http://buy-game.ir

نسخه ۵٫۰۵ سیستم عامل پلی استیشن ۴ هک شد

0


نسخه ۵٫۰۵ سیستم عامل پلی استیشن ۴ هک شد

پلی استیشن ۴، کنسول نسل هشتمی سونی، در سال ۲۰۱۳ عرضه شد و تا به حال توانسته در مقابل نفوذ هکر ها مقاومت کند اما اکنون دیگر اوضاع فرق کرده و گروهی توانسته اند آخرین نسخه از سیستم عامل این کنسول یعنی ۵٫۰۵ را هک کنند.

ظاهرا گروهی از هکر ها به سرپرستی Qwertyoruiop موفق شده اند با توسعه ابزاری و با استفاده از باگ موجود در مرورگر کنسول به هسته دستگاه دسترسی پیدا کنند. این ابزار که اصطلاحا به آن «WebKit» میگویند با اجرای یک دستور جاوا اسکریپت تغییراتی را در سیستم عامل دستگاه اعمال میکند و به موجب آن میتوان به فایل های سیستمی دسترسی داشت.

هرچند این هک هنوز کامل نیست و نیاز به یک «Kernel Exploit» هست تا بتوان گیم ها را نصب و اجرا کرد اما با توجه به پیشرفت های حاصل شده در چند ماه اخیر، دور از ذهن نیست که بزودی نسخه کامل آن عرضه شود.

گفتنی است در طی چند ماه گذشته نسخه ۴٫۰۵ پلی استیشن به طور کامل هک و در اختیار عموم قرار گرفته است و تمامی گیم هایی که از این نسخه پشتیبانی میکنند قابلیت اجرا دارند.

سونی هنوز به اتفاقات اخیر پیرامون هک شدن کنسول پلی استیشن واکنشی نشان نداده است و باید نگاه نزاع بین هکر ها و برنامه نویسان این شرکت به کجا خواهد انجامید.

از آخرین نیوز هک میتوان به اجرای شبیه ساز PS2 و SENSE روی این کنسول محبوب اشاره کرد.

نظر شما در مورد این خبر چیست. آیا موافق هک شدن کنسول ها هستید یا معتقنگاه این امر باعث افت فروش گیم ها و ضرر شرکت های گیم ساز میشود.

نظرات خود را با دنیای گیم در میان بگذارید.دیدگاهها مسدود است