دسته‌بندی نشده

عنوان League of Legends بیشترین حجم ترافیک داده را به خود اختصاص داده است

8


عنوان League of Legends بیشترین حجم ترافیک داده را به خود اختصاص داده است

براساس آخرین گزارش Global Internet Phenomena، در بین تمامی بازی‌های رایانه‌ای، عنوان League of Legends بیشترین ترافیک داده در جهان را به خود اختصاص داده است.

این روزها به خاطر آوردن دنیای بازی‌های رایانه‌ای پیش از عرضه‌ی بازی موفق Fortnite به بازار کمی سخت شده است. از زمانی که شرکت اپیک گیمز (Epic Games) این عنوان تیراندازی بتل رویال را به بازار عرضه کرده، صنعت بازی‌های رایانه‌ای دستخوش تغییرات زیادی شده است. افرادی مانند Ninja توانستند با استفاده از محبوبیت بالای سبک بتل رویال و عنوان Fortnite به موفقیت‌های زیادی برسند و بسیاری از بازی‌هایی که این روزها به بازار عرضه می‌شوند، به هر شکل تلاش دارند سبک بتل رویال را در خود جای دهند تا بتوانند سهمی از این بازار داشته باشند. با این وجود بازی Fortnite علی‌رغم همه موفقیت‌ها هنوز نتوانسته است بیشترین ترافیک داده در میان بازی‌ها را به خود اختصاص دهد.

اوایل ماه جاری میلادی، Sandvine آخرین نسخه از گزارش Global Internet Phenomena را منتشر کرده است. این گزارش به بررسی نرم‌افزارهای قانونی و میزان مصرف داده‌ی آن‌ها می‌پردازد. شرکت Sandvine اطلاعات مربوط به بیش از ۲٫۱ میلیارد کاربر که از سیستم‌های وای‌فای و یا دیتای موبایل استفاده می‌کنند را دریافت و پردازش می‌کند. حال براساس گزارش منتشر شده از سوی این شرکت، مشخص شده است که بیشترین ترافیک داده در سطح جهان در بین بازی‌های رایانه‌ای به عنوان League of Legends تعلق دارد.

با توجه به گزارش منتشر شده، عنوان League of Legends بیش از ۲۶٫۴ درصد از حجم ترافیک داده در سطح جهان را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که عنوان Fortnite تنها ۱۴٫۸۵ درصد از حجم ترافیک داده را به خود اختصاص داده است. براساس لیست منتشر شده، عنوان Overwatch با ۱۲٫۰۵ درصد و بازی Minecraft با ۷٫۰۱ درصد در جایگاه بعدی قرار گرفته‌اند. (این لیست شامل عنوان World of Warcraft نمی‌شود و عناوین جدیدتر در آن بررسی شده‌اند).

باید این نکته را در نظر بگیرید که گزارش منتشر شده توسط شرکت Sandvine به بررسی اطلاعات در سطح جهانی پرداخته است. اگر بخواهیم به صورت منطقه‌ای به این قضیه نگاه کنیم، عنوان Fortnite بازار آمریکا را تحت سلطه‌ی خود درآورده و ۳۳٫۴۷ درصد از ترافیک داده در این منطقه را به خود اختصاص داده است. با این وجود در مناطق اروپا، آسیای میانه و آفریقا عنوان Fortnite حتی در بین ۵ بازی برتر لیست نیز قرار نمی‌گیرد. در این مناطق، عنوان League of Legends در صدر لیست قرار گرفته و بیش از ۳۶ درصد از حجم ترافیک داده را به خود اختصاص داده است.

عنوان Fortnite هم‌اکنون برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان و بازی League of Legends برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس است.

در باره نویسنده / 

buy-game