دسته‌بندی نشده

کپکام قصد دارد هر سال سه بازی بزرگ منتشر کند

0 8


کپکام قصد دارد هر سال سه بازی بزرگ منتشر کند

روز گذشته شرکت ژاپنی کپکام (Capcom) گزارش سالانه‌ی عملکرد خود را برای اعلام به تحلیلگران و سهام‌داران منتشر کرد که طی آن اطلاعات جدیدی از اهداف و استراتژی‌های مدیر عامل این شرکت، یعنی کنزو سوجیموتو (Kenzo Tsujimoto) در دسترس قرار گرفته است.

طبق گفته‌های سوجیموتو، بازی‌های ویدئویی آیتم‌هایی ویژه محسوب می‌شوند و به همین دلیل کیفیت آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. زمانی که او در ۵۰ سال پیش شروع به فعالیت در دنیای سرگرمی کرد، این مورد یک اصل بنیادین به شمار می‌رفت و وی همچنان اعتقاد دارد که این اصل حتی امروز هم به خوبی صدق می‌کند:

بازی‌ها آیتم‌هایی ویژه هستند، نه ضرروری. به همین دلیل است که کیفیت آن‌ها باید در سطح جهانی باشد.

امروزه شعار کپکام جمله‌ی “از اوساکا به سرتاسر جهان” بوده و فرهنگ شرکتی آن بر پایه‌ی اصل‌های زیر بنا نهاده شده است:

(۱) روحیه‌ای که همیشه مشتاق است با چالش‌های جدیدی روبه‌رو شود و (۲) حس غروری که عمیقاً در هر کارمند کپکام ریشه‌ دوانده است و پیوسته تلاش می‌کند تا آن‌ها در سطح جهانی عمل کنند.

در ۶ سال گذشته این شرکت به طور میانگین در هر سال بیش از ۱۰۰ کارمند جدید استخدام کرده است و هم‌اکنون مجموعه‌ای با ۲،۱۰۰ کارمند به شمار می‌آید. البته این پایان کار نیست و کپکام قصد دارد تعداد کارمندانش را تا سال ۲۰۲۱ به ۲،۵۰۰ نفر برساند.

یکی دیگر از اهداف این شرکت طبق گفته‌ی سوجیموتو، ادامه دادن به پیشرفت فنی کپکام است که برای ساخت بازی‌هایی در سطح جهانی، موردی لازم و حیاتی به شمار می‌آید.

از همه جالب‌تر، وی در صحبت‌هایش اعلام کرد این شرکت تقریباً سه بازی‌ بزرگ در هر سال منتشر خواهد کرد. او همچنین اشاره کرد به منظور طولانی‌تر کردن بازه‌ی فروش مفید این بازی‌ها، محتویات جدید برایشان منتشر و قیمت‌گذاری‌های مختلفی برروی آن‌ها اعمال خواهد شد و از آن‌جا که آمریکای شمالی و اروپا حدود ۸۵ درصد از مصرف‌کنندگان را تشکیل می‌دهند، کپکام قصد دارد تا حضورِ خود در بازارهای خارجی را تقویت کند.

این استراژی‌ها همچنین شامل بازی‌های قدیمی نیز می‌شود تا بتوانند از طریق فروش دیجیتالی و به صورت بازسازی شده برای کنسول‌های نسل جدید (مانند عنوان Onimusha Warlords HD Remaster) سودآوری و درآمد خود را تجدید کنند.

همچنین گزارشی دیگر از یوچی ایگاوا (Yoichi Egawa)، رئیس بخش همکاری‌های اجرایی کپکام، منتشر شده است. طبق این گزارش، ایگاوا از دو سال پیش وظیفه‌ی ترسیم چشم‌انداز توسعه‌ی عناوین کپکام را برعهده گرفته و همواره به اصل‌های زیر معتقد بوده است:

نخست، اگر بازی خوب نباشد فروش نخواهد رفت و دوم این‌که اگر شرکت‌های جهانی را دنبال نکنید، در صنعت بازی‌ها زنده نخواهید ماند.

شعار شخصی ایگاوا جمله‌ی “هرگز فرار نکن، هرگز تسلیم نشو” است و جهت تمرکز برای حرکتِ رو به جلو از قاعده‌ی زیر پیروی می‌کند:

  1.  تولید محصولی که هم با کیفیتی در سطح جهانی و هم سودآور باشد
  2.  ساخت بازی‌های تلفن‌های همراه
  3. توسعه‌ی عناوین esport و مدل‌های فروش طولانی مدت
  4. تقویت فناوری شبکه برای بازی‌های چندنفره‌ی رقابتی و موارد مشابه آن

همچنین ایگاوا با نظر سوجیموتو مبنی بر این‌که برای رسیدن به اهدافشان ناگزیر هستند تا منابع شرکت را تقویت کنند، هم‌عقیده بوده و به همین دلیل برای استخدام و آموزش توسعه‌دهندگان در تلاش است.

در باره نویسنده / 

buy-game

ارسال پاسخ

ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. موارد مورد نیاز علامتگذاری شده است *