنیم!!”

نسخه نسل هشتمی Grand Theft Auto V حتی بیشتر از گیم اصلی، مصداق بارز یک گیم بدون نقص بود و در هر زمینه ای که فکرش را بکنید یک الگو برای گیمسازان مخصوصا در سبک جهان آزاد و سندباکس محسوب می شد. همه چیز در این عنوان در بالاترین سطح کیفیت قرار داشت و اوج لذت ممکن از یک گیم را به گیمبازان منتقل می کرد. گیم در همه زمینه ها از تیراندازی و گان پلی گرفته تا داستان و گرافیک و صداگذاری و موسیقی و …. بی نظیر بود و مبارزات بسیار جذابی را برای ما رقم زد و تازه این فقط بخش داستانی گیم بود. بخش آنلاین گیم که دیگر برای خودش دنیایی جداست و دیگر آن را رها نخواهید کرد. سیستم مبارزات و تیراندازی گیم نیز بسیار روان، نرم و خوش دست بود و شلیک با تک تک سلاح ها در گیم لذت خاص خودش را داشت و از دوربین روی شانه هنگام نشانه گیری ها استفاده می کرد. بی ترنگاه گیم Grand Theft Auto V برترین و با ارزش ترین عنوان ریمستر شده تاریخ است و جایگاهی جز نخست و بالاترین رتبه، در لیستی که Grand Theft Auto V در آن حضور داشته باشد، نمی توان برای این عنوان متصور شد. Grand Theft Auto V با شایستگی تمام در جایگاه نخست لیست برترین عناوین ریمسترد شده تاریخ (البته خاطرتان باشد که تک گیم های ریمستر شده) قرار گرفته است.

دیدگاهها مسدود است