http://buy-game.ir

اقدام هواداران Demon’s Souls برای تهیه سرور خصوصی ویژه بخش آنلاین این گیم

0


اقدام هواداران Demon’s Souls برای تهیه سرور خصوصی ویژه بخش آنلاین این گیم

طرفداران دوآتشه گیم Demon’s Souls که مدتی سرورهای آن از سوی ناشر بسته شد، از همان روز مصمم بوده‌اند که راهی برای تجربه آنلاین این گیم پیدا کنند و راه حل آن‌ها این بوده که سرورهای خصوصی را برای این گیم به کار بگیرند!

به ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ بازگردیم، زمانی که شرکت آتلوس (Atlus) به عنوان ناشر گیم انحصاری Demon’s Souls ساخته استودیوی فرام سافتور (From Software) اعلام کرد که سرورهای این گیم را پس از هشت سال، قرار است که خاموش کند.

این اتفاق هفته پیش افتاد و سرورهای رسمی این گیم از سوی ناشر بسته شد ولی این باعث نشد تا اجتماع هواداران پرشور گیم بیخیال آن شوند، چرا که آن‌ها از همان روز به دنبال پیدا کردن یک راه جایگزین برای تجربه گیم به صورت آنلاین بوده‌اند. راه حل آن‌ها این بوده که برای این گیم سرورهای خصوصی تهیه شود و اگرچه این پروژه هنوز در مراحل تست به سر می‌برد و کار روی آن ادامه دارد، ولی طبق یک تاپیک فعال در ردیت (Reddit) به نظر امکان بهره برداری از این روش وجود دارد.

در حال حاضر سرورهای خصوصی گیم برای نسخه‌های آمریکایی و اروپایی این گیم فعال است. این نکته را باید در نظر داشته باشید که سرورهای خصوصی امکان گیم بین ناحیه‌ای را نمی‌دهد، یعنی نمی‌توان از اروپا با یک فرد ساکن آمریکای شمالی به تجربه گیم پرداخت. یکی از کاربران ردیت با نام کاربری teza789 تصویری را در همان تاپیک یاد شده منتشر کرده که نشان می‌دهد سرورهای خصوصی تهیه شده برای گیم کاملاً کار می‌کنند.

همچنین کد منبع مورد استفاده هم فاش شده است و به همین خاطر گیمکنان می‌توانند سرورهای خصوصی خود را بسازند. خیلی جالب است که پس از بسته شدن سرورهای گیم Demon’s Souls طرفداران آن تا این حد به فکر راه اندازی دوباره بخش آنلاین آن بوده‌اند.

به مناسبت پاس داشتن افتخارات این گیم، ناشر گیم یعنی آتلوس در بلاگ خود بیانیه‌ای در مورد تجربیات مربوط به گیم انتشار داد. گیم Demon’s Souls در ماه فوریه سال ۲۰۰۹ به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۳ عرضه شد. از آن وقت، یک سری دنباله معنوی بر این گیم با نام Dark Souls که خود ۳ نسخه دارد و همچنین گیم Bloodborne که آن هم در انحصار کنسول نسل هشتمی سونی یعنی پلی استیشن ۴ بود، عرضه شده است. گیم Bloodborne در ماه مارس به صورت رایگان در دسترس مشترکان پلی استیشن پلاس قرار دارد.

دیدگاهها مسدود است